Vieruová: Jednoducho sme to museli zlomiť

Natalia Vieruová. Ruská pivotka v službách Good Angels Košice.
Natalia Vieruová. Ruská pivotka v službách Good Angels Košice. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|25. nov 2011 o 00:00

Basketbalistky Good Angels v stredajšom euroligovom vystúpení zdolali Frisco Brno 71:54. Košičanky v prestížnej pohárovej súťaži našli recept na tohto súpera po prvý raz až v treťom vzájomnom meraní síl.

Zápas C–skupiny v Infiniti aréne bol otvorený až do štvrtej štvrtiny. Až v nej si šnúrou sedemnástich bodov náš majster definitívne zabezpečil štvrté víťazstvo.

KOŠICE. Vydreté, ale cenné je víťazstvo basketbalistiek Good Angels Košice nad tímom Frisco Brno. Po výhre 71:54 si náš majster pripísal do tabuľky C–skupiny Euroligy dva body.

Košičanky potrebovali Brno zdolať a naplniť pozíciu favorita. Lebo s úspešným výsledkom sa pri vyrovnanosti C–skupiny v Košiciach kalkulovalo. Domáce však nehrali uvoľnene. V koncovke boli často neisté, stratili aj ľahké lopty, a tak bol súper spoza rieky Morava v hre až takmer do konca.

„Viem, bolo to z našej strany dosť nervózne. Prehrali sme dva zápasy po sebe so Spartakom Moskovská oblasť aj vo Francúzsku s Montepellierom. Potrebovali sme sa dostať späť do hernej pohody. Nešlo nám to. Jednoducho sme to museli zlomiť, aby sme získali výhrou viac sebadôvery, lebo tú budeme potrebovať v ďalších zápasoch,“ povedala nám po stretnutí s Brnom ruská pivotka v službách Good Angels Natalia Vieruová.

Na konci Brno prevalcovali

Za stavu 54:51 v 33. minúte bolo Brno stále blízko prekvapenia. V závere ho však Košičanky prevalcovali. Až do poslednej sekundy sa tak nemuseli strachovať o víťazstvo.

„Na konci som sa už cítila dobre, tri minúty pred koncom som vedela, že neprehráme,“ pousmiala sa 197 centimetrov vysoká basketbalistka z Ruska.

V stredu 30. novembra o 19. hodine v Infiniti aréne nastúpia Košičanky proti poľskému družstvu Wisla Can-Pack Krakov.

„Vieme, že zápas s Krakovom bude mimoriadne dôležitý. Tam sme prehrali o sedem bodov. Ak zahráme dobre, môžeme byť úspešné,“ presvedčená je 22–ročná Natalia Vieruová, ktorá dala v súboji s Brnom 16 bodov a zaznamenala 14 doskočených lôpt.

Vysoká podkošová hráčka si už na Košice zvykla. „V tomto meste sa cítim dobre. Som rada, že som tu,“ dodala.

Domov»Sportnet na východe»Vieruová: Jednoducho sme to museli zlomiť