Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

Dokonalý obrat Košíc a prvé nájazdy v sezóne

V 27. kole hokejovej extraligy sa Košičania predstavili v Trenčíne. Po samostatných nájazdoch zdolali Duklu 3:2. Pre troch hráčov bol duel svojský.

Momentka z Trenčína. Útočník Dukly Fabuš bránený Takáčom pred brankárom HC Hylákom.(Zdroj: sita)

Veď uplynulý týždeň sa útočník Peter Fabuš a obranca Marek Biro sťahovali z východu pod hrad Matúša Čáka a na výmenu prišiel do tábora oceliarov obranca Martin Chovan. Pred stretnutím došlo v majstrovskom tábore k zmene na poste kapitána. Po Petrovi Bartošovi prebral céčko Miroslav Zálešák.

KOŠICE. Po prvý raz v tomto ročníku extraligy si hokejisti HC Košice zahrali v predĺžení. Až z 28 vystúpení sa u majstra o výsledku nerozhodlo v riadnom hracom čase. Košičania v Trenčíne doslova vydolovali dva body, keď vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Útočník Dukly Peter Fabuš sa v staronovom pôsobisku v Trenčíne uviedol v súboji s Košicami gólom. Vojaci včera viedli od deviatej minúty práve zásluhou už bývalého košického útočníka. V druhej tretine využila Dukla presilovku, hoci gól na 2:0 bol za kategórie šťastných.

„Dostali sme dva dosť nešťastné góly. Ale bojovali sme ďalej. Tréner povedal, že musíme streliť kontaktný gól. Búšili sme do Trenčanov, niečo tam padnúť muselo," rozhovoril sa po stretnutí košický útočník Marcel Haščák.

Puk mu sadol

V Trenčíne oceliari prvé stretnutie v tejto sezóne prehrali 1:4. V druhom sa im podaril dokonalý obrat. Kontaktný presný zásah oceliarov prišiel v druhej tretine. Mlynarovič zužitkoval Gronovu prihrávku a svoj tím vrátil do hry.

Necelých sedem minút pred koncom tretej tretiny sa v presilovke oprel do strely od modrej Tabaček, strela netrafila bránku, odrazila sa od zadného mantinelu k Marcelovi Haščákovi a ten vyrovnal na 2:2.

„Po vyrovnávajúcom góle sme mali podľa mňa psychicky navrch. Aj Dukla mala šance, ale góly sme dávali my. Pri tom mojom sa puk odrazil ku mne spoza bránky, aj som sa toho trochu zľakol, ale odkrytú bránku neminul, puk mi sadol," povedal Marcel, ktorý dal včera svoj deviaty gól v sezóne.

Hylák podržal

V Trenčíne sa nerozhodlo ani v päťminútovom predĺžení. Hoci po faule na mimoriadne aktívneho Fabuša mali domáci niekoľko sľubných striel v hre štyroch proti trom.

K slovu potom prišli samostatné nájazdy. Bartoš po prvom úspešnom pokuse Dukly svoj nájazd premenil a bolo 1:1. Tvrdoň na Hyláka nevyzrel. Miklík chladnokrvne Kováča prekonal, Fabuš musel dať, no Hylák bol úspešnejší a oceliari tak po nájazdoch vyhrali 3:2.

„V predĺžení sme dobre pozične bránili pri presilovke domácich. A podržal nás aj Saša Hylák. Pri nájazdoch Bartoš aj Miklík dali už neraz gól. Nič nevymýšľali, vystrelili. Trenčania viac vymýšľali, Hylák ich vychytal."

Zajtra o 18. hodine sa Košičania predstavia v Steel Aréne v domácom vystúpení proti poslednej Nitre. „Verím, že domáce publikum nás poženie. Tešíme sa na Steel Arénu, dosť stretnutí sme hrali v poslednom čase vonku," dodal M. Haščák.