Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela

Bulík: Podľa mňa sme zvíťazili zaslúžene

Dohrávané stretnutie 30. kola extraligy postavilo po štvrtý raz v sezóne proti sebe hokejistov Slovana a Košíc. Belasí mali tretíkrát v rade výhodu domáceho ľadu a aj do tretice z nej vyťažili maximum.

Dohrávané stretnutie 30. kola extraligy postavilo po štvrtý raz v sezóne proti sebe hokejistov Slovana a Košíc. Belasí mali tretí krát v rade výhodu domáceho ľadu a aj do tretice z nej vyťažili maximum. Slovan zdolal majstra 2:1 a má pred ním päťbodový náskok.

KOŠICE. V súboji tabuľkových susedov s mohli belasí upevniť druhú priečku, na druhej strane mali oceliari možnosť preskočiť odvekého rivala.

Keďže však bratislavskí hokejisti vyhrali 2:1, pred oceliarmi majú k dobru päť bodov a iba dva strácajú na vedúcu Skalicu. Víťazná séria belasých je nateraz na čísle sedem, tá košická sa po troch výhrach pri Dunaji skončila.

Slovan sa dostal na koňa vďaka sérii košických vylúčení v prvej tretine. V 13. minúte pri hre štyrom proti trom zakončoval zblízka obranca Ďatelinka – 1:0. Vylúčenia odčerpali oceliarom sily a Slovanu pomohli dobre rozohrať pondelkovú partiu.

„Ten prvý gól bol dôležitý. Hrali sme tam dlhšie v presilovkách, aspoň jednu využili, hoci tých šancí bolo dosť. Ale od toho gólu sme mali navrch aj psychicky,“ rozhovoril sa po súboji útočník Slovana Tomáš Bulík, ktorý hrával počas svojej kariéry aj v Košiciach.

Belasí včera nevyužili neúrekom možností. Oceliarov držal nad vodou brankár Alexandr Hylák. Ale v polovici tretej tretiny bol bezmocný. Peter Frühauf sa oprel do strely, bránku síce netrafil, ale puk sa od zadného mantinelu odrazil ku Bakošovi a ten zakončoval do prázdnej bránky - 2:0.

„Košický brankár chytal veľmi dobre. Nebyť jeho zákrokov, mohli sme viesť aj vyšším rozdielom,“ podotkol Bulík, ktorý si včera štatistiky vylepšil o jednu asistenciu.

Kontaktný gól až 25 sekúnd pred koncom

Zdramatizovať stretnutie mohol Pašek. Ale ani druhú vyloženú príležitosť v stretnutí nepremenil. A po ňom mohol vrátiť svoj tím do zápasu Martin Chovan, osamotený spomedzi kruhov netrafil bránku. Až 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny sa dočkali aj hostia. Michal Miklík zblízka dal kontaktný gól HC. Prišiel však z pohľadu majstra neskoro.

„Nemôže sa nám stať, aby sme tesne pred koncom inkasovali gól. Dovtedy sme mali zápas pod kontrolou, ak by súper vyrovnal, tak by už bola veľká chyba.“

V Slovnaft aréne bolo včera 9508 divákov. V Bratislave sú počas šlágrov momentálne tribúny plné. Slovan šiel hnaný divákmi za troma bodmi ráznejšie, šancí mal viac ako Košičania.

„Podľa mňa sme zvíťazili zaslúžene. Dobre sme bránili stredné pásmo, Košice veľmi do šancí ani nepúšťali a v útoku sme zase mali lepší pohyb, boli nebezpečnejší,“ dodal východniar v belasých službách.

V extralige teraz nasleduje reprezentačná prestávka. Košičania sa najbližšie predstavia na domácom ľade vo východniarskom derby súboji s Popradom. Keďže v nedeľu sa bude oslavovať 90. výročie hokeja v Košiciach, zápas s Popradom sa v Steel Aréne začne netradične až o 19.30.

Rezident: Nemáme namaľované čiary ani kde zaparkovať

Vodič kritizuje mestskú políciu, že ignoruje kontrolu parkovania. Tá sa bráni.