Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela
POSLEDNÁ MOLDAVA UHRALA DOMA BEZGÓLOVÚ REMÍZU

II. liga: Prekvapujúca prehra Michaloviec

V 13. kole II. futbalovej ligy Michalovce prekvapujúco podľahli na vlastnom trávniku rezerve Ružomberka a Moldava sa s Podbrezovou rozišla bezgólovou remízou, čo znamená, že ostáva na poslednom mieste v tabuľke.

Michalovce – Ružomberok B 2:3 (1:2)

MICHALOVCE. Stretnutie sa ani poriadne nezačalo a Michalovčania už prehrávali. V 4. minúte fauloval Serečina pred pokutovým územím stopér Dargaj a bývalý michalovský hráč z priameho kopu vystrelil nádherne do šibenice. Hneď nato nevyužil obrovskú možnosť na vyrovnanie Kunca, ktorý nevyzrel na ružomberského gólmana Smiešku. V 10. minúte tvrdo vypálil Dolný a Smieška jeho strelu s námahou vyrazil. V 23. minúte sa domáci opäť dopustili faulu, tentoraz v pokutovom území zastavil Ceesay Šmahaja nedovolene a z nariadenej penalty Pekár zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 33. minúte po prihrávke Ruskovského obranca Waseem z dobrej pozície prestrelil hosťujúcu bránu. V závere polčasu Michalovce predsa len znížili, Ruskovského stiahol v šestnástke Kováč a z penalty sa Hesek nemýlil. Druhý polčas začali domáci aktívne a v 58. minúte mohlo byť vyrovnané, ale po nádhernej akcii trojice Ruskovský - Waseem - Hesek posledne menovaný hlavičkou len tesne minul šibenicu Smieškovej brány. O šesť minút hostia do tretice udreli, priamy kop pred šestnástkou rozohrali nakrátko a Šmahaj pravačkou trafil nechytateľne do Le Giangovej brány. V 70. minúte strelili domáci druhý gól, Ruskovského strelu si po veľkej chybe do brány zrazil Smieška - 2:3. V záverečných minútach sa Michalovciam už vyrovnať nepodarilo a tak sa zrodilo prekvapujúce víťazstvo celku z Liptova.

Nadpis clanku
Góly: 41. A. Hesek (11 m), 70. Ruskovský – 4. F. Serečin, 23. Š. Pekár (11 m), 64. Šmahaj. ŽK: A. Ceesay, Ruskovský, Jakubčo, Dargaj – V. Kováč, F. Serečin, Janso. Rozhodoval: Fajčík – 1870 divákov.
MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Hottek, Dargaj, A. Ceesay - Ruskovský, Krmpotič, Škvarka, D. Kunca (39. Fótyik) - A. Hesek, Dolný (46. Jakubčo, 70. Kovaľ).
MFK B: Smieška - V. Kováč, T. Gejdoš, Bielák, Janso - Š. Pekár, M. Nagy, Šmahaj, J. Chovanec (82. Švrček) - F. Serečin, Krbeček (60. Gerec, 89. Bumbera).
ra

Moldava - Podbrezová 0:0

MOLDAVA. Sychravé počasie so studeným vetrom a dažďom stretnutiu príliš nepriali, no napriek tomu sme videli v Moldave jeden z najlepších duelov v tejto sezóne. Skončil sa síce zaslúženou deľbou bodov, ale všetko mohlo byť inak, keby... Už v úvode duelu totiž Dupkala úplne regulárne dostal loptu do súperovej siete, ale pre údajné postavenie mimo hry ho rozhodcovia neuznali. Údajne preto, lebo i kamerový záznam potvrdil mýlku arbitrov. A tak sme pri Bodve odsledovali síce živé meranie síl, ale viac–menej iba medzi šestnástkami. Oba tímy sa snažili o otvorený a útočný futbal, ale terén i poveternostné podmienky zapríčinili množstvo nepresností a veľký počet nevynútených chýb. I napriek tomu zápasu nechýbali grády. Zaznamenali sme i niekoľko náznakov šancí. Takými boli strelecké pokusy Snitka na jednej a Labuna na druhej strane, no mušky mali vychylené. Aj Nakamurovi sa podarilo z veľmi dobrej pozície vysoko prestreliť. Po prestávke sa prezentoval nebezpečnou trefou mladý kapitán domácich Ribár, ale jeho tečovaná strela sa skončila rohom. V 77. min. vypracoval Čekovský šancu pre Tubonemiho, no ten neuvážene prestrelil. V nadstavenom čase mal blízko ku gólu Čekovský. Jeho delovka však tesne minula šibenicu. A Harvilkovi sa nepodarilo využiť chybu Nováka v rozohrávke.

ŽK: Pavlovič - Stojanovič, Greško. Pred 790 divákmi rozhodoval Perašin.
Moldava: Novák - Hanzuš, Ojirogbe, Pavlovič, Frizoni - Dyjan Carlos (69. Timkovič), Balát, Labun Ribár - Nakamura (84. Palencsár), Dupkala.
Podbrezová: Hanák - Balík (33. Gemzický), Nosko, Minčič, Greško - Čekovský, Snitka, Kožička, Harvilko - Stojanovič (54. Cmarko), Tubonemi (83. Andrič).
rr

MFK Zemplín doma prekvapujúco zakopol

Načal ho bývalý hráč Filip Serečin po nádhernom priamom kope. Michalovčania zahodili veľa šancí, hostia boli efektívni.
MICHALOVCE. Druholigoví futbalisti MFK Zemplín po druhýkrát v rade prehrali, keď vo včerajšom domácom stretnutí podľahli rezerve MFK Ružomberok 2:3. Zemplínčania prehrávali už 0:2 aj 1:3 a hoci si vypracovali dostatok príležitostí na skórovanie, museli sa zmieriť s tesnou prehrou.
Nádherné góly
Liptáci otvorili gólový účet stretnutia už v 4. minúte po krásnom priamom kope Filipa Serečina, ktorý len prednedávnom odišiel z Michaloviec. „Michalovčanom sme robili problémy hlavne v ofenzíve, kde máme mladých behavých hráčov. Okrem toho sme boli lepší aj pohybovo a podľa mňa je naše víťazstvo zaslúžené. Početné domáce obecenstvo si v tomto stretnutí určite prišlo na svoje,“ skonštatoval krátko po zápase spokojný kormidelník rezervy Ružomberka Vladimír Rusnák starší, ktorý vyhral aj druhý zápas po príchode na lavičku tohto celku. „Naše výkony sa každým zápasom zlepšujú a sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť na michalovskej pôde.“
Nepremenili šance
Michalovce odštartovali druhú tretinu súťaže dvoma prehrami s Lučencom a Ružomberkom B. Včera si vypracovali množstvo šancí a nebyť smoly v koncovke, mohol byť výsledok iný. „Od úvodu zápasu sme boli v psychickej nevýhode, pretože už od 4. minúty sme prehrávali a potom sme dostali aj druhý gól z penalty. Ružomberčania strelili krásne góly zo štandardiek, ktoré boli po našich naivných chybách v obrane. Vypracovali sme si oveľa viac šancí ako súper, ktorý zo štyroch striel na bránu trikrát skóroval. Chlapcom nemám čo vyčítať, bývajú aj takéto stretnutia,“ povedal skúsený tréner domáceho MFK Zemplín Vlastimil Petržela.

Goffova terapia šokom

MOLDAVA. Aj keď sa to na tribúnach pri Bodve príliš neprejavilo, so záujmom očakávané stretnutie domácich pod vedením nového kouča Vladimíra Goffu bolo určitým ťahákom. Už aj preto, že mnohí i na diaľku boli zvedaví, aký bude vstup nového kaskadéra v moldavskom tíme. “Prečo to tak staviate? Trénerskej práce je málo a ja som vďačný za každú šancu. A že sa tu tréneri menili pričasto? No a čo? Aj ja, ako tréner vymením hráča, ak mu hra nejde a nedosahuje žiadané výsledky. Tiež mu nebudem dávať šancu pol roka, aby sa presadil. Našiel som tu futbalom nadšených funkcionárov, perfektné podmienky s pekným stánkom a tak mi zostáva iba zmeniť ponímanie samotnej hry. To chvíľku potrvá, no som pyšný na svojich hráčov, že hneď v našom prvom vystúpení potvrdili určité náznaky zmeny,“ rozhovoril sa s určitou dávkou nadšenia kormidelník Moldavy. “Naozaj až v zápase som si uvedomil, že som v situácii, akoby som viedol dve mužstvá. Tá rôznorodosť kultúr a jazykov, to je naozaj nová skutočnosť. Nemám jazykové problémy, no i tak je to čosi nové,“ vyznal sa zo svojich prvých pocitov tréner, pre ktorého je moldavská anabáza prvou na východe, hoci sám je rodený východniar. “Moji hráči ukázali určité predpoklady i niektoré slabšie články. Ale sme tu preto, aby sme na tom popracovali. Je to mladé mužstvo, no potešilo ma, že po zbavení sa určitej strnulosti z pocitu - musíš - predvádzali atraktívny, útočný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Aj príklad nášho nového a mladého kapitána, iba dvadsaťročného Antona Ribára bol toho dôkazom. Obdivoval som ho, ako sa s novou situáciou sebavedome vyrovnal a ako suverénne si na trávniku počínal. Chcel som mužstvo nabudiť, urobiť niečo nečakané a s týmto mladým Rómom sa mi to vydarilo. Je to šikovný futbalista a svoje kvality určite potvrdil. A zároveň je to dôkaz, že sa to aj v takom multinárodnom tíme dá zvládnuť, len treba k tomu určitú dávku trpezlivosti a výsledky sa určite dostavia,“ zareagoval na dotaz o nečakanej voľbe nositeľa kapitánskej pásky Vladimír Goffa.

ĎALŠIE VÝSLEDKY
  • Senec - Lučenec 3:1 (1:1) Góly: 45. J. Tomášek, 73. a 76. Mikulič - 28. Milan Lukáč,ŽK: 29. M. Železník - 20. Petrán, 57. Daško, 58. Mat. Pyrka, 64. Gálik, 406 divákov.
  • L. Mikuláš - D. Kubín 0:3 (0:2) Góly: 5. Dolinajec, 45. R. Ujčík, 54. Jurky, ŽK: 29. Karadzič, 57. Virgala - 62. L. Horváth, 72. Dolinajec, 250 divákov.
  • R. Sobota - Dubnica 0:2 (0:1) Góly: 10. a 89. M. Ižvolt, ŽK: 16. Obročník, 77. Rubint - 69. Masárik, 407 divákov.
  • Petržalka - Myjava 0:5 (0:2), Góly: 40. a 89. P. Straka, 60. a 74. P. Sládek, 12. M. Dian (z pok. kopu), ŽK:12. Jenčo - 44. Černáček, 810 divákov.
red
PROGRAM 14. KOLA
  • ňSobota 22. október 14.00 hod.:
Podbrezová - R. Sobota, Dubnica - Petržalka, Myjava - Michalovce, Lučenec - L. Mikuláš, D. Kubín - Moldava n/B,
  • Nedeľa o 10.30 hod.:
Ružomberok B - Senec.
red
NAJLEPŠÍ STRELCI
  • 5 gólov: Filip Serečin (Michalovce 3/Ružomberok „B“ 2),
  • 4 góly: Martin Labaška (Liptovský Mikuláš), David Leško (Rimavská Sobota), Pavol Kosík, Pavol Straka, Peter Sládek (všetci Myjava), Matej Ižvolt (Dubnica nad Váhom), Pavol Ruskovský (Michalovce), Štefan Pekár (Ružomberok B)