Michalovčania vydreli výhru nad Myjavou

Sportnet|8. aug 2011 o 00:00

Michalovskí druholigoví futbalisti porazili súpera najtesnejším pomerom, rozhodol gól v záverečnej desaťminútovke.

MICHALOVCE. Duel dvoch nezdolaných mužstiev priniesol futbal s množstvom nepresností. Po opatrnom začiatku vyslali prvú strelu na bránu hostia, ale Neoveský v 6. minúte zakončoval mimo. V 19. minúte dal o sebe vedieť domáci kanonier Serečin, ktorý sa preštrikoval obranou Myjavy a strelou zamestnal Solničku v bráne.

O niekoľko sekúnd zahrávali domáci rohový kop, odrazená lopta sa dostala až k Vanákovi, ktorý z veľkej diaľky vyslal na myjavskú bránu parádny volej, Solnička loptu prstami vytlačil na žrď a od tej sa po bránkovej čiare dokotúľala na roh. Aktivita Zemplína pokračovala a v 34. minúte zahodil tutovku Serečin, keď zblízka pravačkou prestrelil svätyňu hostí.

Na začiatku druhého polčasu to z trestného kopu skúšal Škvarka, ale to bolo z michalovskej strany na dlhú chvíľu všetko, pretože hostia prebrali iniciatívu. Dian z priameho kopu poslal loptu nad bránu P. Le Gianga a v 69. minúte striedajúci Sabo mieril len tesne vedľa. V 77. minúte sa ozvali aj domáci, Kovaľ sa predviedol parádnou individuálnou akciou a prudko vystrelil do Solničku, ktorý loptu vyrazil.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 84. minúte, hostia chybovali v strede ihriska, Jakubčo prihral Serečinovi, ten si narazil s Fótyikom a strelou k žrdi prekonal bezmocného myjavského gólmana – 1:0. V závere sa už hostia na vyrovnanie nezmohli, preto sa Michalovce tešia z vydretého jednogólového víťazstva.

FAKTY

Michalovce - Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 84. F. Serečin. ŽK: M. Vanák, Dargaj, Jakubčo, Kovaľ - P. Straka. Rozhodoval: Samotný - 1 870 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Isaacs, Hottek, Krmpotič, M. Vanák - Škvarka (61. Fótyik), Zonzon (74. Dargaj), Jakubčo, Kovaľ - F. Serečin, D. Kunca (82. Kokočák).

TJ SPARTAK: Solnička - Chalány, Častulín, Černáček, Duga - Sládek (89. Manák), Dian, T. Bruško (59. E. Sabo), Neoveský, P. Straka (85. Ulrich) - Kosík