Štvrtok, 27. júl, 2017 | Meniny má Božena

Bartoš: Takéto zápasy vrátia mužstvo na zem

Po sérii štyroch víťazstiev sa hokejisti HC Košice museli skloniť pred Popradom. V repríze extraligového finále vyhrali kamzíci v Steel Aréne 4:1.

Peter Bartoš. Ani košický kapitán sa pred popradskou bránkou nepresadil.(Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Oceliari mali zlý vstup do zápasu, v 26. minúte prehrávali už 0:3 a až za nepriaznivého stavu zvýšili obrátky a pokúsili sa o obrat. Napriek prehre si košickí hokejisti od časti divákov po prehranom derby zápase s Popradom vyslúžili potlesk. Na konci stretnutia rivala zatlačili, no nie a nie streliť gól.

„Prvú tretinu sme nehrali vôbec dobre. Zápas sa ešte ani nezačal a my sme prehrávali. Doľahol na nás útlm. Potom sme dostali ďalšie dva góly z dorážok. My sme z podobných situácií neskórovali. Hokej je o góloch, nedokázali sme sa presadiť,“ pokrčil ramenami kapitán oceliarov Peter Bartoš.

„Musia byť aj takéto zápasy. Mužstvo vrátia na zem, aby nelietalo v oblakoch. Vyhrali sme prvé štyri zápasy a niektorí hráči si mysleli, že to pôjde samo. Presne z takéhoto stretnutia sa treba poučiť a na ďalší zápas byť koncentrovaní. My sa musíme sústrediť na vlastný výkon, nevnímať to, či má Poprad problémy.“

Dreli, nezabalili to

V letnej príprave Košičania dvakrát Poprad bez problémov zdolali. Nastrieľali mu 17 gólov. No extraligové stretnutie bolo z celkom iného súdka.

„Neviem, či trebárs ten posledný zápas z prípravy u niektorých hráčov rezonoval v hlave, to by ste sa ich museli opýtať. My však musíme každý zápas odohrať so stopercentným nasadením, celých 60 minút. Nielen v závere, kde sme tlačili, chceli. Tá koncentrácia musí byť od prvej minúty. Lebo ak prehrávate s takým mužstvom ako Poprad 0:3, tak sa to veľmi ťažko otáča. Súperovi sme dovolili vypracovať si náskok, potom to chceli zvrátiť. Lenže ešte aj ten kontaktný gól prišiel dosť neskoro. Popradský brankár chytal dobre a my, útočníci, sme sklamali. To chcenie tam bolo, ale my sme mali problém doraziť puk neraz do bránky. Dobre je aspoň to, že sme dreli až do konca, nezabalili to. To nás môže do ďalších bojov len povzbudiť.“