Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Líder z Trnavy odišiel z Prešova naprázdno

Futbalová Corgoň liga odštartovala svoje 14. kole už v piatok. V jedinom predohrávanom stretnutí privítal pred televíznymi kamerami posledný tím tabuľky 1. FC Tatran Prešov na svojom ihrisku lídra z Trnavy.

Po šiestich prehrách v rade chceli zeleno-bieli pred domácimi fanúšikmi konečne vyhrať. Po 90. minútach hry sa im to podarilo, keď po výbornom výkone zdolali Spartak Trnavu 2:0.

PREŠOV. Hráči 1. FC Tatran Prešov vstúpili do zápasu aktívne. Od začiatku mali na ihrisku nad svojím súperom prevahu. Už v 3. minúte sa mohli domáci tešiť z gólu, Mackova centrovaná lopta sa dostala až k Papajovi, no ten nezakončil dôrazne. Zeleno-bieli si vypracovali v ďalšom priebehu množstvo šancí, no gólové suchoty Šarišanov trvajúce 579 minút prerušil až vlastencom v 26. minúte hosťujúci Diallo – 1:0. Nadvládu v prvom polčase zúročili domáci ďalším gólom. Postaral sa o neho v 39. minúte obranca Michal Krajník.

Čakali sme na taký zápas

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov podali v tomto zápase výborný výkon. Tréner zeleno-bielych bol preto viac ako spokojný. „Určite, som veľmi rád. Čakali sme na takýto zápas. Čakali sme na to, že konečne potvrdíme herný prejav aj výsledkovo, čo sa nám aj podarilo po veľmi dobrom výkone. Takže ja som maximálne spokojný s predvedeným výkonom.“ Výhra Tatrana mohla byť aj vyššia, ale tréner Prešovčanov je rád aj za tieto dva góly. „Áno, je to škoda. My sme mali viac šancí, ale ja ďakujem za to, že sa nám podarilo premeniť dve situácie. Aj keď ta prvá, po ktorej sme sa dostali do vedenia bol vlastný gól. Nie je to stále ono, ale ja verím, že sa to už teraz otočilo.“ Trnavčania nastúpili do druhého dejstva lepšie, ale s priebehom duelu už nedokázali nič urobiť, navyše v 78. minúte dohrávali bez vylúčeného Kaščáka. Hráči 1. FC Tatran Prešov sa touto výhrou odlepili od dna corgoňligovej tabuľky. Sú na 11. mieste, posledná je Dunajská Streda.

V pohári chceme ísť ďalej

Zeleno-bielych čaká už zajtra odveta štvrťfinálového zápasu v Slovnaft Cupe proti Žiline. V prvom dueli podľahli pod Dubňom domácim 2:1. „Pobijeme sa o Slovenský pohár a teda o postup. Keď predvedieme v tomto zápase taký výkon ako proti Trnave, tak sa nebojím toho, že by sme tento zápas nemohli zvládnuť,“ dodal k najbližšiemu pohárovému duelu tréner 1. FC Tatran Prešov Štefan Tarkovič. Duel začína zajtra o 14. hodine na štadióne Tatrana Prešov.