Pondelok, 22. máj, 2017 |Meniny má Júlia, Juliána

Piatak po prvý raz v extralige trojbodový

Majster si v tejto sezóne pripísal na svoje konto už osem víťazstiev. To posledné včera v 8. kole extraligy v súboji so Skalicou. Košičania ju zdolali presvedčivo 6:1.

Druhý gól Košíc. Draveckému v 20. min. prihrával Piatak.(Zdroj: Veronika Janušková)

V pohode hrajúci oceliari najmä v druhej polovici zápasu jednoznačne ovládli dianie na ľade.

KOŠICE. Na včerajšom víťazstve 6:1 so Skalicou sa výrazne podieľal tretí košický útok. Formácia Jenčík - Piatak - Dravecký skvele rozohrala partiu so Záhorákmi. V prvej tretine otvoril strelecký účet v 9. min. Jenčík.

Dvadsať sekúnd pred prvou prestávkou pridal druhý gól Košíc Dravecký a v 3. min. druhej tretiny sa presadil aj Erik Piatak, ktorý pri prvých dvoch góloch asistoval.

„V extralige je to asi môj prvý trojbodový zápas. V prvej lige nejaké boli, ale v najvyššej súťaži nie,“ rozhovoril sa po stretnutí Erik Piatak, ktorý si po včerajšku vylepšil kanadské bodovanie o tri body. Spolu tak má na konte v tejto sezóne už tri góly a šesť asistencií.

Jeho útoku sa darilo

Košičania v zápase so Skalicou postupne pridávali obrátky. A prejavilo sa to aj na zvyšovaní vedenia. „Zo začiatku sme nekorčuľovali tak, ako by sme mali. Ale zlepšilo sa to a začali padať aj góly. Vyhrali sme zaslúžene,“ uviedol útočník, ktorý sa už v Martine po zranení Mlynaroviča presunul do formácie k Jenčíkovi a Draveckému a proti Skalici im to klapalo na výbornú, čo ocenil aj tréner Stavjaňa.

„Celkom to šlo už v Martine. So Skalicou sa nám podarilo streliť gól už na začiatku a potom sa hrá už lepšie. No a keď sa vyhráva, tak každý tím je pri chuti. Nemáte tak zviazané ruky.“

Koňar od Kloza

Na začiatku tretej tretiny sa po zákroku Kloza veľmi ťažko dvíhal z ľadu. Na striedačku mu museli pomôcť spoluhráči, ale Erik zaťal zuby a zápas dohral.

„Dostal som klasického koňara. Dúfam, že to nebude nič vážne. Ten úder, ktorý som inkasoval nebol taký strašný, aby som nemohol pokračovať,“ rozhovoril sa hokejista, ktorý prišiel do Košíc pred sezónou z prvoligovej farmy v Bardejove.

V tíme sa udomácnil a vidieť to aj na štatistikách. Na ľade sa objavuje pravidelne. Som rád, že pomôžem mužstvu, že sa darí aj mne,“ pochvaľuje si popradský odchovanec, ktorého hreje, že oceliari sú s jedinou prehrou na čele extraligovej tabuľky.

„Ideme od zápasu k zápasu, snažíme sa vyhrať každý a zatiaľ nám to vychádza. Vyšlo to aj so Skalicou, hoci musím povedať, že tá hrala od začiatku dobre, ale my sme strelili góly a už po druhej tretine bolo rozhodnuté.“

Po prvý raz v tomto ročníku najvyššej súťaže vyšiel bodovo naprázdno Žigmund Pálffy. Skalické eso si Košičania postrážili.

„Mali sme si na neho dávať pozor hlavne v presilovkách. V nich vie byť veľmi nebezpečný,“ poznamenal smerom ku Pálffymu Piatak. Žigo v Steel Aréne veľa neukázal.

V 28. min. sa síce dostal do nájazdu, ale v pohode chytajúci brankár Hylák najproduktívnejšieho hráča súťaže vychytal.