Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

II. liga - Líder doma len remizoval

V zápasoch 8. kola II. futbalovej ligy zaujala remíza Michalovčanov doma so Sencom. Napriek tomu si naši udržali vedúcu pozíciu v pelotóne, lebo bod uhrala aj Myjava.

Druhý náš zástupca z Moldavy síce zase nestrelil gól, ale i tak mu to stačilo na zmierlivý výsledok na pôde R. Soboty.

Michalovce - Senec 2:2 (1:1)

MICHALOVCE. Pred stretnutím sa Michalovčania rozlúčili s Filipom Serečinom, ktorý prestúpil do Ružomberka a minútou ticha si uctili pamiatku zosnulých, ktorí zahynuli pri leteckej katastrofe v Rusku. Domácemu celku vstup do zápasu vyšiel, pretože už v 8. minúte center Ruskovského zaletel až na hlavu Ceesayho, ktorý prekonal gólmana Matláka - 1:0. Hneď nato na druhej strane skúsený Mikulič vystrelil iba nad Brudňakovu bránu, podobne mieril aj Ruskovský. V 23. minúte z veľkej diaľky napriahol Vanák, ale jeho strelu pozorný Matlák kryl. V 30. minúte po priamom kope Hromkoviča ešte Szarka úspešný nebol, ale o dve minúty už jeho spoluhráč Polgár áno, keď sa presadil po rohovom kope - 1:1. Michalovčanov tento moment očividne zaskočil a hneď nato Szarka z dobrej pozície netrafil Brudňakovu svätyňu. Na začiatku druhého polčasu sa lopta dostala až k osamotenému Ceesayovi, ktorý však zakončil slabo. V 54. minúte vypálil spoza šestnástky domáci Škvarka, no jeho bombu Matlák s námahou vyrazil. Štvrťhodinu pred koncom sa senecký tím dostal do vedenia, keď Hromkovič odcentroval na hlavu Szarku a bolo 1:2. MFK Zemplín tento moment naštartoval a hostí zatlačil pred ich šestnástku. V 82. minúte odcentroval Jakubčo, ale Škvarka v obrovskej šanci loptu netrafil. O dve minúty sa už domáci dočkali vyrovnania, keď sa v sklze presadil mladík Kovaľ - 2:2. Líder chcel rozhodnúť a v závere Zonzon hlavičkoval mimo brány, preto si v šlágri kola súperi body podelili.

Góly: 8. A. Ceesay, 84. Kovaľ - 32. Polgár, 74. Szarka. ŽK: M. Plichta (Senec). Rozhodoval: Perašín - 2377 divákov. MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Waseem, Hottek, Dargaj, M. Vanák - Ruskovský, Škvarka (83. Zonzon), Krmpotič, Kovaľ, A. Ceesay (64. Jakubčo) - D. Kunca (81. Kokočák). ŠK SFM: M. Matlák - Hromkovič, Karč, Polgár, Hlavatovič - Turčák (89. Čerňan), Bedecs (90+. Trajcsik), Chromý, Mikulič - Szarka, M. Plichta (70. Tomášek).

Róbert Andrejov

Rimavská Sobota – Moldava 0:0

RIMAVSKÁ SOBOTA. Moldava bola jediným mužstvom, ktoré Rimavskosoboťania v minulej sezóne nezdolali a nepodarilo sa im to ani teraz. V zápase s množstvom nepresností postupne prevzali iniciatívu Gemerčania, no mali len náznaky šancí. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil v 26. minúte Mravec, keď po rohu Pisára hlavičkoval vedľa, Pekár sa oprel hlavou do lopty slabo, Pisár mieril nad a Leško do koša brankára Nováka. Z hostí bol najnebezpečnejší kapitán Labun, ktorého priame kopy zneškodnil Pulen efektívnymi robinzonádami a do šatne aj Palencsárovu strelu. Druhý polčas začali aktívnejšie Moldavčania, Frizoni mieril tesne vedľa, Labun nad. Po sérii pekných prihrávok pálil domáci Leško do nebies a strela striedajúceho Pisarika bola nedôrazná. Rozhodnúť mohol hosťujúci Sieniawski, ale z voleja strieľal tesne nad, no najväčšiu šancu na víťazstvo pripravili hosťom domáci v nadstavenom čase, keď Rubint v snahe odhlavičkovať loptu do bezpečia trafil žrď vlastnej brány.

ŽK: Migaľa, Morháč, Pisár, Siheľský, Mravec – Frizoni, Pavlovič, Novák, Labun. ROZHODOVAL: Ježík – 416 divákov. MŠK: Pulen–Migaľa (57. Janec), Zvara, Mravec, Morháč–Rubint–Siheľský, Sedlák, Pisár (82. Vargic), D. Leško–M. Pekár. FK BODVA: Novák–Pelán, Ojirogbe, Pavlovič, Hanzuš–Schnurer (86. Timkovič), Ribár (89. Kaczor), Labun, Frizoni (62. Sieniawski)–Húšťava, Palencsár.

(tom)

Myjava - Lučenec 1:1 (1:0). Góly: 24. Kosík - 80. J. Beňo, ŽK: T. Bruško, Kvasnica, M. Dian - T. Opiela, Mykola, M. Lukáč, rozhodoval Sedlák, 850 divákov.

Dubnica - Dolný Kubín 0:0. ŽK: Grabež, Mudrý - Siman, Drengubiak, Lejko, rozhodoval P. Hrčka, 580 divákov.

Podbrezová - Ružomberok „B“ 3:1 (1:0). Góly: 36. Čekovský, 72. V. Greško (z pok. kopu), 90.+ Snitka - 76. Š. Pekár, ŽK: Minčič, Nosko - Gejdoš, M. Jurkemik, rozhodoval Trutz, 540 divákov.
Petržalka - Liptovský Mikuláš 1:2 (1:0). Góly: 20. Schustrík - 51. a 77. Labaška. ŽK: Pončák, L. Hutta - Kapláň, Labaška, rozhodoval: Hracho, 760 divákov.

PROGRAM 9. KOLA: Sobota 17. septembra o 15. hod.: L. Mikuláš - Michalovce, Dolný Kubín - Rimavská Sobota, Lučenec - Dubnica, 17.30: Senec - Podbrezová, 20.30: Moldava - Petržalka, nedeľa 18. septembra o 10.30: Ružomberok „B“ - Myjava.