Prvý hetrik v novom drese

Martin Dupkala sa  v ostatnom kole podieľal tromi gólmi na vysokom víťazstve Lokomotívy.
Martin Dupkala sa v ostatnom kole podieľal tromi gólmi na vysokom víťazstve Lokomotívy. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|31. aug 2011 o 00:00

Po polhodine hry to vôbec nevyzeralo na rekordný výsledok Lokomotívy Košice v tretej lige, či najvyšší za posledné sezóny. Jej hráči sa nevedeli presadiť, hoci mali viacero dobrých šancí.

Zdalo sa, že nováčik súťaže, ktorému sa nedarilo v prvom kole Slovenského pohára, keď prehral v Sp. N. Vsi s domácim celkom 2:4 na pokutové kopy, sa bude strelecky aj teraz trápiť, avšak vypadnutie z pohára si vynahradil vysokým víťazstvom 8:0 nad poslednou Starou Ľubovňou.

KOŠICE. Východniarske derby malo od úvodu jedného favorita, avšak ten sa nevedel presadiť cez prehustenú obranu súpera. Hostia zo Starej Ľubovne bránili s desiatimi hráčmi a hostitelia sa nedokázali presadiť. Železničiari mali hernú aj územnú prevahu, do prestávky zahrávali tucet rohových kopov, z ktorých využili až posledný gólom do šatne. Strelecký koncert domácich otvoril po najkrajšej kombinačnej akcii na jeden dotyk Digoň. Prsty mal aj pri druhom góle, keď zahrával spomínaný dvanásty rohový kop a Kaminský zasunul loptu do siete.

Pri penaltách si veril

Vrece s gólmi sa rozsypalo po zmene strán, keď už v druhej minúte pridal v páde tretí úspech Král, ktorý si tak vynahradil niekoľko zahodených šanci do prestávky. Dvojicu dvojgólových strelcov Digoňa a Krála v tomto stretnutí prekonal Dupkala, ktorý dosiahol hetrik. Bol ďalším v jeho novom klube, lebo doteraz kde hrával, zakaždým ho dosiahol. „V tomto stretnutí sme mali dosť priestoru a mohli útočiť po stranách. Škoda, že sme nevyužili prvé šance, lebo mohlo byť o osude duelu rozhodnuté skôr. Držali sa statočne tých 35 minút, ale potom to už padlo. Prvé dva góly v závere polčasu nám pomohli a zbavili sme sa nervozity, začali sme si viac veriť. Potrebovali sme stimul, aby sa nám hralo lepšie. Góly do šatne ním boli. Vedeli sme, že ak dáme jeden, dva či tri góly, už to bude ľahšie, čo sa v druhom polčase aj potvrdilo,“ rozhovoril sa strelec troch gólov Martin Dupkala. Prvé dva strelil z pokutových kopov a ukázal hráčom ako sa majú premieňať, lebo v pohári sa to strelcom Lokomotívy nepodarilo. „Som veľmi rád, že som mohol trénerovi ukázať, že v Spišskej Novej Vsi som mohol ísť kopať jedenástku, ale nedostal som sa. Teraz to vyšlo a som rád, že sme vyhrali.“ Obe jedenástky kopol po pravej ruke brankára Bičuša. „Pri prvej som to riskol po jeho pravej ruke, ale pri druhej som už vedel, že sa nepohne a mieril som do rovnakého miesta. Potom som dostal ideálnu loptu od Biľa do behu, dobre som ju prebral a som rád že to padlo,“ dodal Martin Dupkala. V drese Lokomotívy dosiahol prvý hetrik, ktorým nadviazal na tie z Prešova či Moldavy. Košická Lokomotíva zaznamenal doteraz svoje najvyššie víťazstvo, pričom Stará Ľubovňa inkasovala v tejto sezóne už po druhý raz osmičku, prvú doma od prešovskej rezervy.