Sobota, 27. máj, 2017 |Meniny má Iveta

Nováčik ukázal vnútornú silu

Obaja nováčikovia v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži ukázali v doterajších troch kolách, že budú prínosom súťaže.

Kormidelník. Derby prežíval Roman Berta emotívne.(Zdroj: Veronika Janušková)

Bardejovská Nová Ves vyhrala oba domáce zápasy, Haniska zase vonku bodovala. Zo Svitu si priviezla bod a z Krásnej tri po tesnom víťazstve 1:0. Tieto výsledky zaradili oboch nováčikov medzi tri najlepšie mužstvá, avšak udržať si tieto pozície počas jesennej časti či celej sezóny nebude ľahké.

HANISKA. Zdá sa, že obaja ešte v sebe majú postupovú eufóriu, ktorá hráčov poháňa smerom dopredu a bude zaujímavé sledovať, ako dlho vydržia v nastúpenom trende. Haniska po druhý raz cestovala za súperom, tentoraz do Krásnej a tento duel bol pre hráčov oboch celkov tak trocha špecifický, lebo navzájom sa všetci poznajú. Môžeme povedať, že v derby sa hralo o šesť bodov a prestíž. Duel lepšie zvládli hostia, ktorí v porovnaní s domácimi majú skúsenejšie mužstvo.

Ustáli dlhé oslabenie

Na druhej strane však v prvom polčase urobila Haniska v defenzíve viacero chýb, ktoré domáci nedokázali využiť. Ich strelcom zvlhol pušný prach, keď nedokázali premeniť dva pokutové kopy, ani ďalšie šance. Medzi tromi žrďami čaroval skúsený brankár Jirko Kobr, ktorý doteraz nechytil ani raz v jednom stretnutí dve jedenástky. Tento moment bol jedným zo základných pilierov úspechu nováčika, ktorý duel dohrával bez vylúčeného Goreja. „Bolo to derby, do ktorého sme nevstupovali ako favorit, hoci po prvých výsledkoch nás viacerí do tejto roly pasovali. Pripravovali sme sa čo najlepšie, ale v prvom polčase sme v defenzíve podali veľmi zlý výkon. Výsledkom boli dve jedenástky i vylúčenie hráča,“ hovorí tréner nováčika Roman Berta. Aj keď jeho celok vyhral na ihrisku súpera, s výkonom mužstva nebol príliš spokojný. Počas prestávky padli v šatni aj tvrdšie slová, ktoré padli na úrodnú pôdu a v druhom polčase defenzíva celého mužstva mala lepšiu fazónu. Domáci mali výhodu o jedného hráča v poli, získali miernu prevahu, ale obrana, kam sa po vylúčení Goreja presunul Majerník z útoku, stála na pevných nohách. V derby zrejme svoje zohrala aj nervozita či prílišné chcenie, ktoré niekedy zväzovalo hráčom nohy. Haniska v oslabení ukázala vnútornú silu, hráči sa zomkli a domácim – až na niekoľko centrov či hlavičiek – nedovolili vážnejšie ohroziť brankára Kobra. „Mali sme aj potrebné šťastie, keď domáci nepremenili dve jedenástky, ktoré náš gólman kryl. Tie prišli po individuálnych chybách jednotlivcov. Po zmene strán sme sa sústredili na defenzívu, aby sme zbytočne neinkasovali. Z dobrej obrany sme sa snažili o rýchle kontry do otvorenej obrany. Škoda, že sme sa už nepresadili, ale to isté platí aj o Krásnej, a tak sme získali cenné tri body,“ konštatoval R. Berta. Po troch kolách má Haniska štyri plusové body v tabuľke pravdy, čo je veľmi dobrý vstup do sezóny. Zrejme až na malé výnimky s tým nik nepočítal, avšak nováčik potvrdzuje dobrú povesť a súperi s ním musia počítať.