Krajčík a Ďurčová vyťažili zlato v Malinovej

Sportnet|21. sep 2011 o 00:00

Pri obci Malinová neďaleko Prievidze, kde sa kedysi ťažilo zlato, sa konali medzinárodné majstrovstvá SR v orientačnom behu na krátkych tratiach.

KOŠICE. Orientační bežci z piatich krajín tentoraz zápolili v uvedenej lokalite na technicky náročných tratiach o zlaté medaily zo slovenského šampionátu.

V mužskej elitnej kategórii na 4,6 km trati s prevýšením 210 m v konkurencii 41 pretekárov si titul vybojoval Michal Krajčík (ATU Košice) za 32:01 min. pred Poliakom Grabowskim za 33:30 min a tretí skončil Vít Pospíšil (Kobra Bratislava) za 36:00 min. V ženskej elite na 3,5 km trati z 21 štartujúcich prekvapujúco zvíťazila juniorka Ivana Ďurčová za 33:51 min. pred Janou Kršiakovou (obe ATU Košice) za 34:44 min. a tretia skončila Veronika Vávrová (Rapid Bratislava) za 34:50 min. V prvej desiatke ešte skončili: 5. K. Papugová, 6. J. Macinská, 7. M. Rákayová, 8. R. Barcíková (všetky ATU Košice).
V ďalších majstrovských kategóriách z východniarov ešte medaily získali: M-18: 2. T. Mušinský, M35-: 2. J. Pollák (obaja ATU Košice) 3. M. Dudra (Sokol Kysak), M45-: 1. Peter Sláma, 2. J. Kuchta, W-16: 1. Martina Papugová , W-18: 3. V. Koľveková, W35-: 1. Jana Slámová, 2. E. Papugová, W55-: 3. I. Putnovská (všetci ATU Košice).

Vo verejných pretekoch žiakov do 12 rokov tretí skončil L. Simočko (Metropol Košice) a u žiakov do 14 rokov vyhral Dušan Sláma a tretí bol J. Janovec (obaja ATU Košice).