Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Trojbodová ouvertúra prvoligových východniarov

Druhá najvyššia futbalová súťaž odštartovala cez víkend svoj nový ročník. Východniari vstúpili do diania úspešne.

Vyrovnávajúci gól Lučenca na 1:1. Strelil ho z priameho kopu Kulík (v bielom s číslom 10), na body však nestačil, Michalovce vyhrali 2:1.(Zdroj: Štefan Madaras)

Druhá najvyššia súťaž odštartovala cez víkend svoj nový ročník. Východniari vstúpili do diania úspešne. Michalovčania doma pokorili Lučenec. Zemplínčania vyhrávali do prestávky a hoci hostia potom vyrovnali, dlho sa netešili, lebo hostitelia strelili aj druhý, a ako sa ukázalo, víťazný gól. Darilo sa aj Moldavčanom na pôde Liptovského Mikuláša. Hoci Liptáci trafili dva razy konštrukciu brány našich, tí sa predsa radovali po presnej strele po zmene strán.

MICHALOVCE – LUČENEC 2:1 (1:0)

MICHALOVCE. Michalovčania svoje úvodné stretnutie odštartovali aktívne, v 11. minúte Serečin zahral priamy kop na hlavu Hotteka, ktorý tiesnený zakončil nad Michalíkovu svätyňu. Hneď na druhej strane mal možnosť Exmichalovčan Mateusz Pyrka, ale spoza šestnástky mieril vedľa ľavej žrde. V 22. minúte sa na útočný výlet vybral obranca MFK Zemplín Isaacs, ale jeho individuálnu akciu vyriešila obrana hostí na čele s brankárom Michalíkom. Domáci sa otváracieho gólu dočkali o 5 minút neskôr, po centri Ruskovského sa lopta od Serečina dostala ku Kovaľovi, ktorý zblízka nezaváhal - 1:0. O chvíľu nato mohol zvýšiť náskok Michaloviec Kunca, no šancu mu zmaril pozorný Michalík. Lučenský brankár musel byť v strehu aj v 37. minúte, keď tvrdo strieľal Serečin, k odrazenej lopte sa už Kunca nedostal. Po zmene strán hneď v úvode nepresne zakončovali domáci Isaacs a Serečin, a tak mohlo udrieť na opačnej strane, stopér Hottek chyboval, lopty sa zmocnil Pyrka, ktorý obišiel brankára P. Lé Gianga, no netrafil opustenú michalovskú svätyňu. Lučenec sa predsa len dočkal vyrovnávajúceho gólu, v 61. minúte z priameho kopu pekne trafil Kulík a bolo 1:1. O päť minút však už opäť viedli Zemplínčania, aktívny Isaacs odcentroval na Ruskovského a ten z prvej nechytateľne rozvlnil sieť - 2:1. Potom ešte striedajúci Jacko pekne nahral Serečinovi, ktorý v šestnástke loptu stratil a v samom závere mohol vyrovnať Hanták, no kiks gólmana P. Lé Gianga nepotrestal, preto domáci zaslúžene zvíťazili.

RÓBERT ANDREJOV

Góly: 27. Kovaľ, 66. Ruskovský - 61. R. Kulík. ŽK: Hottek, Jakubčo - M. Szabó, R. Kulík, Hanták.
Rozhodoval: Gábor - 2100 divákov. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Isaacs, Hottek, L. Hruška, M. Vanák - Ruskovský, Jakubčo, Kovaľ (75. Zonzon) - O. Špilár (61. Fótyik), Serečin, Kunca (64. L. Jacko). FK LAFC: M. Michalík - Ravas, J. Vajda, Daško, M. Szabó - Milan Lukáč, T. Opiela, Hanták, J. Beňo - R. Kulík, Mateusz Pyrka.

Víťazný štart

Michalovce porazili Lučenec, premiérovo sa presadil mladučký Róbert Kovaľ.

MICHALOVCE. Futbalistom MFK Zemplín vyšiel vstup do novej sezóny, keď v otváracom zápase porazili Lučenec tesne 2:1. Zemplínčania potvrdili, že proti LAFC sa im darí, k trom výhram v minulej sezóne pridali v sobotu ďalší trojbodový zisk. Pred návštevou kola (2 100 divákov) zaznamenal svoj premiérový gól v seniorskom drese mladý stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý otváral skóre duelu.

Oklieštená zostava

Hosťujúca výprava pricestovala na Zemplín iba s 13 hráčmi, vrátane dvoch brankárov, pretože viacero nových hráčov ešte nebolo dotiahnutých administratívne a Exmichalovčan Róbert Mižík nemohol nastúpiť pre trest.

„Na zápas sme nastúpili s cieľom zabojovať a pokúsiť sa uloviť nejaký bod. Neuspeli sme, pretože sme zahodili šance, takú akú mal Mateusz Pyrka, keď netrafil prázdnu bránu, sa musia na ihrisku súpera premieňať. Hráči ma nesklamali, iba som nespokojný s výsledkom. Podľa mňa by spravodlivejším rezultátom bola remíza,“ povedal po skončení stretnutia tréner Lučenca Stanislav Lieskovský, pre ktorého to bola súťažná premiéra na lavičke LAFC.

Zaslúžená výhra

Michalovský kormidelník Vlastimil Petržela si po zbabranej generálke s Podbrezovou prial úspešný vstup do súťaže, čo sa mu aj splnilo.

„Na rozdiel od kolegu si myslím, že sme vyhrali zaslúžene, pretože sme celý duel boli aktívnejší a vypracovali sme si viac gólových príležitostí, ktoré sme však nepremenili. Som spokojný s výsledkom, je pre nás dôležitý, lebo mužstvo sa stále iba zohráva. Diváci si musia uvedomiť, že nebudeme doma stále vyhrávať trojgólovým rozdielom, ako to bolo v uplynulej sezóne. Máme mladý tím, ktorý musí ešte veľa pracovať, aby dosahoval presvedčivé výsledky,“ povedal na úvod tréner MFK Zemplín.

Výborný Kovaľ

V základnej zostave domáceho celku sa objavil aj mladučký 17-ročný stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý strelil prvý gól MFK Zemplín v sezóne 2011/2012, keď v 27. minúte zblízka otvoril skóre duelu.

„Kovaľ bol najlepším hráčom na ihrisku, musím vyzdvihnúť jeho výkon. Stále však nie je schopný odohrať celých deväťdesiat minút, preto som ho v závere vystriedal,“ povedal na margo reprezentanta do 18 rokov Vlastimil Petržela.

Róbert Andrejov

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MOLDAVA 0:1 (0:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zápas sa začal pre pokazené auto rozhodcov o 20 min. neskôr. Liptáci začali tromi štandardkami, v 5. min. unikol po pravom krídle Kočan, ale jeho center adresáta nenašiel a strela Bezáka brankára neprekvapila. V 14. min. musel byť pre zranenie striedaný kapitán hostí Bališ, čo narušilo koncepciu jeho tímu. V 30. min. vystrelil do stredu brány Paděra a o päť minút po voľnom kope hlavičkoval do ľavej žrde Šupej. To naštartovalo hostí, ich útoky začali byť nebezpečné. Šavol dobre zasiahol proti strele Smačára a hneď nato zázračne zlikvidoval strelu Ribára zo 7 m. V druhom polčase sa hral útočný futbal, viac šancí mali hostia. Už v 46. min. mohol skórovať Ribár, ale Šavola neprekonal. Na druhej strane Latiak z voľneho kopu vyskúšal Vojtaška a ten o dve minúty s námahou vyrazil Virgalov center. V 66. min. si Frizoni v šestnástke pekne spracoval loptu a trafil k pravej žrdi – 0:1. Liptáci znervózneli, a keď v závere Latiak z priameho kopu nastrelil len ľavú žrď, body si odviezli hostia.

Gól: 66. Frizoni. ŽK: Kapláň – Smačár, Zajac. Rozhodoval: Michlian – 490 divákov. MFK TATRAN: Šavol – J. Kapláň, Kmeť, Šupej, Virgala – M. Bezák, Paděra, Kočan (80. Maťko), Rezer (85. Legerský), V. Šlosár (77. M. Pastva) - Latiak. FK BODVA: Vojtaško – Hanzuš, Ojirogbe, Labun, Smačár – S. Bališ (14. Romanewicz), Ribár, Zajac, Bernardo Frizoni (84. Schnurer) - Pontus, Garčár (41. M. Stano).

(šik)

Dubnica - Podbrezová 0:0. ŽK: Múdry - Harvilko, rozhodoval Perašín, 540 divákov.

Rimavská Sobota - Myjava 1:1 (0:0). Góly: 77. Pisárik - 50. Černáček, ŽK: Siheľský, Pisárik, Morháč, M. Pekár - P. Straka, rozhodoval Leško, 453 divákov.

Senec - Dolný Kubín 2:1 (0:0). Góly: 76. Železník, 89. Plichta - 53. Lejko, ŽK: Plichta - Jurky, Mrva, R. Ujčík, Drengubjak, rozhodoval Ježík, 454 divákov.

Petržalka - Ružomberok B 1:0 (0:0). Gól: 90. Schranz, ŽK: R. Jendrišek - Lovás, Smieška, ČK: 24. Lovás (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodoval Eperješi, 620 divákov.

Program 2. kola

Sobota 30. júla - o 17.30: Podbrezová - Moldava, Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš, Lučenec - Senec, Myjava - Petržalka, Dubnica - Rimavská Sobota, nedeľa 31. 7. o 10.30: Ružomberok B - Michalovce.