Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Horehronská štipľavá masáž sebavedomia

I v minulom ročníku sa moldavskí druholigoví futbalisti dva razy sprchovali v mimoriadne studenej vode. Bolo to v dueloch proti Trenčínu, neskoršiemu víťazovi súťaže.

Brankár Ľ. Vojtaško bol po debakli smutný.Brankár Ľ. Vojtaško bol po debakli smutný. (Zdroj: Veronika Janušková)

Situácia sa začína opakovať aj v tomto ročníku, keďže hráči FK Bodva v uplynulom druhom kole sa ocitli pod nemilosrdnou paľbou zbraní rôzneho kalibru v súboji s Podbrezovou. Ich sebavedomie dostalo poriadne štipľavú masáž.

MOLDAVA. Sedem inkasovaných gólov a ani jeden strelený – to je veru hrôzostrašná vizitka.

Neslávny rekord

„Pokiaľ si pamätám, tak sedemkrát som ešte nikdy nevyťahoval loptu zo siete v majstrovskom zápase. V uplynulom ročníku som bol raz medzi žrďami, keď nás 'rozbili' Trenčania, no toto je neslávny môj rekord,“ poznamenal brankár východniarov Ľuboš Vojtaško a dodal, že po takomto výprasku sa ťažko zaspáva a ťažko o ňom hovorí aj s odstupom času. Hoci hostia tušili, že to bude iná káva v porovnaní so štartom do sezóny na ihrisku v L. Mikuláši, predsa takú krutú prehru si nepripúšťali. Do prestávky ešte nič nenasvedčovalo tomu, že sa zrodí potupná porážka. Aj prvé minúty po zmene strán boli „normálne“, ale od 60 minúty sa to na našich zosypalo bez milosti. „Po treťom zásahu sme sa z trávnika vytratili, v našich radoch nastal chaos,“ komentoval nepríjemné pasáže zastupujúci kapitán tímu. Počas absencie Bališa si iste neželal nosiť pásku práve v takomto nevydarenom meraní síl.

Všetko im tam spadlo

Domáci mali svoj deň a ako sa vraví, do čoho kopli, to tam spadlo. Dalo sa nejakému gólu zabrániť? „Každému sa dá predísť, ale nemá význam teraz špiritizovať o tom, kto mal v čom prsty, priznal Ľ. Vojtaško a súhlasil s názorom trénera Moldavčanov Miroslava Čopjaka, ktorý poznamenal, že jeho tím dostal lekciu z agresivity, efektivity, bojovnosti, rýchlosti. I v príprave sa naši nedostatočne presadzovali v koncovke a navyše ešte stále škrípe súhra vzhľadom na masívnu obmenu kádra. Z toho pramenia série chýb i chybičiek. „Stále sa zohrávame a hľadáme finálnu podobu v zložení mužstva i optimálny herný prejav.“ Ešte je priskoro na vynášanie nejakých súdov, ale isté je, že Horehronci budú jedným z ašpirantov na prvenstvo. Pokiaľ ide o FK Bodva, najbližšie doma bude mať šancu odčiniť výbuch a nadviazať na premiérové tri body v Liptove.

DEBAKLE MOLDAVY

Ročník 2010/2011

• 3. kolo – 31. júla 2010 Trenčín – Moldava 6:0 (4:0). Zostava FK: Vojtaško - Kaminský, Jurko (46. Ribár), Majný (43. Brezina), Brezničan - Bačík, Nemček, Timkovič, Kováč - Horváth, Gavlák (72. Sobota).
  • 25. kolo – 16. apríla 2011: Trenčín – Moldava 6:1 (4:0). FK: Novák – Kostoláni, Kováč, Lauko, Majný – Timkovič, Pacanda, Ckarozija (37. Kokanovič), Hanták (32. Bernardo) – Seydi, Vlček (83. Gavlák)

Ročník 2011/2012

• 2. kolo 30. júla Podbrezová – Moldava 7:0 (2:0). FK: Vojtaško – Smačár, Zitka, Ojirogbe, Hanzuš – Fritzoni, Romanowicz, Ribár (75. Timkovič), Zajac – Staňo (46. Palencsár), Pontus (89. Labun)