Michalovce prvýkrát bez gólu aj bez bodu

Michalovský MFK Zemplín prvýkrát bez bodov. Nepomohol im ani tradičný rituál pred zápasom, v Petržalke prehrali 0:2. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|30. aug 2011 o 00:00

MFK Zemplín prvýkrát v lige prehral, v Petržalke vyšiel naprázdno po výsledku 0:2. Napriek porážke sú stále na čele druholigovej tabuľky.

BRATISLAVA. Futbalisti Michaloviec nepochodili v zápase šiesteho kola na ihrisku v bratislavskom Prievoze, kde hráva svoje domáce stretnutia FC Petržalka 1898, keď prehrali 0:2. O výsledku sa rozhodlo už do polčasu, kedy Petržalčania vsietili oba góly a potvrdili, že proti zverencom Vlastimila Petrželu sa im nadmieru darí. V štyroch vzájomným dueloch zvíťazili štyrikrát a s celkovým skóre 11:2...

Góly po hrubých chybách

Michalovčanom v nedeľu nevyšiel prvý polčas, ktorý rozhodol o ich porážke. Domáci v 10. a 36. minúte strelili zásluhou Martina Luhového a Petra Drobňáka dva góly, a keďže MFK Zemplín sa nezmohol ani na jeden, zaknihoval premiérovú porážku v tejto sezóne. „Podľa mňa sme boli lepším mužstvom, no po našich dvoch chybách v obrane sme inkasovali a prehrali,“ stručne zhodnotil duel útočník Zemplínčanov Dominik Kunca, ktorý aj opísal gólové momenty: „Úvodný gól sme dostali po krížnej strele Luhového a druhý po centri, ktorý dorazil do siete Drobňák.“

Škoda zahodených šancí

Druholigový líder si v hlavnom meste vypracoval viaceré sľubné šance na skórovanie, ale tentoraz v koncovke vyšiel naprázdno. „Ja som mal hneď dve. Pri prvej som prenikol až do šestnástky, ale súperov obranca ma trošku pridržal a nakoniec z toho nič nebolo. Pri druhej sme s Filipom Serečinom išli dvaja proti jednému, no tiež sme neuspeli. Najväčšiu príležitosť si však vypracoval striedajúci Róbert Kovaľ, ktorý sa preštrikoval cez troch obrancov a loptu napálil do žrde,“ povedal 20-ročný zakončovateľ. Michalovce sa najbližšie predstavia na vlastnom trávniku, keď v sobotu o 15.30 hod. privítajú Podbrezovú.