II. liga: Zemplínčania prvý raz na štíte

Sportnet|30. aug 2011 o 00:00

V zápasoch 6. kola II. futbalovej ligy sa východniarom nedarilo, keď obaja prehrali. Líder z Michaloviec utŕžil prvú prehru v ročníku na pôde Petržalky, keď o výsledku bolo rozhodnuté už do prestávky.

Nepochodili ani Moldavčania, ktorí podľahli na ihrisku nováčika z Myjavy najtesnejším rozdielom, hoci si vypracovali aj niekoľko šancí.

Myjava – Moldava 1:0 (1:0)

MYJAVA. V prvom polčase mali jasnú hernú prevahu spartakovci, ktorí si od úvodného hvizdu vytvorili na súperovu bránu tlak. Prakticky stále sa hralo na polovici hostí, ktorí sa do vážnejšej streleckej šance nedostali. Zato Myjavčania ich mali dosť, no k úspešnému zakončeniu im chýbal kúsok streleckého šťastia. Loptu do brány nedostali Tomáš Bruško, Neoveský ani Pavol Straka. Jediným hráčom v celom zápase, ktorému sa to podarilo, bol v 13. min. Peter Sládek. Myjava viedla, a tak to aj zostalo... V druhom polčase sa po hernej stránke všetko zmenilo. Myjavčanom viazli kombinácie, prihrávky boli nepresné a hra sa preniesla na domácu polovicu ihriska. Spartak nedokázal využiť ani vylúčenie Moldavčana Pelána, ktorého rozhodca poslal pod sprchy po žltých kartách za fauly v 22. a v 73. min. Hostia si od 53. min. vypracovali viacero pekných gólových šancí, no brankár Spartaka Solnička svoj tím podržal a nebezpečné strely z rohových a priamych kopov zlikvidoval. (šik)

GÓL: 13. Sládek. ŽK: Pelán. ČK: 73. Pelán. ROZHODOVAL: Mastiš – 730 divákov.
SPARTAK: Solnička – Chalány, R. Častulín, Černáček, M. Duga - P. Sládek, Neoveský (90. L. Bruško), E. Sabo (86. Ulrich), T. Bruško - P. Straka (71. M. Dian), Kosík. FK BODVA: R. Novák – Hanzuš, Ojirogbe, Labun, Pelán – P. Zajac, Kaczor (53. Timkovič), Ckarozija (46. Smačár), Bernardo Frizoni – Palencsár (46. Ribár), Húšťava.

Petržalka – Michalovce 2:0 (2:0)

BRATISLAVA. Luhový potiahol loptu cez oblúk šestnástky, na jeho konci vystrelil po trávniku k vzdialenejšej žrdi a brankár Zemplínčanov na loptu nedočiahol – 1:0. Hostia mohli o dve minúty vyrovnať z prečíslenia dvoch na jedného, ibaže Serečin prepásol v šestnástke pravý okamih prihrávky okolo stopéra Šveca na Škvarku a vzápätí mu poslal loptu na dlhú nohu... Brankár Jenčo si bravúrne poradil s dvoma tvrdými strelami Škvarku zo strednej vzdialenosti. Po Hečkovom centri si Schustrík chrbtom k bráne zažongloval s loptou hruďou a nohou, počkal na Drobňáka, ktorý v plnom behu z rohu päťky okolo bližšej žrde takmer roztrhol sieť – 2:0. Po nádhernej kombinácii Luhového so Schranzom sa blysol dvoma parádnymi zákrokmi Le Giang. Dobrý futbal pokračoval aj po prestávke, Kovaľ sa preštrikoval cez dvoch hráčov a z rohu päťky popod brankára trafil žrď. Michalovce podržal po uličke Schranza na Luhového brankár a po hlavičke Luhového žrď. (tš)

GÓLY: 9. Luhový, 33. Drobňák. ŽLTÉ KARTY: Schustrík – Waseem, Jakubčo, Hottek. ROZHODOVAL: Jaška – 910 divákov. FC 1898: Jenčo – Pončák, Švec, Stranianek ml., M. Kubala – Hečko, Štefún, Schustrík, Drobňák (78. Kráľovič) – Schranz (85. Hutta), M. Luhový (90. A. Raček). MFK Zemplín: P. Le Giang – Waseem (46. Samba), Krmpotič, Hottek, Vanák – Ruskovský, Faleiro (56. Kovaľ), Jakubčo (46. Zonzon), Serečin, Škvarka – Kunca.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Rimavská Sobota - Senec 0:0. Dubnica - Liptovský Mikuláš 1:1 (0:0). Góly: 24. Bagin - 11. Labaška. Podbrezová - Lučenec 1:0 (1:0). Gól: 42. Andrič.

PROGRAM 7. KOLA: Dnes o 16. hod.: Moldava - Dubnica, Sobota 3.septembra - 15.30: Michalovce - Podbrezová, Liptovský Mikuláš - Rimavská Sobota, Dolný Kubín – Myjava, Lučenec - Ružomberok „B“, 17.30: Senec - Petržalka.

Domov»Sportnet na východe»II. liga: Zemplínčania prvý raz na štíte