Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Plný zisk východniarov

V 7. kole hokejovej Tipsport extraligy sa zástupcovia východu tešili naplno. Košičania od druhej tretiny ovládli dianie na martinskom ľade a pripísali si hladké víťazstvo.

Súboj legionárov. Rafaela Rachmetova z Popradu bráni Joni Haverinen z Banskej Bystrice.(Zdroj: sita)

Popradčania otočili zápas s Banskou Bystricou a v závere neinkasovali ani z trestného strieľania.

Banská Bystrica - Poprad 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

BANSKÁ BYSTRICA. Gólu sa domáci dočkali v podaní Sýkoru až v 26. min. Stačilo, aby v prečíslení Kokavec vystrelil, Melicherčík puk vyrazil a Sýkora ho vrátil do siete. Popradčanom vychádzala ani nie tak defenzíva, skôr náklonnosť šťasteny, ktorú si užili najmä v druhej tretine. Dvoma gólmi za sebou zvrátili vývin, v 29. min Balánova tečovaná strela v presilovke skončila pod hornou žŕdkou. O necelé tri minúty neskôr po vybojovanom buly Škoviru sa Rapáč skvele prekľučkoval cez dvoch hráčov a druhýkrát prekonal Chorošuna.

V tretej tretine s pribúdajúcim časom bola každá výhoda cenná, jedna v podobe presilovky na úrodnú pôdu Bystričanom nepadla, vzápätí druhá vyznela ešte horšie a až Kristofferssonova šanca v 50. min výraznejšie
ohrozila súpera. V 52. min riešil videorozhodca dôležitý okamih zápasu, gól hosťujúceho Balána v oslabení s
účinnou asistenciou Kuľhu uznal a misky váh sa výrazne naklonili na stranu “kamzíkov“. Štyri minúty pred koncom Sýkora po ukážkovom prieniku neznížil a nasmeroval svojich na už tretiu prehru na domácom ľade, tentoraz v riadnom hracom čase. Presne 59 sekúnd pred koncom za úmyselné posunutie bránky Velebného trestné strieľanie Jokila nepremenil a Popradčania sa mohli definitívne radovať z troch bodov.

Góly: 26. Sýkora (M. Kokavec, Kolba) - 29. Balán (Vandas), 32. Rapáč (Takáč, Škovira), 52. Balán (Kuľha, A. Novotný). Vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský -M. Valach, Zvrškovec, 1817 divákov.

Banská Bystrica: Chorošun - Cuník, Cebák, Kolba, Haverinen, Brňák, Bambúch, Kubka - Kristoffersson,
Jokila, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - Themár, Češík, Marcinek - T. Hričina, Heizer, Nemček.
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Velebný, Kramár - Vandas,
Balán, Kuľha - A. Kroták, Gellerstedt, Vaic - Škovira, S. Takáč, Rapáč - Paločko, Kraft, Achmetov.

Martin - Košice 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

MARTIN. Martinskí hokejisti po cennom víťazstve v Žiline začali aj proti majstrovi dobre. Dodržiavali obrannú taktiku, dopredu sa nehrnuli a neuvoľňovali priestor pred svojou bránkou. Skúsení hostia mali viac puk na svojich hokejkách, ale Volentiera ohrozili len pokusmi z diaľky, a tak sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. V druhej časti obe mužstvá pridali. Do vedenia išli hostia, keď Jenčíkova šanca ešte neskončila v sieti, ale strela Marcela Haščáka v 24. minúte už áno. Obetavo hrajúci domáci sa potom proti výbornému Hylákovi nepresadili pri viacerých presilovkách, ale v 33. minúte Markovič posediačky prekonal gólmana hostí a zaslúžene vyrovnal. Favorit potom nevyužil presilovku o dvoch hráčov, ale v závere druhej tretiny využil poľavenie domácich, dvakrát sa presadil v rozpätí dvanástich sekúnd a gólmi Piataka a Tabačeka získal dvojgólové vedenie. V tretej časti sa už hralo v réžii hostí. Haščák v 46. minúte streli štvrtý gól hostí a potom bol dvakrát úspešný Vorel, ktorý sa presadil v 51. a 52. minúte. Domáci sa snažili, viackrát vyskúšali Hyláka, ale opäť sa potvrdilo, že im chýbajú lepší zakončovatelia a gólovo sa už nepresadili.

Góly: 33. J. Markovič (Galamboš, Važan) - 24. Marek Haščák (Matúš Chovan, M. Biro), 40. E. Piatak (Homer), 40. J. Tabaček (Zálešák), 46. Marcel Haščák (M. Nagy, M. Grman), 51. Vorel (M. Miklík, Pašek), 52. Vorel ( Šeda, Jenčík). Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: Flamík na 10 min - Vorel na 10. min za nešp. správ., presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, V. Snášel, 1800 divákov.
Martin: Volentier - Drgoň, I. Rúfus, Matejka, Flamík, Brcko, Hriňa, Obuch, Tupý - J. Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Zeliska, Sobota - Macejka, Murček, Drotár - Ižvolt, Vartovník, Škumát. Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Deyl, M. Grman, Šeda, M. Biro - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Pašek, Vorel, M. Miklík - Dravecký, Jenčík, E. Piatak - Marcel Haščák, M. Nagy, Matúš Chovan.

Ďalšie výsledky

Nitra - Zvolen 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 26. J. Kováčik (T. Chrenko), 54. H. Ručkay (T. Chrenko) - 35. Ďaloga (M. Slovák, Vantroba), 44. M. Jurík (Zuzin, Sikela), 52. Škvaridlo (z tr. strieľania).

Skalica - Žilina 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. J. Hruška (Pálffy), 16. Holovič, 27. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 50. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 55. R. Školiak (J. Hruška, Pálffy) - 30. Róbert Huna (Richard Huna).

Výsledok z piatku: Nitra - Poprad 1:6 (1:2, 0:2, 0:2). Góly: 18. S. Saliji (Ďurák, T. Chrenko) - 6. Rapáč (Vandas, Kuľha), 20. A. Novotný (Balán, Kuľha), 34. Vaic, 37. Rapáč (Vandas, Velebný), 41. Vaic (A. Kroták), 48. A. Kroták.

Hokej - I. liga - 7. kolo: Topoľčany - HK Orange 20 5:3 (4:1, 1:2, 0:0). Góly: 1., 11. a 13. M. Mihalik, 5. a 31. Uhnák - 4. Matoušek, 26. Šimčák, 37. Bene.