Humenčania prerušili čiernu sériu

Sportnet|22. aug 2011 o 00:00

Po troch stretnutiach bez zisku bodu zabral 1. HFC naplno. Hostia v ofenzíve prakticky nič nevymysleli, ale paradoxne sa ich tréner cítil po zápase ukrivdený.

HUMENNÉ. Tentoraz v dobrom svetle. Aj keď humenský výkon nebol bez chýb, výsledok rozdielom triedy hovorí jasnou rečou. Zodpovedá aj streleckej štatitike stretnutia, keďže Humenčania skúšali šťastie štrnásťkrát, v siedmich prípadoch priamo ohrozili brankára Jamroškoviča, z čoho vznikli tri góly i žrď, hostia mali spolu päť streleckých pokusov (do prestávky jeden - nepresný), gólman Pillár musel zasahovať dvakrát (a tiež dvakrát hasil včasným vybehnutím brejk súpera). Humenskú aktivitu podporuje aj pomer rohových kopov 6:1…

Bez opôr ťažko

Podiel na prehre však stropkovská strana paradoxne videla najmä v rozhodcovskom počínaní. „Chýbali nám Veselý i Šafranko, opory mužstva, ktorí vedia mladých usmerniť, dávajú našej hre tvár. Čo sa zápasu týka, myslím, že rozhodcovia ho mali pod kontrolou. Podľa mňa dva góly z ofsajdu, penaltu som nevidel, takže sa nevyjadrujem. Ale takto sa v tejto súťaži „píska“ a hrať futbal u súperov ma už ani nebaví. Sme sklamaní. Súťaž Majstrovstvá regiónu vnímam ako hanbu, na rovinu musím povedať, že mi je z toho až na zvracanie. Čo si rozhodcovia dovolia, pravdaže v prospech domácich, a nikoho to nezaujíma... Musím priznať, Humenné dnes bolo lepšie, ale pomohol mu rýchly gól z penalty. Predtým sme hrali v Sabinove a tam nás rozhodca „odpálil“, a to doslova,“ konštatoval Ľubomír Reiter, stropkovský kouč.

Zaslúžené víťazstvo

Po troch prehrách v rade 1. HFC Humenné zabral naplno a prerušil čiernu sériu. „Myslím si, že sme vyhrali úplne zaslúžene. Do prestávky sme mali jasnú prevahu, strelili sme dva góly po pekných akciách, o penalte zbytočne diskutovať, ba mal byť ešte jeden pokutový kop, ale arbiter sa neodvážil. Mrzí ma trochu akurát náš herný prejav v druhom polčase, keď sme mali opäť útlm, pričom som chlapcom v kabíne prízvukoval, že nič ešte nie je vyhrané. Uspokojili sme sa predčasne, aj keď poistkový tretí gól predsa len padol,“ dodal Russlan Ljubarskij, hrajúci tréner 1. HFC Humenné.