Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Oceliari získali skalp českého majstra

Košickí hokejisti majú za sebou dve vystúpenia na 18. ročníku Rona Cupu. Po prehre so Zlínom 1:5 narazili včera popoludní na turnaji na českého majstra. V Trenčíne zdolali Třinec 5:2.

Útočník HC Košice Marcel Haščák (vpravo) sa na výhre nad Třincom podieľal výrazným spôsobom.(Zdroj: sita)

Dnes čaká zverencov trénera Antonína Stavjaňu posledné stretnutie turnaja so Skalicou.

KOŠICE. Včerajší duel Košíc a Třinca bol súbojom dvoch šampiónov – slovenského a českého. A oceliari získali cenný skalp majstra spoza rieky Morava. Zvíťazili 5:2, hoci po prvej tretine prehrávali 1:2.

Už v polovici tretej minúty bol na koni Třinec. Využil chybu v košickej rozohrávke a Orsava prekonal brankára Hyláka. O vyrovnanie sa v 15. minúte postaral Marcel Haščák. Po prvej prestávke však boli spokojnejší hráči moravského klubu, keďže im po druhý raz v zápase zabezpečil vedenie Marosz.

V 28. minúte sa začínalo odznova. Brankára Vojteka prekonal Peter Fabuš. A v závere druhej tretiny oceliari zápas otáčali. Sekundu pred jej koncom sa do listiny strelcov opäť zapísal Fabuš.

No a v 56. sekunde tretej tretiny to bolo už 4:2 pre oceliarov, v koncovke sa presadil Haščák. A ten istý hráč prikrášlil vedenie svojho tímu po dorážke v 46. minúte a uzavrel tak na konečných 5:2. Séria samostatných nájazdov sa skončila remízou 3:3. Z oceliarov sa presadili Zálešák, Haščák a Homer.

Dôraznejší v koncovke

„V porovnaní so stretnutím so Zlínom tam bola z našej strany väčšia chuť po víťazstve. Hoci so Zlínom to herne nebolo také zlé ako konečný výsledok. S Třincom sme boli dôraznejší a viac sme sa tlačili do koncovky, nie tak ako v prvom stretnutí, keď sme zomreli na krásu. Z tohto pohľadu bol súboj s Třincom iný,“ hodnotil včerajšie meranie síl asistent trénera HC Košice Pavol Zůbek.

Košičania prehrávali 0:1 a 1:2, ale nerozladilo ich to. „Po všetkých stránkach sme boli v druhej a tretej tretiny lepší, aj fyzicky, keďže sme súpera prekorčuľovali. Potrebovali sme po prehre vyhrať, zvlášť po tom, ako sme o lepší výsledok prišli vo štvrtok laxnosťou v koncovke.“

Fabuš a Haščák dali päť gólov

Dvaja hráči HC sa postarali o päť gólov. Fabuš strelil dva a Haščák až tri. „Góly boli výsledkom dôrazu pred bránkou, že tam hráči išli a pretlačili to. Pritom aj ďalší hráči mali šance, ale títo dvaja hrali fakt s chuťou. Peťo Fabuš mal gólové príležitosti už so Zlínom, nebol úspešný, vynahradil si to s Třincom.“ Účinkovanie na Rona Cupe dnes oceliari zavŕšia súbojom so Skalicou. „Určite by sme radi nadviazali na vydarený zápas. Potvrdiť by sme to chceli aj so Skalicou,“ dodal Pavol Zůbek.

Fakty

HC Košice - Oceláři Třinec 5:2

Góly: 15. Haščák (Tabaček, Homer), 28. Fabuš (Bartoš, Zálešák), 40. Fabuš (Homer, Zálešák), 41. Haščák (Vorel, Jokeľ), 46. Haščák (Biro) - 3. Orsava (Nedbálek), 18. Marosz (Mičulka). Doplnkové nájazdy: 3:3. Vylúčenia: 7:4. Košice: Hylák - Deyl, Novák, Biro, Homer, Huba, Tabaček, Šeda - Jokeľ, Nagy, Zálešák, Mlynarovič, Dravecký, Vorel, Pašek, Jenčík, Chovan, Bartoš, Fabuš, Baláž, Haščák. Třinec: Vojtek - Roupec, Nedbálek, Pavlík, Rangl, Kania, Cartelli - Čáp, Marosz, Lesák, Rufer, Kapica, Chomič, Briseboise, Mičulka, Orsava, Ostřížek, Havel, Hrňa, Liampl, Valášek.