Pondelok, 24. apríl, 2017 |Meniny má Juraj
SLOVAN SI Z PREŠOVA ODNIESOL NAJTESNEJŠIE VÍŤAZSTVO

Košice stratili bod v úplnom závere

Vo futbalovej Corgoň lige bolo na programe 11. kolo, ktoré východniarom neprinieslo šťastie, keďže Košice aj Prešov po najtesnejších prehrách odchádzali zo súbojov bez bodov.

Bez streleckého gólu. Proti Senici sa Košičania nepresadili, ani Coulibaly Diaby (s loptou).(Zdroj: sita)

Košice - Senica 0:1 (0:0)

KOŠICE. V Čermeli začali lepšie domáci, ktorí boli aktívnejší a častejšie sa dostávali do šestnástky súpera, ale iba rozohrávali jeden rohový kop za druhým. V 7. min Šinglár vysunul Diabyho, ten však pred Bolekom zaváhal. O chvíľu Pačindova strela išla tesne vedľa „šibenice“ senickej bránky. Neujala sa ani Diabyho hlavička po rohu. Na opačnej strane zaujala Divišova strela, ktorá smerovala vedľa bránky. V 27. min po rýchlom protiútoku zakončil Šinglár, Bolek loptu s námahou vyrazil. Až od tohto okamihu začali „hrať“ aj hostia, ktorí dovtedy prakticky neexistovali. Divišov pokus preletel cez celé „malé vápno“ a v 39. min strelu Pedra Leala košický brankár López chytil. Hneď po zmene strán vypálil Strnad, ale nemieril presne. Domáci mali možnosť po hodine hry, Bolek pohodlne zmaril Škutkov pokus. V 65. min po dlhom Strnadovom vhadzovaní mal Kalabiška prvú veľkú šancu, loptu však neprepasíroval do siete. Neskôr to skúšal Diviš, ale López mu šancu včasným vybehnutím prekazil. V 83. min Kalabiška opečiatkoval žrď košickej bránky. Hostia sa napokon dočkali minútu pred koncom: dlhý center hlavičkoval Bolinha do žrde a loptu doklepol do bránky Kalabiška.

Gól: 89. Kalabiška, ŽK: 35. A. Diaby, 61. Šinglár - 6. Hošek, 8. P. Pavlík, rozhodovali: Horváth - Slyško, Chládek, 1330 divákov. MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias (46. I. Djokovič), Čonka - K. Kuzma, Šinglár - A. Diaby (84. P. Jurčo), Viazanko, E. Pačinda - Škutka (60. Skvašík) Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - Strnad - Jaroslav Diviš (82. Bolinha), T. Kóňa, M. Ďurica - Piroska (79. Wijlaars), Hošek (54. Kalabiška)

Prešov – Slovan 0:1 (0:0)

PREŠOV. V Prešove prišla prvá strela na bránu až v 18. minúte. Domáci Petráš napriahol takmer z 25 metrov, no s jeho pokusom si Hroššo bez väčších problémov poradil. Ani v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil a oba tímy si dávali pozor predovšetkým v obrane. V 30. minúte zaujal prienik Bernarda do šestnástky súpera, ale jeho strelu dokázal včas zblokovať hosťujúci obranca. O šesť minút neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Katona, avšak z hranice šestnástky vystrelil iba do priestoru, kde bol pripravený Hroššo. Druhý polčas odštartovala obrovská príležitosť domáceho Pitera-Bučka, ktorý po rohovom kope zakončil hlavou, no Hroššo so šťastím na dva razy zasiahol. Následná dorážka mierila mimo brány. V 50. minúte sa gólová situácia zopakovala, tentoraz zakončoval Bernardo a opäť sa vyznamenal gólman hostí. „Belasí“ pôsobili chaoticky a preto Prešovčania pohrozili v 61. minúte, keď po akcii Katonu s Pribulom zakončil Adam tesne vedľa ľavej žrde. Domáci z tlaku nič nevyťažili, naopak z nasledujúceho protiútoku po centri Bagayoka z pravej strany skóroval z tesnej blízkosti Milinkovič - 0:1. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a na oboch stranách sa striedali ojedinelé príležitosti. Všetko mohla zmeniť situácia z 81. minúty, keď sa pred Hroššom ocitol sám striedajúci Ž…rek, no brankár hostí opäť výborne zasiahol. Slovan si udržal najtesnejšie víťazstvo a z Prešova si odniesol tri body.

Gól: 61. Milinkovič. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pribula,
Bernardo - Kordič, Táborský, Grendel, 2811 divákov.
1. FC Tatran Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - Petráš, Adam - De Sales (67. Ž…rek), Katona (84. Guba), Pribula (82. De Oliveira) - Bernardo.
Slovan Bratislava: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Štepanovský (90.+ Hartig) - Milinkovič (81. Lačný), Guédé, Kladrubský, Táborský - Kordič (63. Grendel), Šebo.

Ďalšie výsledky

Ružomberok - B. Bystrica 2:0 (1:0). Góly: 25. A. Sloboda, 54. Hoferica, ŽK: 33. Huber, 64. Skalák - 62. Poljovka, rozhodovali: Ježík - Benko, Lieskovský, 3285 divákov.

Zlaté Moravce - Trenčín 3:0 (2:0). Góly: 16. M. Babic, 29. Paur, 82. Pavol Majerník, ŽK: 28. M. Hruška, 54. Paur, 62. Pavlovič - 26. L. Peltier, 59. Kleščík, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, D. Hrčka, 1744 divákov.

Dunajská Streda - Žilina 2:1 (0:0). Góly: 73. a 81. Delarge - 55. Majtán. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Struhár, Boya - Pečovský, Ondráš, 1399 divákov.

Nitra - Trnava 1:3 (0:1). Gól: 76. NďTuli - 6. R. Procházka, 55. Koro Koné, 89. M. Vyskočil, ŽK: 40. Ľ. Kolár, 42. I. Hodúr, 71. Šimončič - 57. T. Oravec, 78. P. Čarnota, ČK: 88. P. Čarnota (po druhej žltej), rozhodovali: Samotný - Kubačka, Bóllo, 2590 divákov.

Najlepší strelci

7 gólov: Masaryk (Ružomberok)

5 gólov: Jakubko (Banská Bystrica), Majtán (Žilina)

4 góly: Halenár (Slovan )

3 góly: Hošek, Diviš (obaja Senica), Papaj (Prešov), Pačinda (Košice), Šebo, Milinkovič (obaja Slovan), Peltier (Trenčín), N'Tuli (Nitra), Procházka, Vyskočil (obaja Trnava), Delarge (D. Streda)

Program 12. kola

Sobota 15. októbra: Prešov - Senica (14.30), Košice - Žilina (14.30), Ružomberok - Zl. Moravce (14.30), D. Streda - Trnava (17.30), Nitra - B. Bystrica (17.30), Trenčín - Slovan (17.30).