Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Rezervu vicemajstra raz dostali do kolien

Vo východnej skupine prvej ligy volejbalistov sa Košičania predstavili v Humennom, odkiaľ z duelov proti rezerve úradujúceho vicemajstra Slovenska priviezli jedno víťazstvo.

KOŠICE.

1. zápas: VK Chemes Humenné „B“ - ŠA Fe-Markt Galeje Košice 3:1 (15,-22,20,22), zostava ŠA: Drobňák R., Nagy, Tatraj, Reviľák, Gurňák, Harčár, libero Šveda, striedali Hric J., Andrássy, Kuba.

V prvom sete si Humenčania kvalitným servisom od začiatku vytvorili náskok, ktorý postupne zvyšovali. V druhom sete sa už Košičania prispôsobili hale a po zlepšenom výkone vyhrali. Tretí i štvrtý set mali podobný priebeh. Lepšie začali hostia, ale nekoncentrovanosťou a zbytočnými chybami dovolili domácim získať zápas vo svoj prospech. Na bloku za Košice nastúpil aj Tomáš Gurňák hosťujúci práve z VK Chemes Humenné.

2. zápas: VK Chemes Humenné „B“ - ŠA Fe-Markt Galeje Košice 1:3 (-20,22,16,17), zostava ŠA: Drobňák R., Kuba, Tatraj, Andrássy, Nagy, Harčár, libero Reviľák, striedali Hric J., Gurňák.

Po výmene libera a príchode hrajúceho trénera na ihrisko sa stabilizoval príjem, zlepšila obrana v poli a v prvom sete si hráči ŠA Fe-Markt Galeje Košice utvorili dvojbodový náskok, ktorý udržali do konca. V druhom sete sa po dobrom vstupe do zápasu opäť prejavila nekoncentrovanosť Košičanov, ktorí ho nedokázali dotiahnuť do víťazstva ani z vedenia 8:5 či 18:17. Po prehratom druhom sete sa však zmobilizovali a ďalšie dva už mali pevne v rukách. S humenským B-čkom si tak rozdelili výhry i body.

Cez víkend odohrali prvé zápasy aj juniori ŠA Fe-Markt Galeje Košice, ktorí vycestovali do Prešova, avšak na tamojších hráčov nestačili a oba zápasy prehrali 0:3. Začali sa i majstrovstvá zemplínskeho regiónu a B-mužstvo ŠA Fe-Markt Galeje vycestovalo do Michaloviec. S Odetou Štart Michalovce odohralo vyrovnané zápasy. V prvom otočili zápas z 0:2 a vyhrali ho 3:2 (-22,23,-16,15,14), v druhom nenašli dostatok vôle a síl a prehrali 0:3 (20,23,23).