Supermaratónsky titul si nenechal ujsť

Sportnet|18. okt 2011 o 00:00

V Žiline usporiadali v rámci podujatia Deň supervytrvalca majstrovstvá Slovenska v behu na 50 km za účasti 22 bežeckých vytrvalcov. Supermaratónsky titul si vybojoval Peter Tichý (MKP Žilina) časom 3:16:28 hod.

ŽILINA.

Po slovenskom šampionáte v rámci 88. MMM v Košiciach, kde mu titul unikol o 9 sekúnd, si to tentoraz nenechal ujsť a zvíťazil s náskokom 6:12 min. pred Vladimírom Baloghom (Obalservis Košice) a tretí dobehol Ondrej Evin (Partizán Bardejov) za 3:31:29 h. Štvrtý finišoval a tretí v kategórii od 40 rokov skončil Rudolf Lorenčík (MČ Ťahanovce) za 3:32:26 h. Kategóriu od 50 rokov vyhral Ľubomír Hrmo (B. Bystrica) za 3:51:59 h. a u veteránov od 60 rokov bol prvý Peter Polák (Polysoft Košice) za 4:07:30 h. Zo štyroch štartujúcich žien si titul vybojovala Eva Hatalová (Cyklosun Sp. N. Ves) za 4:40:53 h. pred Jankou Koledovou (MK Rajec) za 4:47:47 h. a ,,bronzovú“ priečku obsadila Zlatka Semanová (BK Furča Košice) za 4:58:29 h.