Nedeľa, 28. máj, 2017 |Meniny má Viliam

Čierna séria Dunajskej Stredy sa skončila v Prešove

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov to na domácom trávniku v prebiehajúcom ročníku Corgoň ligy zatiaľ nejde. V štyroch stretnutiach dva razy prehrali a rovnako dvakrát remizovali.

Hráči Dunajskej Stredy. Ich radosť z prvej výhry a z prvých bodov bola zaslúžená.(Zdroj: sita)

PREŠOV. Staré známe „môj dom, môj hrad“ tak zatiaľ v Prešove neplatí. Svoju čiernu sériu tu v 8. kole Corgoň ligy prelomila posledná Dunajská Streda, ktorá bola počas celých 90 minút lepším tímom. Hráči zo Žitného ostrova ukázali viac snahy, bojovnosti a chuť hrať futbal. Ich úsilie bolo aj preto zaslúžene okorenené prvými tromi bodmi v tomto ročníku najvyššej futbalovej ligy.

Najslabší výkon v sezóne

Zeleno-bieli chceli na domácom trávniku nadviazať na výborný výkon proti Nitre, kde v 7. kole Corgoň ligy predviedli pekný futbal. Spod Zoboru si vtedy odniesli po remíze 2:2 bod. Tento zámer sa však absolútne nevydaril, pretože Prešovčania hrali pred domácimi fanúšikmi zakríknuto. Tréner 1. FC Tatran Prešov Štefan Tarkovič po zápase na svojich zverencov nešetril kritikou. „Takýto výkon ako sme predviedli doma, je hanbou. Dnes sme ukázali strašne málo, boli sme málo agresívni a vždy sme boli neskoro v súbojoch. Mysleli sme si, že výsledok sa uhrá sám. Za takýto výkon sa môžeme našim najvernejším fanúšikom ospravedlniť. Verím, že to bol náš posledný takýto výkon na domácom trávniku.“ V drese hosťujúceho tímu hýril aktivitou počas celého stretnutia Dzon Delarge. Práve tento hráč sa postaral o úvodný gól. V 23. minúte zúročil po nakopnutej lopte svoju rýchlosť a prekonal bezmocného J. Diviša.

Opäť sa skoro červenalo

Druhé dejstvo veľa vzruchu tiež neprinieslo. Domáci nevedeli prekonať prehustené obranné rady Dunajskej Stredy. Naopak hráči zo Žitného ostrova hrýzli rýchlymi protiútokmi a lepšou kombinačnou hrou. Prešovských fanúšikov nepotešila 62. minúta. Po faule D. Čepa na dobre hrajúceho Delarga (mimochodom toho pri striedaní prešovské obecenstvo za jeho výkon odprevadilo potleskom, pozn. autora) rozhodca nariadil pokutový kop a domácemu stopérovi udelil žltú kartu. „Dostali sme hlúpe góly. Aj ja som zbytočne išiel do šmýkačky a bola z toho čistá penalta. Bolo to asi tak na hrane, keby mi dal rozhodca červenú kartu, tak asi nemôžem povedať ani slovo. Chvalabohu, že aspoň teraz stálo pri nás šťastie, že mi dal žltú a nie červenú,“ dodal k penaltovej situácii D. Čep. Penaltu poľahky premenil J. Čorič. Oživením v hre Tatrana Prešov bolo nasadenie brazílskeho dua – Mariana Bernarda a Ricarda Torresa. Avšak na viac ako na dve zahodené tutovky striedajúceho D. Gubu sa prešovský tím v druhom dejstve nezmohol.

Spomienka na P. Demitru

Pred úvodným výkopom si fanúšikovia a hráči minútou ticha uctili pamiatku hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ aj nášho vynikajúceho hokejistu Pavla Demitru, ktorí tragicky zahynuli po páde lietadla v Rusku. Symbolické a pekné gesto sa zopakovalo v 38. minúte, keď prešovské publikum opäť povstalo a minútovým potleskom vzdalo hold kapitánovi slovenskej reprezentácie Pavlovi Demitrovi.

KOŠICKÝ VEČER

Mestské časti Košíc sú ľuďom bližšie. Len ich je trochu priveľa

Petruško: Nájsť optimálny pomer financovania sa zatiaľ nepodarilo.

PRÍLOHA POHODA

Prvý Slovák na Mount Evereste bol Košičan Jozef Psotka

Jeho smrť aj po tridsiatich troch rokoch vyvoláva otázky a smútok.

Hral do tanca aj tým, ktorí jeho blízkych poslali do koncentrákov

Pohnuté osudy úspešných umelcov ožívajú v diele Maličká slzička.

Ekocentrum Sosna oslavuje dvadsaťpäť rokov

Manželia Szabóovci: Pomaličky hľadáme svojich nástupcov.

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.