Utorok, 21. február, 2017 |Meniny má Eleonóra

Prešovčanov v SEHA League nešetrili

Slovenský hádzanársky majster ukončil sériu troch stretnutí South East Handball Association (SEHA) League v troch balkánskych krajinách zaujímavou bilanciou.

Jakub Krupa. Brankár Tatrana sa po čase zase predviedol výborným výkonom.(Zdroj: jale)

SKOPJE. Tatran Prešov začal turné v Chorvátsku, pokračoval v Srbsku a na záver odohral druhý zápas v metropole Macedónska.

Prvý zápas odohrali prešovskí hádzanári na pôde favorizovaného chorvátskeho vicemajstra RK Nexe Našice. Vo vypredanej hale domáci rolu favorita potvrdili len v úvode a na konci mimoriadne napínavého duelu.

Tatran prehrával 4:3, potom až do samého záveru viedol. Víťazný gól Prešova na 36:35 strelil tri sekundy pred koncom po ideálnej Radčenkovej prihrávke Kopčo. Osem minút predtým macedónski arbitri Načevski a Nikolov vylúčili Prešovčanom prvú ľavú spojku, dovtedy autora siedmich gólov, Ante Kukriku.

Za to, že sotil do protihráča potom, ako ho ten bezohľadne udrel päsťou do tváre. Kým domáci hráč obišiel po takomto unfair zákroku beztrestne, hosťujúci musel z ihriska a zakrátko dostal dištanc na dva zápasy. Takže v ďalších dvoch zápasoch „balkánskej série“ už nehral.

Lazaret sa postupne rozširoval

Doma pre zranenie ostal pivot Tomáš Mažár i chorý Dominik Krok. Oslabený Tatran Prešov prišiel teda o ďalšieho hráča. Navyše, brankár Svetislav Verkič chytal pre problémy s chrbtom so sebazaprením. T

akto okyptený slovenský majster nastúpil proti srbskému RK Metaloplastika Šabac. Tréner Prešova Djordje Rašič, pochádzajúci práve z roho mesta upozorňoval na to, že mladý domáci tím hrá veľmi agresívne.

Realita však nakoniec prevýšila trénerove slová. Na často až prehranú tvrdosť či skôr zákernosť, v nežičlivom a mimoriadne búrlivom prostredí, doplatili zraneniami ďalší dvaja prešovskí hráči.

Tomáš Marušák obišiel „len“ s opuchom tváre po údere zboku. Horšie dopadol bojovník na pohľadanie, pivot Michal Kopčo. Súper mu po páde na zem skočil na pravú „hodovú“ ruku. Napriek tomu záverečné minúty dohral.

Po zápase mu však ruka opuchla, nemohol ňou hýbať. Röntgenová snímka našťastie podozrenie zo zlomeniny nepotvrdila.

A akoby tej smoly bolo málo, Kopčovi na druhý deň vyskočila teplota poriadne vysoko, a tak jeho štart v treťom zápase série bol vylúčený. Prešov v „hádzanárskom pekle“ uhral napokon remízu 27:27.

Posledná strela do žrde

Za posledným súperom cestoval Tatran Prešov do hlavného mesta Macedónska. Po Metalurgu mu bol tentoraz súperom Vardar Skopje.

Bez pivotov Kopča a Mažára, spojok Kukriku a Kroka, s nie stopercentným Verkičom, so Sašom Radčenkom, hrajúcim po smutnej udalosti v rodine, začal sa prvý polčas zle. Verkiča vystriedal v 14. minúte Jakub Krupa, ktorý dochytal vo veľkom štýle.

V hale Vardaru sa hralo rovnako ako predtým v hale Metaloplastiky Šabac, v nevykurovanom objekte. Kým si na neobvyklé podmienky Prešovčania ako–tak privykli, prehrávali už o sedem gólov.

V druhom Tatran náskok súpera zmazal. Dotiahnuť však zápas do víťaznej či remízovej podoby už nemohol. Proti nemu stál nielen súper, ale aj iné faktory...

Prešov v snahe aspoň vyrovnať stiahol z hry Krupu a na palubovku prišiel Hrstka. Sľubnú akciu Tatrana zastavil faul, po ktorom časomer plynul ďalej.

Po uplynutí 60. minúty mal osud skóre v ruke Dajnis Kristopans. Projektil z jeho ľavačky z deväťmetrového hodu ale skončil na žrdi Vardaru. Po výhra a remíze zaknihoval Tatran do tretice prehru.

ico

Vardar Skopje - Tatran Prešov 26:25 (16:11)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa, Niroda – Marušák, Hrstka 1, Mi. Urban 2, Kristopans 5, Drobňák, Radčenko 1, Tumidalský 1, Číp 2, Guzy 2, Pekár 1, Antl 10/1.

ico

V extralige proti Hlohovcu

Po návrate z trojice zápasov SEHA League vstúpi Tatran Prešov do nadstavbovej časti slovenskej extraligy.

Keďže v sobotu 26. 11. hrá Tatran Prešov prvý zápas tretieho kola Pohára EHF v portugalskej Madeire, prvý zápas extraligovej nadstavby predohrá zajtra. Súperom Prešova bude zajtra v Mestskej hale od 19. hodiny po základnej časti druhý Hlohovec.

Podľa vyžrebovania by mal Tatran cestovať za súperom. Hlohovčania sa však zachovali ústretovo. Aby slovenský majster mohol na Madeiru cestovať už v stredu, pristúpili na utorňajšiu predohrávku.