Pondelok, 20. február, 2017 |Meniny má Lívia

Humenská séria sa dostala na sedmičku

Cesta k víťazstvu pre domácich jednoduchá nebola, naplnili sa slová trénera Ljubarského. Hosťujúci nový kormidelník Daňko bol viac spokojný s prvým polčasom.

HUMENNÉ. Aktívnejší boli Humenčania (počet všetkých striel 18:8), takže vyhrať aspoň o ten gólik si zaslúžili. O zisku troch bodov rozhodla 52. minúta, stať sa však mohlo všeličo. Domáci sa mohli ujať vedenia aj skôr, svoj náskok mohli aj zvýšiť. Na druhej strane súper mal dve sľubné možnosti, z ktorých mohla vzísť jeho radosť. Humenská séria neporaziteľnosti má po víkende hodnotu „sedem“, pričom piaty zápas v rade má prívlastok víťazný.

Giraltovská ouvertúra

Po prvýkrát sa na giraltovskej lavičke objavil Jozef Daňko. Takmer celé stretnutie odstál a neustále svojich zverencov dirigoval, či nabádal k uplatneniu taktických zámerov. „Prvý polčas bol z našej strany slušný, podali sme solídny výkon. Našou snahou bolo vykryť stred ihriska, vedeli sme, kde je ich sila, teraz sa im darí. Čakali sme na brejky, aj sa nám naskytli dve, no nevyužili sme ich. Druhý polčas už nebol z našej strany aktívny smerom dopredu, tiež sme robili až školácke chyby. Musím si však aj na takéto veci v súťaži zvyknúť. Aj keď nemôžem uplatňovať návyky z profesionálneho futbalu, aj na amatérskej úrovni musia platiť určité pravidlá. Bez disciplíny, dôrazu a koncentrácie sa nedá ani na tejto úrovni úspešne hrať. Škoda, domácich sme mali celkom slušne prečítaných, k remízke nebolo ďaleko,“ povzdychol si nový giraltovský kouč, ktorý vie, že ho čaká dosť práce. „Určite, určite, určite... Na druhej strane chlapci chcú, podmienky sú v rámci možnosti tejto súťaže na slušnej úrovni. Takže tréning a tréning, nácvik, návyky, zdokonaľovanie. Iba to nás môže posunúť vyššie,“ dodal Jozef Daňko.

Najprv hra, až potom pozícia

1. HFC Humenné potvrdil papierové prognózy. Doma vyhral. Isto celok spod Vihorlatu teší, že potvrdil pred týždňom ťažko vybojované body v košickej Krásnej. Ani teraz to však nebola jednoduchá cesta k trom bodom. „Bol to náročný duel, musím sa priznať, že som aj očakával neľahkú cestu k víťazstvu. Chlapcom som prízvukoval, že súper bude namotivovaný, má nového trénera, vie o našej sérii, bude ju chcieť prerušiť. Hostia prehustili priestor stredu poľa i obrany, mali podporu vetra, až dobrý vstup do druhého polčasu nás potešil,“ konštatoval Russlan Ljubarskij. 1. HFC Humenné sa tak opäť stal po sobote lídrom. Možno na čelnej pozícii vydrží aj po víkende. „Do nedele sme lídrom určite... Pravdupovediac ma však v prvom rade zaujíma hra môjho mužstva, hneď najbližší súper, lebo zápasy v jesennej časti budú pre nás stále ťažšie a ťažšie,“ dodal hrajúci kormidelník 1. HFC Humenné.