Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

II. liga: Líder zo Zemplína v derby nezaváhal

Po víkendovom 10. kole II. futbalovej ligy sa pozornosť uprela na východoslovenské derby v Zemplíne. Domáce Michalovce nezaváhali, hoci nad Moldavou vyhrali iba najtesnejším rozdielom, keď sa raz strelecky presadili po zmene strán.

Hostia potvrdili bezzubosť v koncovke, hoci nastúpili už aj s ofenzívne ladenými cudzincami, a gólovo vyšli naprázdno.

Michalovce - Moldava 1:0 (0:0)

MICHALOVCE. Derby odštartoval strelou v 3. minúte domáci útočník Kunca, ktorý spoza obrancu vystrelil len do brankára Bodvy Nováka. Na druhej strane to z priameho kopu skúšal kapitán hostí Labun a hneď nato aj Ruskovský, gólmanov však neprekvapili. V 12. minúte vyslal na P. Le Gianga po prihrávke Nakamuru nepríjemnú strelu Bernardo. O minútu nato tvrdo vypálil Ruskovský, Novák loptu vyrazil len pred seba a Kunca z dvoch krokov prestrelil. V 25. minúte tesne vedľa vystrelil Japonec Nakamuri. Po polhodine hry odcentroval Michalovčan Ruskovský na Heseka, ktorý z dobrej pozície zakončil len do Nováka a hneď nato vystrelil slabo aj Škvarka. Po zmene strán po dvojitom striedaní v tábore MFK Zemplín smeroval strieľaný center Ruskovského tesne vedľa. V 61. minúte po rohu spálil veľkú šancu Ceesay, ktorý z päťky prestrelil. O päť minút nato nenamieril presne ani Hesek. Michalovčania sústavne dobýjali bránu súpera a v 74. minúte sa dočkali zaslúženej odmeny, keď sa presnou strelou spoza šestnástky presadil stredopoliar Škvarka - 1:0. Hneď potom vystrelil dvakrát aktívny Ruskovský a v 84. minúte mohol gólovú poistku pridať opäť Škvarka, ale pred brankárom Novákom neuspel. Domáci v závere už súpera k ničomu nepustili a zaslúžene si na svoje konto pripísali tri body.

Gól: 74. Škvarka. ŽK: Waseem, P. Le Giang - R. Novák, Hanzuš, T. Labun, N. Pavlovič, Pelán
Rozhodoval: Mastiš - 2495 divákov. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Hottek, Dargaj, A. Ceesay - Ruskovský, Škvarka, Krmpotič, Kovaľ (46. Jakubčo) - D. Kunca (46. Dolný), A. Hesek (90. Fótyik). FK BODVA: R. Novák - Pelán, Ojirogbe, N. Pavlovič, Hanzuš - Dyjan, T. Labun, Ribár (63. Timkovič), F. Bernardo - Nakamura (82. Palencsár), P. Húšťava (63. Schnurer).

RÓBERT ANDREJOV

Petržalka - Dolný Kubín 2:0 (1:0). Góly: 12. Hutta, 65. M. Kozák, ŽK: Jurky, L. Horváth, Dolinajec, ČK: 76. M. Moravčík - 85. Mrva, rozhodoval Molitoris, 610 divákov.

Podbrezová - Myjava 0:0. ŽK: Stojanovič - T. Bruško, Neoveský, M. Dian, rozhodoval Eperješi, 1 130 divákov.

Rimavská Sobota - Lučenec 4:0 (1:0). Góly: 57. a 75. D. Leško, 32. J. Pisár (z pok. kopu), 84. P. Sedlák, ŽK: Morháč - Daško, J. Beňo, Mižík, rozhodoval Korista, 728 divákov.

Senec - Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0). Góly: 38. Hromkovič, 80. Tomášek, ŽK: Szarka, Mart.Mikulič - Karadzič, Lišivka, Paděra,Kočan, ČK: 59. Karadzič (po druhej ŽK) rozhodoval Vlk, Cuninka, 449 divákov.

Dubnica - Ružomberok B 1:0 (0:0). Gól: 61. A. Urban, ŽK: Živčic - Švrček, rozhodoval
Ihring, 565 divákov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

4 góly: Labaška (Liptovský Mikuláš), Leško (Rimavská Sobota)
3 góly: Ruskovský, Serečin, Kovaľ (všetci Michalovce), Lovás, Pekár (obaja Ružomberok B), Siman, Lejko, Podolský (všetci Dolný Kubín), Kosík (Myjava)
2 góly : Hottek, Jakubčo (obaja Michalovce), Podio, Čekovský (obaja Podbrezová), Jaworek
(Dolný Kubín), Schranz, Schustrík, Hutta (všetci Petržalka), Černáček, Sládek (obaja Myjava), Beľo (Lučenec), Varga (Dubnica), Latiak (Liptovský Mikuláš), Plichta, Szarka (obaja Senec), Sedlák, Pisár (obaja Rimavská Sobota)

PROGRAM 11. kola: Sobota 1.októbra o 14.30: Liptovský Mikuláš - Podbrezová, Moldava - Senec, Dolný Kubín - Michalovce, Lučenec - Petržalka, nedeľa 2. októbra o 10.30: Ružomberok „B“ - Rimavská Sobota, o 14.30: Myjava - Dubnica.

Rišo Müller o Adele: Nie každá sexi žena musí mať veľké prsia a malý nos

Turné štartujú v Prešove 2. októbra, o deň neskôr vystúpia v Košiciach.