Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Porušil zásadu, penaltu napriek tomu zvládol

Rušné bolo meranie síl v Ličartovciach, kde si to rozdali rezervné tímy východoslovenských corgoňligistov. Napodiv padlo aj dosť gólov. Napokon boli úspešnejší domáci treťoligoví futbalisti MFK Košice B, ktorí si poradili s juniormi Prešova.

I Skvašík prispel k bodom rezervy MFK.I Skvašík prispel k bodom rezervy MFK. (Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE.

Impulzy pre corgoňligistov

Prvý polčas hrali hostitelia ako z partesu. Vychádzala im súhra a získali dvojgólový náskok. O druhý zásah domácich sa postaral Peter Gál-Andrezly, ktorý skóroval z pokutového kopu. Navyše hosťujúci Ferenc uvidel po nedovolenom zákroku na tohto hráča aj červenú kartu. Nebýva zvykom, aby faulovaný išiel zahrávať aj penaltu, no on si nepripúšťal možnosť omylu. „Veril som si, nemal som pochybnosti. Bol to môj premiérový zásah z bieleho bodu za rezervu,“ konštatoval Gál-Andrezly. Zaujímavá situácia nastala po zmene strán, keď Košičania dostali druhý raz výhodu pokutového kopu. K lopte za hotovali až traja adepti – Gál-Andrezly, Kubík i Popík. Napokon skóroval do tretice posledne menovaný. „Keď sme viedli 3:0, tak sme trošku poľavili, čo je pochopiteľné. Vari každé mužstvo už za takého stavu nehrá s rovnakým nasadením ako na začiatku.“ Hostia sa však postavili na nohy a zdramatizovali finiš duelu. Košičania mali ešte nejaké možnosti, ale už ich nedokázali zúročiť. Najbližšie čaká béčkarov poriadna šichta, predstavia sa na pôde Bardejova, ktorý je jedným z ašpirantov na vedúcu priečku. Tam to už bude celkom iné ako naposledy. No mladý tím Košičanov je oduševnený a hrá bez zábran. I preto sa pohybuje na pozíciách, ktoré nespôsobujú žiadne ataky na psychiku. „Máme na viac a ešte sme nepovedali konečné slovo.“ Pokiaľ prídu pomôcť aj hráči z áčka, cítiť. to Proti Prešovčanom boli v akcii z prvého tímu Gál-Andrezly, Kubík a Skvašík. Určite pre týchto i iných hráčov je dobrým impulzom schuti si zahrať a nadopovať sa víťazstvom, keďže v Corgoň lige takých okamihov stále nie je nadostač. „V zápasoch rezervy si i viac veríme,“ pripomenul borec, ktorý pravidelne figuruje v menoslove treťoligového účastníka.