Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Policajtom sa „podpásovka“ vypomstila

Aj keď sezóna 2010/11 v slovenskom kickboxe je už niekoľko mesiacov minulosťou a všetky výsledky boli zapísané v análoch, v niektorých kluboch ešte čakali na administratívnu „dohrávku“ Slovenského pohára. Za zeleným stolom sa malo rozhodnúť, či víťazná t

rofej, z ktorej sa tešilo družstvo ŠKP pri SOŠ PZ Košice, je v jeho vitríne oprávnene.

KOŠICE. Prečo takýto záver súťažného ročníka? - odpoveď na túto otázku nám dal Peter Onuščák, hlavný tréner Steel Trans Kickboxing klubu Košice. „Skutočnosť, že víťazom Slovenského pohára v sezóne 2010/11 sa stalo družstvo ŠKP, sme prijali športovo. I keď to bolo po našich víťazstvách v jedenástich predchádzajúcich ročníkoch trochu prekvapujúce. Vnímali sme to ako daň za to, že finančné problémy nám znemožnili účasť v druhom kole Slovenského pohára v Senici, že vedenie Slovenského zväzu kickboxu zredukovalo počet kôl Slovenského pohára zo šiestich na päť, že zároveň zrušilo v súťažiach SP disciplíny semi kontakt a kick light, a neviem čo ešte všetko, len preto, aby náhodou opäť nezvíťazil Steel Trans... Hlavným iniciátorom všetkých týchto  'zmien' bol vtedajší člen výkonného výboru SZKB a zároveň predseda  'konkurenčného' košického klubu ŠKP pri SOŠ PZ Peter Bonk. Tak sa aj stalo, že v celkovom súčte zvíťazil ŠKP Košice so ziskom 246 bodov pred Steel Trans Košice, ktorý nazbieral 239 bodov, teda veľmi tesným rozdielom siedmich bodov.“

Anulované výsledky

Tak bolo v oficiálnych dokumentoch, až do majstrovstiev Slovenska v Liptovskom Mikuláši. Po nich podal predseda ŠKP Banská Bystrica oficiálny protest proti výsledku v kategórii light kontakt chlapcov do 15 rokov do 63 kg, kde sa pretekár ŠKP Košice umiestnil na striebornej priečke, aj keď pre svoj vek už rok v tejto kategórii nemal súťažiť. „Po prešetrení prípadu disciplinárnou komisiou SZKB, jej verdikte, následnom odvolaní a rozhodnutí výkonného výboru SZKB, bol výsledok zmieneného pretekára ŠKP anulovaný, a tým pádom náš borec Imrich Herczeg skončil na 3. mieste. Klubu ŠKP Košice bolo odobraných všetkých dvanásť bodov, ktoré jeho pretekár získal počas celej sezóny, a tým bolo aj zmenené celkové poradie klubov v Slovenskom pohári v sezóne 2010/11, ktorý vyhral dvanásty raz po sebe Steel Trans Kickboxing klub Košice so ziskom 239 bodov pred ŠKP pri SOŠ PZ Košice s 234 bodmi a Edymax kickbox team Bardejov, ktorý nazbieral 199 bodov,“ oboznámil nás s novou podobou konečnej tabuľky Slovenského pohára Peter Onuščák. „Na záver by som chcel povedať, že v športe nie je hanbou prehrať v čestnom súboji podľa pravidiel, ale hanbou je obchádzanie pravidiel či zneužívanie funkcií a právomocí vo svoj prospech.“