Moldave nakoniec musel stačiť aj bod

Zásah. Moldava viedla po góle Ojirogbeho už 2:0, ale na víťazstvo jej to nestačilo. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|8. aug 2011 o 00:00

MOLDAVA. Na tlačovú besedu po domácej premiére Moldavčanov s Dolným Kubínom sa tréneri tímov dostavili v rozličnom psychickom rozpoložení.

Kým hosťujúci Dušan Tittel st. urýchlene siahal po fľaši minerálky so slovami: “ Prepáčte, ale mám vykričaný hlas a sucho v hrdle “a takto si po napätom závere remízového zápasu uľavil a užíval slasť zo získaného bodu, jeho proťajšok Miroslav Čopjak pôsobil takmer zdrvene.

Po vedení prišli o náskok

Akoby aj nie. Po pohodlnom vedení prišli jeho zverenci o sľubné tri body. Teda o dva, pretože doma zostal aspoň jediný, hoci i o ten sa v závere trocha obávali. Nie preto, žeby ich súper pritlačil, ale dve vydarené trefy Oravcov Simáka a Kutlíka a iba šťastné zásahy možno zle osvetleného Vojtaška vyvolali úľavu. A tak namiesto oslavy došlo k hľadaniu príčin straty.

“Začali sme výborne. Pomerne rýchlo sme viedli dvojgólovým rozdielom a mohli sme i viac. No potom došlo k chybičkám v zadných radoch. Z nich vyplynulo k zníženiu nášho vedenia z pokutového kopu, keď mladý Smačár netakticky fauloval v situácii, ktorú mal nechať súperovi dohrať. Po ďalšej chybe obrany pri štandardke po prestávke súper už vyrovnával. Samozrejme, to mu zahralo do karát. Zmenil štýl hry, natlačil sa na nás a už nám nedal toľko priestoru. S tým sme si už nevedeli poradiť,“ vysvetľoval nový muž na moldavskej lavičke.

Obavy o výsledok?

Nám sa nepozdávala zmena štýlu hry po návrate zo šatní. Vyplývala z obáv o výsledok a nariadenému bráneniu jednogólového vedenia?

“Nie, to vôbec. Ale treba vziať do úvahy i kumšt súpera i jeho trénera. A že sme my nepokračovali v započatom spôsobe? Tu treba vziať do úvahy nové zloženie tímu. Hráči došli v rôznom stave fyzickej pripravenosti a to chvíľu potrvá. Budú mi to mať za zlé, no u niektorých je pomer tuku až hrozivých 21 percent. A to si na takej úrovni nemôžu dovoliť. Na tom musíme ešte popracovať. Potom dokážeme realizovať svoj štýl hry počas celých deväťdesiat minút,“ vyslovil presvedčenie M. Čopjak.

Hosťujúci kouč, ináč otec nášho bývalého reprezentanta a dnes šéfa Únie ligových klubov Dušana Tittela ml. bol stručnejší: “S bodom sme spokojní. Jeden tím hral prím v prvej časti, druhý po prestávke. Aj po nevydarenom úvode sme verili v obrat v skóre a som zato hráčom povďačný. My sme očakávali, že po nevydarenom vystúpení v Podbrezovej sa hráči súpera proti nám zomknú a budú si chcieť pred svojím publikom napraviť reputáciu, no ani my sme nemienili odchádzať s prázdnymi rukami.“

V úvodných minútach to domáci skúšali strelami z väčších vzdialeností, no Trabalík sa prekvapiť nenechal. Hostia odpovedali agresívnou hrou a do 10.min. 'zarobili' dve žlté karty. V 17. min. dobehol ťažkú loptu Patrik Zajac, krížnou prihrávkou našiel Bernarda, ktorý vrátil loptu do pokutového územia na hlavu Palencára a ten už Trabalíkovi nedal šancu.

O tri minúty nato opäť Zajac zahral milimetrový center z rohu Ojirogbemu a ten hlavou opäť napol sieť za Trabalíkom. Úspešný strelec prejavil radosť z úspechu nevídaným akrobatickým spôsobom. Aj Labun mohol oslavovať, no perfektný pas Ribára nedokázal usmerniť do brány Dol. Kubína.

Až v 30. min. Dutka našiel Ujčíka, no ten v šanci zaváhal. V 34. minúte si mladý Smačár po perfektnej akcii hostí v pokutovom území počínal nedovolene a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Siman.

Zajac mohol vzápätí odpovedať, no po technickej paráde mu už nezostali sily na prudšie zakončenie. A ani Bernardo si po ďalšom presnom centri Zajaca nepripísal gólový zápis.

Po prestávke sa do prvej šance dostal Ujčík, ale nemieril presne. Zato Jaworek si počínal omnoho lepšie, keď štandardku svojho tímu zakončil presnou prízemnou strelou a bolo vyrovnané.

Potom hra stratila tempo a nasledovala séria nepresností na oboch stranách. Iba Vojtaško mohol hovoriť o šťastí, keď ho akoby iba náhodou trafili dve strely z diaľky z kopačiek Simana a Kutlíka.

FAKTY

Moldava - Dolný Kubín 2:2 (2:1)

Góly: 17. Palencsár, 20. Ojirogbe - 34. Siman (z pok. kopu), 57. Jaworek. Žlté karty: Smačár, Ojirogbe, Labun - L. Horváth, Demko, Ujčík. Rozhodoval Smolák, 1 071 divákov.

Moldava: Vojtaško - Hanzuš, Ojirogbe, Zitka, Smačár - P. Zajac, Ribár (88. Staňo), Romanowicz, Bernardo (64. Timkovič) - Palencsár, Labun.

Dol. Kubín: Trabalík - Demko (50. Kutlík), Drengubiak, Jurky, Mrva - Podolský (90. Tittel), L. Horváth, Siman, Dutka, Jaworek - Ujčík (63. Lejko).