Utorok, 30. máj, 2017 |Meniny má Ferdinand
MICHALOVCE PREPUSTILI PRVÉ MIESTO V TABUĽKE MYJAVE

II. liga: Moldava sa prepadla na chvost

V 12. kole II. futbalovej ligy si Michalovce pripísali druhú prehru. Po neúspechu v Lučenci pustili na prvú priečku Myjavu. Naďalej sa nedarí Moldave, ktorá zaknihovala domácu prehru.

V Lučenci sa nedokázal presadiť ani Dominik Fótyik. Michalovský útočník (vľavo v súboji s domácim Daškom) zahodil dve sľubné šance.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Lučenec - Michalovce 2:0 (1:0)

LUČENEC. V ideálnom počasí sa na ťažkom teréne hral priemerný futbal a ako prví mohli udrieť hostia, keď Waseem centrom našiel Zonzona, ale ten z voleja zakončil do Michalíka v bráne Lučenca. V 8. minúte po pravej strane unikol Pyrka, nebezpečne prihral do päťky, michalovská obrana však loptu upratala do bezpečia. Následne to nepresnou strelou z diaľky skúšal Exmichalovčan Opiela. V 27. minúte prišiel prvý gólový moment stretnutia, z 25 m napriahol Gálik, lopta prekvapila Brudňaka a zaplachtila v sieti - 1:0. V 39. minúte mohlo byť vyrovnané, ale jemne tečovaná prízemná strela Hotteka sa obtrela o pravú žrď lučeneckej brány. Z následného rohu z výhodnej pozície vypálil vysoko nad Ceesay. Tesne pred prestávkou sa v obrovskej šanci ocitol Škvarka, ktorého však vychytal výborný Michalík. Po zmene strán v 50. minúte Mižík z priameho kopu nastrelil iba brániaci múr, ale o dve minúty nato už domáci viedli dvojgólovým rozdielom, Brudňak nepresne rozohral päťku, lopty sa zmocnil Ravas a prestrelil michalovského gólmana. Po hodine hry odcentroval Dolný na Fótyika, útočník MFK Zemplín v tutovke hlavičkoval tesne nad. V 72. minúte vyskúšal pozornosť Brudňaka z priameho kopu Kulík. V 78. minúte sa do šance opäť dostal Fótyik, no z uhla vypálil do Michalíka. V 85. minúte vypálil dolný nad a o dve minúty strela domáceho Lukáča iba tesne minula šibenicu Brudňakovej brány.

RÓBERT ANDREJOV

Góly: 27. Gálik, 52. Ravas. ŽK: J. Vajda, R. Kulík, Mižík, J. Beňo - D. Kunca, Škvarka, Zonzon, Dargaj. Rozhodoval: Mastiš - 720 divákov. FK LAFC: M. Michalík - Gálik, Mižík, Daško, M. Szabó - M. Hloušek, J. Vajda, T. Opiela, Szegedi (9. J. Beňo), Ravas (74. Milan Lukáč) - Mateusz Pyrka (64. R. Kulík). MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Waseem, Hottek, Dargaj, A. Ceesay - D. Kunca (51. Fótyik), Krmpotič, Škvarka, Zonzon (67. Kovaľ), Jakubčo (34. Dolný) - A. Hesek.

ra

Moldava - Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1)

MOLDAVA. Domácim nevyšiel úvod stretnutia a po rýchlej akcii mohol Memiševič poslať hostí do vedenia. Brza však dobre zasiahol. Ďalšiu dobrú šancu Šlosára stopol hlavou Ojirogbe. Do úvodného gólu sa hráči Bodvy príliš do šancí nedostávali a prakticky priamo súperovu bránu neohrozili. V 23. min. sa k lopte z ľavej strany dostal Šlosár, pohral sa so stredom obrany a pohodlne ju zasunul za Brzov chrbát. Až v 39. min. sa pred Šavolom v dobrej pozícii ocitol Labun, zle sa však zorientoval a iba nastrelil brankára. Ďalší závar pred moldavskou bránou vyrobil Latiak. Jeho štandardku posunul hlavou Memiševič na žrď, od nej sa dostala k Bezákovi, no i jeho pokus jemne pohladkal konštrukciu Šavolovej brány. V úplnom závere 1. polčasu Latiak z ďalšej dobrej šance minul cieľ. Po návrate zo šatní využili domáci chvíľkovú nekoncentovanosť súpera a snažili sa o vyrovnanie. To aj prišlo. Z pokutového kopu po faule na Nakamuru sa tešil úspešný strelec Labun. Nakamura mohol svojich posunúť do vedenia, ale Šupej usmernil jeho pokus na roh. Potom prišla ďalšia štandardka hostí, ktorú síce domáca obrana odvrátila, no lopta sa dostala k Šlosárovi a ten z pomerne veľkej diaľky opäť dostal do vedenia svoj tím. Dyjan Carlos mohol vyrovnať o tri minúty neskôr, avšak z dobrej šance trafil iba nohy Šavola. Aj Ribárova technická strela do šibenice volala po góle, ale Šavol ju vytlačil. Po útočnej snahe Bodvy sa však zrodila chyba obrany a Kočaň upravil konečný výsledok parádnym lobom.

RUDOLF RONDZIK

Góly: 53. Labun (z pok. kopu) - 23. a 74. Šlosár, 85. Kočan. ŽK: Dyjan Carlos, Nakamura, Pavlovič - Šupej, Paděra, Bezák, Lišivka. Rozhodoval Ihring. 620 divákov. Bodva: Brza - Frizoni Bernardo, Ojirogbe, Pavlovič, Smačár - Dyjan Carlos, Labun, Ribár, Dupkala (79. Maďarík) - Palencsár (70. Hanzel), Nakamura. Tatran: Šavol - Kmeť, Karadžič, Šupej, Kapláň - Šlosár, Lišivka, Paděra, Latiak (79. Moravčík), Bezák (59. Rezer) - Memiševič (68. Kočan).

rr
ĎALŠIE VÝSLEDKY

Myjava - Rimavská Sobota 1:0 (0:0). Gól: 58. Neoveský, ŽK: 35. Gamkrelidze, 39. Rubint, 65. Migaľa (všetci Rimavská Sobota), rozhodoval Michlian, 696 divákov.

Ružomberok „B“ - Petržalka 1:0 (1:0). Gól: 21. F. Serečin, ŽK: 88. Kubala (Petržalka), rozhodoval Eperješi, 234 divákov.

Čopjak podal demisiu

Nad Bodvu sa v sobotu stiahli čierne mračná. Obrazne i v skutočnosti. Moldava po ďalšej prehre a výhre ružomberskej rezervy sa ocitla tam, kde ešte v novej histórii nikdy nebola. Na poslednom mieste tabuľky.

MOLDAVA. Avizovaná povinnosť pre trénera Miroslava Čopjaka, získať z dvoch domácich zápasov šesť bodov, sa už nedá naplniť. Predznamenalo to jeho koniec v Bodve.

Hra na riziko

„Nad tým nemám čo špekulovať a ani sa nevyjadrím. Záleží na vedení klubu. Ja som v ňom výrobný nástroj, ktorý má pripraviť mužstvo na zdolávanie súperov. Zatiaľ sa nám to nedarí, ale po takej obmene kádra treba dávku trpezlivosti,“ skonštatoval pokorne kormidelník moldavských futbalistov tesne po sobotňajšej prehre a vývoj zápasu komentoval takto: „Je pravda, že sme zaspali úvod stretnutia a nepremenili niekoľko šancí, ktorých bola naozaj škoda. V duhom polčase sme stavili všetko na jednu kartu v snahe privodiť zmenu. Avšak to je hra na riziko. Buď to vyjde alebo nie. Aj keď sme prehrávali druhýkrát, mali sme z čoho vyrovnať, no nezadarilo sa a potom prišla chyba, a tá zmarila všetky naše nádeje.“

Nástupcom Vladimír Goffa

Tréner Čopjak však musel mať po ďalšej prehre a s ňou súvisiacom prepade jeho mužstva na chvost druholigového pelotónu veľmi zlý spánok a v nedeľu podal demisiu na výkon svojej funkcie. Funkcionársky navrátilec do riadiacich štruktúr Bodvy Vladimír Popovič nám túto informáciu iba potvrdil: “V nedeľňajších dopoludňajších hodinách sa dnes už bývalý tréner Miroslav Čopjak stretol s majiteľom klubu a predložil svoj návrh. Po vzájomnej dohode bolo toto riešenie najpriechodnejšie. A aj keď sa to možno bude niekomu zdať ako zinscenované a pripravené, nebolo to tak. Je však pravdou, že sme intenzívnymi rokovaniami nakoniec zlomili Vladimíra Goffu. Skúsený odborník, ktorý trénoval okrem iných v Slovane, Žiline, Dubnici, Rimavskej Sobote, či naposledy v Petržalke, nastúpi k mužstvu už dnes na prvý tréning pri umelom osvetlení tak, aby dôkladne pripravil mužstvo na domáci zápas proti Podbrezovej v nasledujúcom kole.“

Rudolf Rondzik

PROGRAM 13. KOLA

Sobota 15. októbra o 14.30 hod.: L. Mikuláš – D. Kubín, R. Sobota – Dubnica, o 17.30 hod. Moldava – Podbrezová, Senec – Lučenec.
Nedeľa 16. októbra o 10.30 hod. Petržalka – Myjava, o 14.30 hod. Michalovce – Ružomberok B.

red

Najlepší strelci

4 góly: Labaška (L. Mikuláš), Leško (R. Sobota), Kosík (Myjava), Serečin (Michalovce/Ružomberok B)
3 góly: Ruskovský, Kovaľ (obaja Michalovce), Lovás, Pekár (obaja Ružomberok B), Siman, Lejko, Podolský (všetci D. Kubín), Beňo (Lučenec)
2 góly: Hottek, Jakubčo (obaja Michalovce), Podio, Čekovský, Tubonemi (všetci Podbrezová), Jaworek (D. Kubín), Schranz, Schustrík, Hutta (všetci Petržalka), Plichta, Szarka (obaja Senec), Sedlák, Pisár (obaja R. Sobota), Černáček, Sládek, Straka, Neoveský (všetci Myjava), Szegedi, Kulík, Ravas (všetci Lučenec), Varga, Ižvolt, Urban (všetci Dubnica), Latiak, Šlosár (obaja L. Mikuláš), Labun (Moldava)