Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

II. liga: Michalovce vyhrali rozdielom triedy

V druhej futbalovej lige si Michalovce doma s prehľadom poradili s Rimavskou Sobotou. Zdolali ju rozdielom triedy a v súťaži sú bez prehry na vedúcej priečke. Moldava doma remizovala s rezervou Ružomberka.

Michalovce – Rim. Sobota 3:0 (1:0)

MICHALOVCE. V prvom polčase sa nebolo veľmi na čo pozerať, šancí bolo ako šafranu. Hostia z Gemera boli prekvapujúco aktívnejší, no prvý strelecký pokus patril domácemu E. Le Giangovi, ktorý strieľal len do bočnej siete. V 35. minúte mohli hostia vyhrávať, ale nádherný projektil Pisárika vytlačil zo šibenice na roh bravúrne P. Le Giang. Keď už bežal nadstavený čas prvého polčasu, odcentroval sprava domáci Isaacs a stopér G. Geri loptu v snahe odkopnúť do bezpečia poslal do vlastnej siete – 1:0. V druhom dejstve Michalovčania postupne získavali iniciatívu a presne po hodine hry predviedol krásne sólo Škvarka, nabil Ruskovskému a bolo 2:0. Hneď nato mohla Rimavská Sobota znížiť, no proti bol vynikajúci gólman P. Le Giang, ktorý zneškodnil tutovku Siheľskému. V 70. minúte na domácom brankárovi stroskotal aj Migaľa, a tak sa potvrdilo známe „nedáš-dostaneš“, pretože hneď z protiútoku obranca Krmpotič našiel v pokutovom území Ruskovského, ktorý si prehodil loptu z pravej nohy na ľavú a strelou presne k žrdi prekonal Kostolanského po tretíkrát a zároveň zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Domáci boli pri chuti a zakrátko nato mohli skórovať E. Le Giang a Zonzon, no neboli úspešní. V závere zaujalo už iba vylúčenie hosťujúceho Obročníka, ktorý v 81. minúte musel putovať predčasne pod sprchy po druhej žltej karte.

Góly: 45+. vlastný G. Geri, 60. a 71. Ruskovský. ŽK: 24. D. Leško, 42. Obročník, 45. Morháč, 76. G. Geri (všetci Rimavská Sobota). ČK: 81. Obročník (po druhej ŽK). Rozhodoval: Prešinský – 2 360 divákov. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang – Isaacs (82. Dargaj), Hottek, Krmpotič, M. Vanák – Ruskovský, Škvarka, Jakubčo, Fareilo (78. Zonzon), E. Le Giang (89. Kokočák) – F. Serečin. MŠK: Kostolanský – Rubint (80. M. Pekár), G. Geri, Mravec, Morháč – Migaľa, Obročník, J. Zvara, D. Leško (73. Vargic), Siheľský – Pisárik (71. Janec).

Róbert Andrejov

FK Bodva Moldava - MFK Ružomberok B 0:0

MOLDAVA. Od začiatku to bol zápas priemernej kvality. Ani jeden zo súperov si nedokázal vytvoriť územnú prevahu nieto ešte šance. Jediný väčší vzruch spôsobila strela zblízka Rybára, ktorá skončila nad bránou hostí. V druhom polčase mali zo začiatku viac z hry hostia. Zo svojej aktivity vyprodukovali niekoľko ďalekonosných striel, ktoré však domáci Vojtaško s menšími či väčšími problémami kryl. Ku koncu zápasu tempo úplne upadlo, a tak sa súperi rozišli zmierlivo 0:0.

ŽK: Rybár - Gejdoš, Švrček. Pred 893 divákmi rozhodoval Michlian. MOLDAVA: Vojtaško - Smačár, Ojrogbe, Vítka, Handzuš (84. Pelán) - Zajac (70. Bališ), Rybár (72. Kaczor), Romanovič, Frizoni - Húšťava, Labun. RUŽOMBEROK: Belán - Ondrík, Ondrek (46. Almaský), Gejdoš, Bielák (59. Sobota), Janco, Švrček, Nagy, Kováč, Šmahaľ (84. Gerec), Lovás.

Roland Kušnír

Ďalšie výsledky

Petržalka - Podbrezová 0:0. rozhodovali: Ježík - Poláček, Mikulaj, 720 divákov.

L. Mikuláš - Myjava 0:2 (0:0). Góly: 69. Černáček, 82. P. Sládek, rozhodovali: Páchnik - R. Sluk, Mókoš, 450 divákov.

D. Kubín - Lučenec 2:0 (2:0). Góly: 4. Podolský, 10. Jaworek, rozhodovali: Eperješi - Bobko, Borsányi, 535 divákov.

Senec - Dubnica 0:0.  rozhodovali: Vnuk - Jankovič, Roszbeck, 564 divákov.

12. LAFC Lučenec 5 0 3 2 2:5 3

Program 6. kola: Sobota 27. augusta: Podbrezová - Lučenec (16.00), Myjava - FK Bodva Moldava nad Bodvou (16.00), Dubnica - L. Mikuláš (16.00), R. Sobota - Senec (16.00). Nedeľa 28. augusta: Ružomberok „B“ - D. Kubín (10.30), Petržalka - Michalovce (10.30).