Vinné v domácej premiére s víťazstvom

Domáca premiéra Vinnému vyšla. K výhre svojho celku prispel gólom aj Peter Szánto (v bielom). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|15. aug 2011 o 00:00

V súboji nováčikov sa zrodila presvedčivá výhra Vinného 4:1 nad Nacinou Vsou. Dvoma gólmi sa zaskvel domáci útočník Juraj Pešta.

VINNÉ. Druhé kolo piatej ligy zemplínskej skupiny prinieslo okrem iných duelov aj zaujímavé derby, v ktorom sa stretli OŠK Vinné a ŠK Nacina Ves. Domáci tím vstúpil do zápasu aktívne, v štvrtej minúte ešte Martin Ondo úspešný nebol, keď nastrelil iba žrď hosťujúcej brány, ale po štvrťhodine hry kapitán Marián Makeľ hlavou otvoril skóre a o desať minút Juraj Pešta zvýšil už na 2:0. Vinné pridalo tretí gól v úvode druhého dejstva hry zásluhou Petra Szánta a v 60. minúte sa dočkali aj hostia, keď sa hlavou presadil striedajúci Miroslav Žežulka. Záverečné slovo patrilo opäť Jurajovi Peštovi, ktorý upravil na konečných 4:1.

Pomohol rýchly gól

Po stretnutí bol pochopiteľne spokojnejší tréner Vinného Juraj Fešovič, keďže jeho zverenci v domácej piatoligovej premiére zvíťazili rozdielom triedy. „Veľmi nám pomohol rýchly gól z hlavy kapitána Makeľa a vyšli nám dôležité štandardné situácie. Chlapci podali bojovný výkon na hranici svojich možností, začo sa im chcem poďakovať,“ zhodnotil duel Juraj Fešovič, ktorý sa najbližšie s tímom Vinného predstaví na pôde Palína, takže ho čaká ďalšie derby.

Veľmi slabý výkon

Ťažko sa po zápase hľadali slová kormidelníkovi Nacinej Vsi Vojtechovi Bursikovi, ktorého mužstvo veľmi sklamalo. „Z našej strany to bol slabý výkon, vyzeralo to tak, ako keby sme chceli, aby si hráči Vinného dali góly sami. Ak by sme do polčasu dali z vypracovaných šancí aspoň jeden gól, zápas by možno vyzeral ináč. Inkasovali sme po obrovských chybách, predviedli sme zlý výkon,“ konštatoval sklamaný lodivod Vojtech Bursik, pre ktorého mal zápas na pôde Vinného špecifickú príchuť, pretože pred niekoľkými rokmi obliekal dres tamojšieho OŠK.