Favorit bol nad sily

Sportnet|2. dec 2011 o 00:00

Favorit z Vranova prišiel do Košíc na zápasy I. ligy volejbalistov síce iba so siedmimi hráčmi, ale extraligou ostrieľaný a zohraný tím bol nad sily ŠA Galeje.

KOŠICE.
V prvom sete 1. zápasu od stavu 11:12 prevzali iniciatívu hostia a set jednoznačne vyhrali. V druhom si domáci utvorili náskok, ktorý udržali do koncovky, potom však nekoncentrovanou hrou a vlastnými chybami dovolili Vranovčanom otočiť. V treťom sete ani počas 2. zápasu už domáci nenašli dostatok síl i bojovnosti a lídrovi súťaže podľahli dvakrát 0:3. Už túto sobotu cestujú Košice do Sobraniec.
1 zápas: ŠA Galeje Košice - MŠK Vranov n/T 0:3 (-15,-27,-12), zostava ŠA: Nagy, Reviľak, Kuba, Tatraj, J. Hric, Gurňák, libero Fábry, striedali: Šveda, M. Hric, Drobňák.
2 zápas: ŠA Galeje Košice - MŠK Vranov n/T 0:3 (-19,-19,-16), zostava ŠA: Kuba, Tatraj, R. Drobňák, Gurňák, Nagy, Andrássy, liberovia Šveda a Fábry, striedal: J. Hric.
Miroslav Andrássy, tréner Košíc: „Opäť sme sa nevyvarovali vlastných chýb a aj dobre rozbehnutý 2. set sa nám nepodarilo dotiahnuť až do konca. Myslím, že tento set mohol byť zlomový a naštartoval by družstvo k výkonu, ktorý od neho očakávam. Svoj čierny deň mal aj nahrávač Tatraj, s ktorého výkonmi nie som spokojný. Družstvo je kondične aj technicky pripravené, chýba nám nejaký impulz, ktorý by naštartoval celý tím.“
V domácom prostredí Košice v nedeľu opäť privítali Vranov, tentoraz v 2. lige juniorov, oba zápasy skončili zhodne 1:3. V 4. kole MZR béčko vycestovalo do Humenného. Vo vyrovnaných zápasoch na súpera, ktorý mal pôvodne hrať 1. ligu, nestačili, avšak získali aspoň jeden bod za prehru 2:3. Druhý zápas skončil 1:3. V 4. kole Mestskej volejbalovej ligy v Košiciach sa áčko sa stretlo s najvážnejším kandidátom na celkové prvenstvo, celkom ŠKP a po víťazstve 3:1 sú na 1. mieste. Béčko na palubovke TU Košice začalo dobre, no po vyhratom 1. sete začali mladíci kopiť chyby a prehrali 1:3.