Štvrtok, 27. júl, 2017 | Meniny má Božena

Laporčák v Starej Ľubovni až do finále

V Športovo–rekreačnom centre v Starej Ľubovni sa uskutočnil prvý tohtosezónny turnaj B-kategórie v squashi. Zúčastnilo sa ho aj sedem hráčov košického Baldi squash klubu.

Najlepší. Pavol Belluš, Michal Kazáni, Milan Laporčák. Dole: Marcel Kravec (víťaz Plate).(Zdroj: mm)

KOŠICE. Hneď v prvom kole béčkového turnaja v Starej Ľubovni na seba narazili dvaja košickí hráči Milan Laporčák a Ivan Mochnáč. V päťsetovom zápase sa tešil z víťazstva Laporčák a postúpil tak do ďalších bojov. V druhom kole pútal pozornosť zápas nasadenej dvojky turnaja Jána Bánociho a skúseného košického matadora Ladislava Kišša. V zápase nakoniec nedošlo k prekvapeniu a Bánoci zdolal Kišša 3:1. Druhé kolo bolo konečnou aj pre ďalšieho z hráčov Baldi squash klubu Jaroslava Ferenca, ktorý nestačil na nasadenú jednotku Mikulášana Pavla Belluša, podľahol mu 1:3.

Gregor nestačil na Kazániho

V prvom štvrťfinále sa stretli Pavol Belluš a Košičan Tomáš Kozáček. V celom zápase mal navrch Belluš, ktorý nakoniec zvíťazil hladko 3:0. V druhom štvrťfinále nastúpil Milan Laporčák proti mladému Popradčanovi Marošovi Trabalkovi, ten bol favoritom zápasu. No na kurte podal Laporčák koncentrovaný výkon a dokázal svojho súpera zdolať 3:1. V treťom štvrťfinálovom súboji nastúpila košická legenda Baldi Gregor proti mladému Žilinčanovi Michalovi Kazánimu, ten bol najväčším favoritom celého turnaja. V zápase sa jasne ukázala dynamika a rýchlosť mladého Žilinčana, nedal skúsenému košickému hráčovi šancu a zvíťazil 3:1. V poslednom štvrťfinálovom stretnutí nastúpila košická jednotka Ján Bánoci proti Petrovi Trabalkovi z Popradu. V zápase potvrdil Bánoci úlohu favorita a zvíťazil 3:1.
V prvom semifinále narazil Milan Laporčák na Pavla Belluša. Rozbehnutý Laporčák dovolil uhrať turnajovej jednotke iba jeden set a nakoniec sa tešil z víťazstva 3:1 a postupu do finále turnaja. V druhom semifinále hral Ján Bánoci proti Michalovi Kazánimu. Zápas bol jasnou záležitosťou Kazániho, Košičana zdolal hladko 3:0.

Žilinčan mal navrch

Vo finále mal Baldi squash klub zastúpenie v Milanovi Laporčákovi. Nastúpil proti Michalovi Kazánimu a počas celého zápasu nevedel Laporčák nájsť recept na mladého Žilinčana. Iba v prvom sete dokázal Laporčák držať krok s Kazánim, ale nakoniec v koncovke setu bol úspešnejší Kazáni. V ďalších dvoch mal mladý Žilinčan jednoznačne navrch, a tak sa mohol tešiť z víťazstva 3:0 ako aj z celkového triumfu na turnaji. „Treba vyzdvihnúť výkon Milana Laporčáka, hlavne v druhej časti turnaja, na kurte predvádzal výborné výkony a koncentrovanú hru. Vo finále hral tiež dobre, ale na mladého Miša Kazániho to proste nestačí,“ pochválil svojho kolegu prezident Baldi squash klubu Baldi Gregor. V boji o tretie miesto podľahol Ján Bánoci Pavlovi Bellušovi 1:3.

Zahraniční dobrovoľníci obnovujú Brekovský hrad

Pricestovali z Taiwanu, Mexika, Nemecka, Holandska i Španielska.

Kaštieľ Florián v Budimíri získal novú podobu

Pôvodne neskorogotické panské sídlo prefasádovali v rokokovo-klasicistickom slohu.

Futbalový klub VSS Košice definitívne skončil

Do druhej ligy mužstvo nenastúpi.

Pozrite si sochu anjela v obci Háj

Nechali ju tam americkí filmári po nakrúcaní drámy Za nepriateľskou líniou.

ŠPORT

Sagan odkazuje fanúšikom: Uvidíme sa v Krakove

Petra Sagana čakajú prvé preteky po Tour de France. Do Poľska ho prídu povzbudiť stovky slovenských fanúšikov.