Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Železničiari si držia čisté konto

Duel s Ružinou bol pre nováčika treťoligovej súťaže Lokomotívu Košice prvou vážnejšou skúškou. Vo veľmi svižne hranom stretnutí sa útoky striedali na obe strany a diváci videli dva rozdielne polčasy a cenné víťazstvo železničiarov 2:1.

KOŠICE. V tom prvom boli aktívnejší domáci, ktorí podali jeden z najlepších výkonov a získali tri body, ktoré ich stáli nemálo síl. Ružiná sa ukázala ako vyzretý mančaft, ktorý v druhom dejstve vystupňoval tlak, avšak vyrovnať nedokázal. Po troch kolách majú železničiari na svojom konte dve víťazstvá, jednu remízu a sedem bodov. Tie ich posunuli v neúplnej tabuľke na druhé miesto a v kolónke prehier si držia čisté konto.

Začínalo sa brvnom

Bez rešpektu sa pustila Lokomotíva do súpera, ktorý má oveľa skúsenejšie mužstvo a už v prvej minúte mal veľkú šancu Digoň, avšak z päťky nastrelili iba brvno. O niekoľko minút mali domáci ďalšiu šancu, no Chmelo v páde mieril nad. Staré pravidlo nedáš - dostaneš, sa potvrdilo aj teraz, keď hostia prvú strelu na bránku pretavili vo vedúci gól. Hostitelia zostali trocha zaskočení, ale neskôr svojou aktivitou dokázali vyrovnať, keď úspešným strelcom bol Digoň. Po zmene strán po faule práve na neho nariadil hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý kapitán Chmelo nedal, ale odrazenú loptu dokázal poslať do siete. Domácich môžu mrzieť zahodené šance či už Krála alebo Dupkalu. „V prvom polčase sa nám hra darila, vypracovali sme si super šance, ale nepremenili sme ich. Ukázali sme dobrý kombinačný futbal a chlapci príkladne bojovali. Po zmene strán hostia prevzali v strede ihriska hru, hlavne Libič s Boháčikom vedeli, čo majú hrať. Pred zápasom sme mali niekoľko boľačiek a niektorí hráči nastúpili so sebazaprením. Jedným z nich bol Haborák a práve po jeho strane prišli tri šance hostí a mali sme šťastie, že sme neinkasovali. Na druhej starne sme mali niekoľko rýchlych brejkov na zvýšenie náskoku, ale gól už na jednej či druhej strane nepadol. Som rád, že sa nám podarilo proti nepríjemnému súperovi potvrdiť bod zvonku, lebo to nebolo vôbec ľahké,“ zhodnotil výkon svojho celku tréner domácich Jaroslav Galko.

Druhý polčas v réžii hostí

Košičania sa po druhom góle trocha stiahli, čo využili hostia, mali viac z hry a nastrelili dvakrát pravú žrď. Najskôr Caban a potom striedajúci Csányi. „Podľa priebehu druhého polčasu sme minimálne na bod mali v tomto stretnutí. Nechcem sa vyhovárať na rozhodcov, ale prehrať takouto penaltou je hanba. Náš hráč bol dokonca pred súperovým a on si ho potiahne a namiesto faulu pre nás je penalta. Nemám čo k tomu viac dodať,“ neskrýval rozčarovanie tréner Ružinej Karol Praženica. Jeho zverenci mali v druhom polčase zápas častejšie pod kontrolou, mali aj niekoľko šancí, avšak brankár Hájovský mal dobre postavené žrde. „Mali sme trocha aj šťastie, keď domáci nastúpili do zápasu brvnom, potom mali ďalšiu, ktorú prekopli. V tejto pasáži duelu sme mali šťastie a zápas sa mohol vyvíjať úplne iným smerom. Predsa len sa nám podarilo streliť gól, avšak po nešťastnom zákroku nášho brankára, keď vyrazil loptu presne na nohu domáceho hráča, ktorý vyrovnal. O penalte som už hovoril, no mrzí ma, že sme naše šance nedali. Musíme byť dôraznejší, aby to skončilo v sieti. Dali sme iba jeden gól, domáci dva a potom zaslúžene vyhrali,“ povedal na margo duelu K. Praženica.