Utorok, 23. máj, 2017 |Meniny má Želmíra

Súper „galejnikov“ bol zohratejší

V 3. kole prvej volejbalovej ligy mužov prehral košický zástupca dvakrát so súperom z Revúcej. Najbližšie Košičania vycestujú za súperom do Stropkova, na farmu extraligového Svidníka.

KOŠICE.

1 zápas: ŠA Fe-Markt Galeje Košice - AVK Magnezit Revúca 0:3 (21, 18, 21), zostava ŠA: R. Drobňák, Nagy, Tatraj, J. Hric, Kuba, Harčár, libero Reviľák, striedali: Gurňák, Tokár, M. Hric, Andrássy.

V prvom i druhom sete si Revúčania vytvorili od začiatku dvojbodový náskok, ktorý v druhej časti setu zvýšili a pohodlne dotiahli set do konca. Tretí síce lepšie začali Košičania, keď viedli 8:6, ale Revúca drámu nepripustila a potom už domácich do vedenia nepustila.

2.zápas: ŠA Fe-Markt Galeje Košice - AVK Magnezit Revúca 1:3 (23, -19, 15, 11), zostava ŠA: Harčár, Andrássy, Kuba, Tatraj, R. Drobňák, Gurňák, libero Reviľák, striedali Tokár, J. Hric, Nagy, M. Hric.

Úvod druhého zápasu opäť lepšie začali hostia, no Košičania v strede setu dokázali stav otočiť, ale ani trojbodový náskok 15:12 im nepostačoval na zvládnutie koncovky. Čo však nevyšlo v prvom sete, dokázali zlepšenou hrou v sete druhom a zo stavu 11:14 vybojovali 2. set pre seba. V treťom sete to bola vyrovnaná partia len do stavu 4:6, potom už opraty zápasu uchopili Revúčania a domácim dovolili uhrať iba 15 bodov v 3. a 11 bodov vo 4. sete.
Miroslav Andrássy, tréner Košíc: „Revúca bola v každej hernej činnosti lepšia a na ich hre bola vidieť zohratosť tímu, ktorá sa prejavila hlavne po druhom sete druhého zápasu. Dnes nie je koho pochváliť, pretože všetci hráči vyprodukovali až príliš veľa individuálnych chýb. Tieto sa na seba nabaľovali a iba v prvých dvoch setoch druhého zápasu sme dokázali, že určitý potenciál družstvo má. Musíme však stabilizovať výkonnosť, inak budeme ťahať za kratší koniec vo všetkých dôležitých momentoch.“

V druhom kole Majstrovstiev Zemplínskeho regiónu naše B družstvo opäť vycestovalo do Michaloviec. V prvom zápase boli úspešnejší Košičania a vyhrali ho 3:2 (-22, 21, -22, 21, 7), v druhom však pevnejšie nervy ukázali domáci a 1. MVK Michalovce vyhral 3:2 (-25, 20, -25, 16, -6). V košickom drese si atmosféru mužského volejbalu odskúšali aj talentovaní žiaci Hajduk a Čupka.