II. liga: Nováčik v Zemplíne dlho odolával

Sportnet|8. aug 2011 o 00:00

V zápasoch 3. kola II. futbalovej ligy naši hrali doma, ale plný zisk vydolovali iba Michalovce najtesnejším víťazstvom nad nováčikom z Myjavy. Moldava viedla nad D. Kubínom 2:0 a zdalo sa, že nezakolíše. Avšak hostia najprv znížili a potom aj vyrovnali.

Moldava - Dolný Kubín 2:2 (2:1)

MOLDAVA.V úvodných minútach to domáci skúšali strelami z väčších vzdialeností, no Trabalík sa prekvapiť nenechal. Hostia odpovedali agresívnou hrou a do 10. min. 'zarobili' dve žlté karty. V 17. min. dobehol ťažkú loptu Patrik Zajac, krížnou prihrávkou našiel Bernarda, ktorý vrátil loptu do pokutového územia na hlavu Palencára a ten už Trabalíkovi nedal šancu. O tri minúty nato opäť Zajac zahral milimetrový center z rohu Ojirogbemu a ten hlavou opäť napol sieť za Trabalíkom. Úspešný strelec prejavil radosť z úspechu nevídaným akrobatickým spôsobom. Aj Labun mohol oslavovať, no perfektný pas Ribára nedokázal usmerniť do brány Dol. Kubína. Až v 30. min. Dutka našiel Ujčíka, no ten v šanci zaváhal. V 34. minúte si mladý Smačár po perfektnej akcii hostí v pokutovom území počínal nedovolene a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Siman. Zajac mohol vzápätí odpovedať, no po technickej paráde mu už nezostali sily na prudšie zakončenie. A ani Bernardo si po ďalšom presnom centri Zajaca nepripísal gólový zápis. Po prestávke sa do prvej šance dostal Ujčík, ale nemieril presne. Zato Jaworek si počínal omnoho lepšie, keď štandardku svojho tímu zakončil presnou prízemnou strelou a bolo vyrovnané. Potom hra stratila tempo a nasledovala séria nepresností na oboch stranách. Iba Vojtaško mohol hovoriť o šťastí, keď ho akoby iba náhodou trafili dve strely z diaľky z kopačiek Simana a Kutlíka.
RUDOLF RONDZIK

Góly: 17. Palencsár, 20. Ojirogbe - 34. Siman (z pok. kopu), 57. Jaworek. Žlté karty: Smačár, Ojirogbe, Labun - L. Horváth, Demko, Ujčík. Rozhodoval Smolák, 1 071 divákov. Moldava: Vojtaško - Hanzuš, Ojirogbe, Zitka, Smačár - P. Zajac, Ribár (88. Staňo), Romanowicz, Bernardo (64. Timkovič) - Palencsár, Labun. D. Kubín: Trabalík - Demko (50. Kutlík), Drengubiak, Jurky, Mrva - Podolský (90. Tittel), L. Horváth, Siman, Dutka, Jaworek - Ujčík (63. Lejko).

Michalovce - Myjava 1:0 (0:0)

MICHALOVCE. Duel dvoch nezdolaných mužstiev priniesol futbal s množstvom nepresností. Po opatrnom začiatku vyslali prvú strelu na bránu hostia, ale Neoveský v 6. minúte zakončoval mimo. V 19. minúte dal o sebe vedieť domáci kanonier Serečin, ktorý sa preštrikoval obranou Myjavy a strelou zamestnal Solničku v bráne. O niekoľko sekúnd zahrávali domáci rohový kop, odrazená lopta sa dostala až k Vanákovi, ktorý z veľkej diaľky vyslal na myjavskú bránu parádny volej, Solnička loptu prstami vytlačil na žrď a od tej sa po bránkovej čiare dokotúľala na roh. Aktivita Zemplína pokračovala a v 34. minúte zahodil tutovku Serečin, keď zblízka pravačkou prestrelil svätyňu hostí. Na začiatku druhého polčasu to z trestného kopu skúšal Škvarka, ale to bolo z michalovskej strany na dlhú chvíľu všetko, pretože hostia prebrali iniciatívu. Dian z priameho kopu poslal loptu nad bránu P. Le Gianga a v 69. minúte striedajúci Sabo mieril len tesne vedľa. V 77. minúte sa ozvali aj domáci, Kovaľ sa predviedol parádnou individuálnou akciou a prudko vystrelil do Solničku, ktorý loptu vyrazil. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 84. minúte, hostia chybovali v strede ihriska, Jakubčo prihral Serečinovi, ten si narazil s Fótyikom a strelou k žrdi prekonal bezmocného myjavského gólmana – 1:0. V závere sa už hostia na vyrovnanie nezmohli, preto sa Michalovce tešia z vydretého jednogólového víťazstva.
RÓBERT ANDREJOV

Gól: 84. F. Serečin. ŽK: M. Vanák, Dargaj, Jakubčo, Kovaľ - P. Straka. Rozhodoval: Samotný - 1 870 divákov. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Isaacs, Hottek, Krmpotič, M. Vanák - Škvarka (61. Fótyik), Zonzon (74. Dargaj), Jakubčo, Kovaľ - F. Serečin, D. Kunca (82. Kokočák). TJ SPARTAK: Solnička - Chalány, Častulín, Černáček, Duga - Sládek (89. Manák), Dian, T. Bruško (59. E. Sabo), Neoveský, P. Straka (85. Ulrich) - Kosík

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

R. Sobota - Podbrezová 0:1 (0:0). Gól: 73. Podio, ŽK: Podio, J. Pančík (obaja Podbrezová).
L. Mikuláš - Lučenec 0:0. ŽK: M. Bezák (L. Mikuláš).
Petržalka - Dubnica 2:2 (1:0). Góly: 15. Schranz, 86. Mikulič - 62. Ižvolt, 82. L. Beňo, ŽK: M. Švec - Ľ. Urgela.
Senec - Ružomberok B 2:2 (1:1) . Góly: 33. Plichta, 61. Gabriel - 26., 55. Lovás.

PROGRAM 4. KOLA: 13. augusta o 16.30: Podbrezová - Dolný Kubín, Lučenec - Moldava, Myjava - Senec, Dubnica - Michalovce, Rimavská Sobota - Petržalka. 14. augusta o 10.30: Ružomberok B - Liptovský Mikuláš.

Domov»Sportnet na východe»II. liga: Nováčik v Zemplíne dlho odolával