Kazom zranenie Žirkovej

Najlepšia strelkyňa. V tíme víťazov vo finále ňou bola Sverrisdottirová.
Najlepšia strelkyňa. V tíme víťazov vo finále ňou bola Sverrisdottirová. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|12. sep 2011 o 00:00

Prvou vážnejšou hernou previerkou pred náročnými súbojmi v Europskej lige pre basketbalistky Good Angels Košice bola v Infiniti Aréne Veľká cena Košíc.

KOŠICE.

V sobotňajšom finálovom dueli, ktoré sa hralo v skvelej atmosfére, sa stretli dvaja účastníci Euroligy. Domáci tím Good Angels zdolal maďarský Šopron 71:59. Najlepšou hráčkou podujatia bola vyhlásená Lucia Kupčíková v drese víťaziek.

Manažér osemnásobných majsteriek Slovenska a víťaziek turnaja Ivan Benninghaus o turnaji uviedol: “Domnievam sa, že finálový súboj bol dôstojným vyvrcholením tohto vydareného podujatia. Naši tréneri si mohli otestovať výkonnosť hráčok na turnaji, kde sme sa najprv rozohrávali v skupine proti slabším družstvám, ale v poslednom súboji si na svoje mohli prísť aj podkošoví fanúšikovia. Jediným kazom pre náš tím bolo zranenie našej kapitánky Žirkovej už v úvodnom štvrtkovom stretnutí proti Aradu. Na podujatí sa predstavila v našom drese Litovka Iveta Šalkauskeová, ktorá sa zapojila do prípravy len pred niekoľkými dňami a na jej výkonoch je ešte cítiť, že nie je zohratá a má aj kondičné resty, ktoré musíme odstrániť.“ Od 20. septembra sa Good Angels predstavia na turnaji v Poprade.

Finále: Good Angels Košice - Uniqua Šoproň 71:59 (38:32). Najviac bodov Košic: Sverrisdottirová 21, Kupčíková 16, Lawlessová 9. o 3. miesto: ŽBK Whirpool Poprad - ICIM Arad 68:60. O 5. miesto: Widzew Lodž - DANNAX Sport Košice 77:76 pp.