Pondelok, 27. február, 2017 |Meniny má Alexander

Iuventa zdolala Slaviu o 11 gólov

Michalovčanky českému protivníkovi nedali žiadnu šancu a výborne sa tak naladili na stredajší duel proti Šali.

Lucia Tobiašová vsietila osem gólov. Aj jej zásluhou vyhrala Iuventa vysoko nad Slaviou Praha.(Zdroj: šm)

MICHALOVCE. Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 7. kola na domácej palubovke nad DHC Slavia Praha až nečakane hladko 38:27, keď už do prestávky si vypracovali 10-gólový náskok.

Dobre sa pripravili

Michalovčanky dali svojím sobotňajším výkonom zabudnúť na vysokú prehru v Porube a českému vicemajstrovi uštedrili debakel. „Na zápas sme sa veľmi dobre pripravili a dievčatá všetky pokyny v prvom polčase do bodky splnili, vychádzali nám protiútoky a premieňali sme šance. Po prestávke sme už prestriedali, šancu dostali mladé hráčky a súperovi sa podarilo skorigovať výsledok,“ uviedol po zápase domáci kormidelník József Vura, ktorého tím sa už v stredu o 17.30 hod. opäť na domácej pôde stretne v šlágri so Slovanom Duslo Šaľa.

Budujú nový tím

Slavia Praha v Michalovciach zaznamenala už svoju piatu tohtosezónnu prehru. „Domáce hádzanárky vyhrali úplne zaslúžene. Z vlaňajšieho kádra nám odišli opory Vítková a Keclíková a Kutlvašrová je zranená, takže my budujeme nový tím. Máme nedostatky v útočnej aj obrannej hre a potom to končí takým výsledkom ako teraz. Keby sme aspoň polovicu našich šancí premenili, nemusel sa duel skončiť až takýmto rozdielom,“ skonštatovala kanonierka pražského celku Klára Černá, ktorá bola v sobotu so siedmimi gólmi najlepšou strelkyňou svojho družstva.

Michalovce – Slavia Praha 38:27 (21:11)

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 6/1, Bačíková 3, Geričová 4/1, Szöllösiová, Kovaličková, Polláková 2, Hollá 3, Horňáková 4, Tobiašová 8, Hvostaľová 3, Wollingerová 5, Rebičová.
DHC SLAVIA: Peerová, Satrapová - Raková 3, Knedlíková 3, Romanczinová 1, Pekařová, Mouleová 2, K. Černá 7, Jonášová 2, Jačková 6, Kvasničková 1, Jedličková 2.
Pokutové hody: 2/2 - 0, vylúčené: 1:2
Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 900 divákov.