Tituly si vybojovali Košičanky a Poliaci

Sportnet|23. sep 2011 o 00:00

Pri Malinovej v okrese Prievidza sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu trojčlenných štafiet za účasti pretekárov z piatich štátov.

MALINOVÁ. Veľmi dobre si počínali v elitnej kategórii žien pretekárky Akademika Technická univerzita Košice, keď prvá dobehla štafeta ATU „A“ v zložení: Jana Kršiaková, Renáta Barcíková a Jana Macinská pred štafetou ATU „B“ v zostave: Ivana Ďurčová, Kristína Ugrayová. Katarína Papugová. Tretia skončila štafeta Rapid Bratislava. Z 13 štafiet v elitnej kategórii mužov bola najrýchlešia štafeta Varšavy - Poľ. (Grabowski, Woklowczyk, Parfianowicz) pred triom z Luhačovíc - ČR (Slezák, Hubáček, Cáhel). Bronzové medaily získala štafeta ATU Košice v zložení: Miroslav Papuga, Tomáš Mušinský, Michal Krajčík.
V mládežníckych a veteránskych kategóriách z východniarov medaily získali: M-14: 1. ATU Košice( J. Janovec, M. Maliar, D. Sláma), M35-: 2. ATU Košice (M. Novota, P. Sláma, J. Pollák), M45-: 2. Čingov Sp. N. Ves (M. Palička, F. Šoltés, P. Šoltés), W35-: 1. ATU Košice (E. Papugová, E. Mušinská, J. Slámová). V kategórii W-18 prvé miesto obsadila štafeta ATU Košice(M. Papugová, V. Koľveková, A. Papugová), ale titul nezískali, pretože štartovali len dve štafety. Vo verejnej open kategórii bez rozdielu veku vyhrala štafeta KOB Sokol Kysak v zostave (M. Kollár ml., S. Franko, F. Bernát).