Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Ako pripraviť ideálne letné prázdniny

Ako svojim deťom zorganizovať ideálne letné prázdniny, počas ktorých sa nebudú nudiť, ale ani príliš preťažovať?

Deti sa nemajú učiť z kníh, ale zo života.Deti sa nemajú učiť z kníh, ale zo života. (Zdroj: Peter Rindoš)

Odpovede na tieto otázky sme hľadali s psychologičkou a riaditeľkou Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Košice-okolie, Evou Fazekašovou.

Hlavná je regenerácia

"Prvoradým cieľom prázdnin je fyzická a psychická regenerácia. Deťom treba vytvoriť zmysluplný a zaujímavý program, ktorý by zohľadňoval ich potreby a záujmy," vraví E. Fazekašová.

Zabudnúť by ste teda mali na doháňanie učiva, ktoré dieťa počas školského roka zameškalo, prípadne na zlepšovanie v predmete, z ktorého nedostalo známku zodpovedajúcu vašim predstavám.

"Prázniny sú určené na to, aby dieťa vystúpilo zo stereotypu, aby nemuselo skoro ráno vstávať, spalo, koľko organizmus potrebuje, ale zároveň pozor, aby sa to nezvrhlo na celodenné vylihovanie."

Pozor na nudu

Práve na to je ideálny štruktúrovaný čas - dieťa presne vie, čo ho kedy v ten deň čaká, s kým deň strávi, prípadne, čo sa od neho očakáva.

"Štruktúrovaný voľný čas je veľmi dôležitý ako prevencia proti dlhotrvajúcej nude. Z tej totiž zväčša vzídu aktivity, ktoré nie sú dieťaťu na osoh, a ku ktorým by sa za normálnych okolností vôbec neuchýlilo."

Aspoň dva týždne s otcom a mamou

Keďže počas školského roka máme na svoje ratolesti málo času, mali by sme si v lete vyčleniť aspoň 2 týždne, ktoré s nimi strávime.

"V tom čase by však rodičia nemali dobiehať zanedbané povinnosti - zavárať, prať, upratovať a dieťa bude zas na druhej koľaji. Dieťa by malo cítiť, že je rodič pri ňom prítomný nielen fyzicky, ale aj svojou motiváciou, aktivitou a pozornosťou."

Ak nemáte prostriedky na to, aby ste spolu vycestovali na dovolenku, urobte si výlety vo vašom okolí, deti poteší aj kreativita v domácnosti či spoločné hry.

"Prázdniny sú čas, keď sa neučia z učebníc, ale zo života. Je jedno, či si pre ne pripravíte poznávací výlet, alebo budete doma spolu piecť, dôležité je rozprávať sa o všetkom, čo spolu prežívate."

1. Zapojte starých rodičov

Ak sa vaša dovolenka skončila a september je stále v nedohľadne, je tu ešte stále viacero možností, ako sa svojim deťom postarať o zaujímavý program. Ak máte starých rodičov, určite by ste ich do programu mali zakomponovať.

Vzťah starý rodič a vnúča je totiž pre obe strany nesmierne obohacujúci. Ak aj voči svojim rodičom či svokrovcom máte výhrady, nezabúdajte, že je to váš vzťah, nie vzťah vášho dieťaťa s nimi.
Ak so starými rodičmi svojho dieťaťa nemáte ideálne vzťahy, mali by ste pre jeho dobro vyčistiť vzduch a nechať ho, nech si spoločnosť svojich starkých užije. Aj keď máte pocit, že ho príliš rozmaznávajú, aj keď mu dajú o jedno jedlo denne viac alebo menej, ako by ste si želali.

"Samozrejme, je nutné robiť obojstranné kompromisy a ideálne je, ak sa dospelí dopredu dohodnú a porozprávajú, ako si spoločne strávený čas predstavujú. Nesmie sa to však zvrhnúť do situácie, že sa bude starý rodič cítiť kontrolovaný a príliš viazaný, pretože sa nebude cítiť dobre a dieťa to vycíti. Treba dôverovať, že aj keď to nebude prebiehať úplne podľa našich predstáv, bude to pre dieťa nová skúsenosť," vraví Fazekašová.

Ak nemáte poruke voľné babičky a máte dostatok financií na to, aby ste si aspoň v lete zaplatili opatrovateľku, môžete to skúsiť. Ak máte na výber medzi starým rodičom a opatrovateľkou, môžete obe varianty skombinovať. Pri výbere panej na stráženie dbajte na referencie. Porozmýšľajte, či preferujete niekoho so zdravotníckym vzdelaním, alebo dáte prednosť študentkám. Opatrovateľky by sa však nemali každý týždeň striedať, aby si na ne dieťa zvyklo.

2. Vyberte tábor

Stále obľúbenejším variantom na spestrenie prázdnin sú letné tábory. Tie majú množstvo pozitív - dieťa je v skupine svojich rovesníkov, môže získať i nové zručnosti a schopnosti. Ak však dieťa do tábora vyslovene nechce ísť, nemali by ste ho do toho nútiť. Keď si to, naopak, chce skúsiť, mali by ste ho vyberať spoločne. "V prípade nesprávneho výberu typu tábora totiž hrozí, že dieťa bude nespokojné, bude sa nudiť, alebo ho to môže až tak otráviť, že sa už v budúcnosti podobných aktivít nebude chcieť zúčastňovať," varuje Fazekašová.

Pri výbere tábora buďte dôslední. "Overte si, či v ňom bude kvalifikovaný dozor, aká bude jeho náplň. Ideálne je poslať dieťa do tábora, na ktorý máte dobré referencie, alebo ho tam poslať s kamarátom či spolužiakom." Dĺžka pobytu v tábore by mala závisieť aj od veku. Mladší školáci by v ňom nemali byť dlhšie ako týždeň. Viacerí psychológovia sa zhodujú na tom, že pre 5-6-ročné deti sú vhodné skôr denné typy tábora. Tie odporúčajú aj pre deti, ktoré aj napriek tomu, že sú staršie, ťažšie prežívajú separáciu od rodičov. "Denný tábor môže byť dokonca akýmsi medzistupňom. Dieťa sa tam postupne učí zvládnuť dlhšie odlúčenie od rodiny."

3. Leto s kľúčom na krku

Rodičia neraz riešia dilemu, od akého veku môžu nechať svoju ratolesť samu doma. Prázdniny s kľúčikom na krku sme predsa prežili aj my, tak prečo by to nemali zvládnuť naše deti!? Vek, odkedy môžete svoju ratolesť nechať s pokojným svedomím doma samu, sa však podľa psychologičky nedá presne určiť.

"Ak sú v rodine zabehané pravidlá, ktorými sa dieťa riadi a spätnou kontrolou sa rodič ubezpečil o plnení úloh či dohodnutých aktivít, môže už dieťa navštevujúce 2. stupeň základnej školy spokojne ostať doma samo. Sú však aj deti, ktoré to zvládnu už na prvom stupni. Najčastejšie sú to také, ktoré navštevujú rôzne krúžky či tréningy, kde sa musia riadiť presnými pravidlami. Ak však máte dieťa so sklonmi k záškoláctvu alebo vyhýbaniu sa povinnostiam, musíte si uvedomiť, že sa to nezmení ani cez prázdniny. Takéto musí mať aj v lete prísnejší dohľad," dodáva Fazekašová.

Náš tip

Ak máte doma malého mudrlanta, môžete mu radosť urobiť aj tým, že ho na týždeň dáte do školy. Nie však obyčajnej! Technická univerzita Košice už piaty rok organizuje Detskú univerzitu. Lektori, ktorými sú odborníci, vtipne a pútavo vysvetlia témy prednášok z oblasti ekológie či ekonomiky. Prvý turnus sa začína 11. 7. a je určený pre deti 3. - 5. ročníka ZŠ. Druhý turnus pre žiakov druhého stupňa sa začína 18. 7.

ato
Kam sa vybrať s vnúčatami za menej peňazí

Kultúra, múzeá

*Štátne divadlo Košice
Deti a seniori majú zľavu 50% z ceny vstupného.

* Kaštieľ Markušovce – múzeum nábytku a expozícia hudobných nástrojov
Deti a dôchodcovia majú 50%-né zľavy, platia vstupné 1,50 €.

* Kaštieľ Betliar – expozícia historického nábytku, historická knižnica
Dieťa nad 6 rokov, senior (nad 62 rokov) - 3 €

*Levoča – radnica, Spišské Múzeum, Dom Majstra Pavla
Zľavnené vstupné pre deti a dôchodcov – 2€

*Prešovské židovské múzeum - synagóga
Zľavnené vstupné – 0,5 €

*Múzeum moderného umenia Andyho Warhola Medzilaborce
Zľavnené vstupné pre deti, dôchodcov – 1,70 €

*Múzeum ukrajinskej kultúry Svidník – skanzen, galéria
Zľavnené vstupné pre deti, dôchodcov – 1 €

Hrady a zámky

*Spišský hrad
Zľavnené vstupné pre deti od 6 rokov a dôchodcov - 3 €

*Hrad Krásna Hôrka
Dieťa nad 6 rokov, senior (nad 62 rokov) - 3 €

ZOO

* Košice – Kavečany
Deti do 2 rokov zadarmo, deti vo veku 2-6 rokov 0,70 €, žiaci a dôchodcovia 1,50 €

*Spišská Nová Ves
Deti a dôchodcovia nad 60 rokov 1 €

Termálne kúpaliská

*Vrbov
Zóna leto: celodenný lístok pred dieťa a dôchodcu 8,50 €
Zóna Thermal: celodenný lístok pred dieťa a dôchodcu 10 €

*Vyšné Ružbachy
Vstup na 2 hodiny: dieťa a dôchodca 5 €

Košice

Centrum voľného času (CVČ) Domino na Popradskej 86

Prímestské tábory deti od 7 do 14 rokov.

Program:rekreačno-zábavný program, návštevy kultúrnych inštitúcií, celodenné výlety do okolia Košíc, športové a turistické aktivity.

Cena: 32-43 eur.

CVČ Technik na Orgovánovej 5

Prímestské tábory - voľné termíny 4.-8.7., 18.-22.7., 1.-5.8., 15.-19.8. a 22.-26.8

Program: športové dobrodružstvá, prehliadky stredovekých ruín, potulky prírodou, hra na pirátov z Karibiku.

Cena: 31-39 eur.

V CVČ Technik na Starozagorskej 8 s

Prímestské tábory - Po stopách Luckyho Lucka (4.-8.7.), Za pokladmi mesta (18-22.7.), Týždeň v pohybe (18.-22.7.)

Cena: 32-39 eur.

CVČ Technik na Charkovskej

Týždňové tábory so začiatkom v pondelok len do 22.

Program: tanec, športové aktivity i výlety.

Cena: 32-39 eur

CVČ Mikádo na Jegorovovom námestí č. 5

Klub otvorený denne 4.7.-26.8. od 10. do 16. hod.

Program: stolný tenis, stolný futbal, internet, biliard a iné spoločenské hry

Cena: 60 centov za hodinu

Prímestský tábor: termín 11.-15.7. a 25.-29.7 pre deti vo veku 6-15 rokov

Program: výlety do okolia, návšteva múzea, jaskyne

Cena: 39 eur

Letná fotoškola pre deti a mládež od 6 do 16 rokov

Cena: 43 eur, prihlásiť sa treba do konca júna.

CVČ Technik na Kórejskej 1

Týždňové tábory: Pátrači z Kórejskej, Detské dobrodružstvo a Veľká hra

Program: hry v prírode a výlety

Pre deti vo veku 6-11 rokov

ato
Prešov

ABC Centrum voľného času

Prímestské tábory s dennou dochádzkou od 7.00 do 16.30 h (pondelok až piatok)

1. turnus: 4. 7. - 8. 7. 2011

2. turnus: 11. 7. - 15. 7. 2011

3. turnus: 18. 7. - 22. 7. 2011

4. turnus: 25. 7. - 29. 7. 2011

Poplatok 33 € zahŕňa teplý obed, pitný režim, olovrant, materiálne a technické
zabezpečenie PT, odmeny za súťaže. Prihlásiť sa môžete na tel. čísle 051/771 22 91, 0918 900 949, priamo v ABC CVČ alebo e-mailom na abc@abccentrum.sk.

Saleziánske stredisko mladých a Domka Prešov

Dievčenský tábor v Sedliciach

Stanový tábor: 13. - 17. 7.

Vek účastníkov: terajší 4. ročník - terajší 8. ročník

Cena: 27 €, poplatok zahŕňa stravu 5 x denne, dopravu a materiál používaný
počas tábora.

Tee-nage tábor v Sedliciach

Stanový tábor: 17. - 21. 7

Cena: 27 €

Prímestský tábor

Termín: 15. - 19. 8.

Vek účastníkov: terajší 3.ročník - terajší 7. ročník

Miesto uskutočnenia: Jána Bottu 9, 080 01 Prešov

Poplatok na tábor: 18 € (platní členovia Domky), 23 € (ostatní)

Centrum pre rodinu - Sigord

Letný tábor pre kresťanskú rodinu

Termín: 18. - 24. 7.

Prihlasovanie: do 4. 7., e-mail: centrum.rodina@grkatpo.sk alebo telefón: 0903983316

Cena za stravu a ubytovanie: celá rodina (bez ohľadu na počet detí) - 250 eur

KOPYTOVSKÁ DOLINA

Detský a mládežnícky tábor zameraný na jazdenie na koňoch a turistiku

Kemp Zlaté kopyto v Kopytovskej doline.

Vek: od 6 rokov

Termíny:

I. turnus: 3. 7. - 9. 7.

II. turnus: 24. 7. - 30. 7.

III. turnus: 14. 8. - 20. 8.

IV. turnus: 21. 8. - 28. 8.

Cena za tábor (7 dní): 95 eur

SABINOV

Centrum voľného času

Prímestský tábor

I. turnus: 11. 7. - 15. 7., II. turnus: 18. 7.- 22. 7., III. turnus: 25. 7. - 29. 7.

Vek detí:6 - 12 rokov, cena 25 €

Tábor s dennou dochádzkou od 9. - 16. hod., miesto Mestské kúpalisko Sabinov alebo krytá plaváreň Drienica

V cene je zahrnutá strava 3 x denne, poistenie, náklady spojené s táborovým programom

Termín nahlásenia: do 30. 6. 2011

Kontaktné osoby: Magdaléna Bušová, Slavomíra Smetanová

BARDEJOV

Centrum voľného času

Denný tábor Dúha 4. - 8. 7.

Denný tábor Radosť 11. - 15. 7.

Denný tábor InfoTaBor 18. - 22. 7.

Denný tábor Pohoda 25.7 . - 29. 7.

Denný tábor Rumcajs 1. 8. - 5. 8.

Denný tábor Zálesák 8. 8. - 12. 8.

Denný tábor Slniečko 15. 8. - 19. 8.

Tábory sa konajú v čase od 7.30 do 16.00 hod. a sú určené pre deti od 6 rokov. Cena za týždenný pobyt je 33 eur. V cene je zahrnutá desiata, obed, olovrant, poistenie a celodenný výlet.

Prázdniny na koni

Farma Al Zahra v Tročanoch robí tábory zamerané na výučbu jazdenia na koni aj s ich ošetrovaním. Tábor pre deti do 8 do 18 rokov, cena: 180 €. Prihlásiť sa môžete mailom na adrese alzahra@centrum.sk, alebo telefonicky na čísle 0905 516 888.

1. turnus 1. 7 - 10. 7

2. turnus 11. 7 - 20. 7

3. turnus 21. 7 - 30. 7

4. turnus 1. 8 - 10. 8

5. turnus 11. 8 - 20. 8

6. turnus 21. 8 - 30. 8

Slnečný majer v Stebníckej Hute

Týždenný tábor v blízkosti poľských hraníc, v prírode so zvieratami. V programe je aj jazda na koni, kúpanie v bazéne a táboráky pri ohni. Cena: 157,67 eura. Prihlásiť sa môžete na maili slnecnymajer@slnecnymajer.sk, alebo telefonicky 054/47 98 934

1. turnus 28. 6. - 4. 7. 2011 - 6-10-roční

2. turnus 12. 7. - 18. 7. 2011 - 10-15-roční

3. turnus 26. 7. - 1. 8. 2011 - 6-10-roční

4. turnus 9. 8. - 15. 8. 2011 - 14-17-roční

5. turnus 23. 8. - 29. 8. 2011 - 10-15-roční

VRANOV NAD TOPĽOU

Centrum voľného času

Pobytový tábor Domaša - Dobrá pre deti od 9 rokov:

1. turnus - 11. 7. - 15. 7. 2011

2. turnus - 18. 7. - 22. 7. 2011

3. turnus- 25. 7. - 29. 7. 2011

Cena: 40 eur pre nečlenov krúžkov v CVČ, 30 eur pre členov. V cene je zahrnutá doprava, poistenie, ubytovanie v 5-miestnych chatkách, obedy a večere. Raňajky si musia deti zabezpečiť z vlastných zásob.

Denné pobyty na Domaši za rovnakú cenu pre deti od 6 do 15 rokov.

1. turnus - 1. 8. - 5. 8. 2011

2. turnus - 8. 8. - 12. 8. 2011

Záujemcovia sa môžu prihlásiť osobne, telefonicky na čísle 054/472 42 79 alebo 472 25 45, prípadne mailom na adrese cvcbj@cvcbj.edu.sk.

GIRALTOVCE

Centrum voľného času

Prímestský tábor

Termín od 11. - 15. júla - od 8. do 18. hod.

Cena: 15 eur na 5 dní, tábory sú pre žiakov od 7 do 16 rokov.

CVČ ponúka aj tábor do Rajeckých Teplíc v termíne od 22. 8. do 29. 8 - ubytovanie a strava 10 eur na deň.

LIPANY

Detský tábor

Termín: 21. 7.- 30. 7.

Pre deti od desať rokov. Prihlásiť sa dá v Skautskom klube u pána Žilku na telef. čísle 0917 787 955.
Cena: 77 €


Prázdninový raj v Zlatej Bani

Termín: 1. 8. - 6. 8.

Tábor pre deti od 7 do 15 rokov

Stravovanie: formou plnej penzie 5 x denne, pitný režim (čaj, voda so sirupom).

Ubytovanie: jednoduché ubytovanie v rodinnom dome PERMONÍK.

Cena pobytu: šesťdňový pobyt stojí 50 eur.

Informácie: Mestský úrad Lipany - referát kultúry a športu, Krivianska 3, Lipany, t. č. 488 11 77 - 78, e-mail: kultura@lipany.sk. Prihlášky do 15. júla.

STROPKOV

ABC CVČ

Tábor Mladí hvezdári

Termín: od 11. 7. - 17. 7. denne od 8. do 16 hod.

Tábor je určený pre žiakov 1. - 5. roč.

Cena: 20 eur

Prihlášky je potrebné zasielať do 30. júna.


Pobytový - Detský letný tábor Rodina

Tábor je určený pre deti od 6 do 15 rokov


Miesto pobytu: v ubytovni ABC CVČ na Domaši

Cena: 45 eur

Pobytový Eko tábor

Termín: od 15. 8. - 19. 8.

Miesto pobytu: Soľník (okres Stropkov)

Tábor je určený pre detí zo sociálnych rodín

Cena: 10 eur do naplnenia kapacity

Tábor je určený deťom 1. - 9. roč. ZŠ

Humenné

CVČ Dúha

Mestské tábory

Prvý turnus Mestského letného tábora bude od 4. do 8. júla, druhý od 11. do 15. júla.

Pobytové tábory

Na Domaši, zameraný na šport, hlavne karate. Tábor bude od 4. do 9. júla.

V ULiči, zameraný na turistiku, spoznávanie prírody, aktívny relax a pohybové aktivity. Bude od 18. do 22. júla v Uliči.

Na Zemplínskej šírave, zameraný na kúpanie, vychádzky do okolia, kultúrne a športové aktivity.

Otvorený tábor s dennnou dochádzkou

Prvý turnus: 25. - 29.7., druhý turnus 1. - 5.8.

Informácie: na webstránke www.cvche.edu.sk, cez mail cvche@cvche.edu.sk alebo na čísle 772 2745. Uzávierka prihlášok do táborov v Uliči alebo na Zemplínskej šírave je do 24. júna.


Informačné centrum mladých

Otvorený putovný kurz v Zakarpatskej Rusi.

Termín: 15. - 24.7.

Zameraný na putovanie v opustených horách, stretávanie sa a pomáhanie ľuďom, tvorenie v prírode.


Osemdňový kurz pod názvom Netradičné zážitky? Civilizácia 2011

Termín: 26. 8. - 3.9. v Inovciach vo Vihorlatských vrchoch.

Bližšie informácie o letných táboroch poskytnú v ICM Humenné na Námestí slobody, na telefónnom čísle 788 35
20 alebo cez mail humenne@icm.sk.

Michalovce

Mestské tábory

Pripravujú ich školy. Séria týždenných turnusov sa začne od 4. do 8. 7. na ZŠ Komenského, ZŠ P. Horova a ZŠ na Ul. kpt. Nálepku. Od 11. do 15.7. letný tábor na ZŠ Školská a ZŠ Okružná, od 18. do 22.7. letný tábor na ZŠ Krymská, od 1. do 5.8. v ZŠ J. Švermu.

Hvezdáreň

Letný astronomický tábor

Termín: 3. - 9.7.

Miesto: v maďarsko-slovenskej dvojjazyčnej národnostnej škole a internáte v Sátoraljaújhely v Maďarsku. Súčasťou tábora budú prednášky na rôzne astronomické témy, športové hry, súťaže, vedomostné kvízy, spoločenské hry, vychádzky do mesta, kúpanie na kúpalisku, výlety do okolia. Vo večerných hodinách bude praktické pozorovanie oblohy.

Snina

Centrum voľného času

Mestský tábor s dennou dochádzkou
Termín: 4. - 8.7., zameraný na šport, hry, súťaže, zábavu, tvorivé dielne, pobyt vo vode a pod.

Pobytový tábor

Termín:10. - 16.7.

Miesto: chata Alexander na Sninských rybníkoch.

Informácie: CVČ na Kukučínovej ulici 2544/7 v Snine alebo na číslach 057/762 24 18, resp. 0944 422 460.


Informačné centrum mladých

Pobytový kurz Zaži, čo si nezažil alias Tvornádo

Termín: 30.7. - 3.8. v Bátovciach.

Informácie: v ICM Snina na Partizánskej ulici 1057 v Snine, na čísle 0918 186 763 alebo mailom snina@icm.sk

Trebišov

Centrum voľného času

Mestské tábory v júli

Týždenné turnusy od 4. do 29.7. v CVČ

V každom turnuse bude jeden výlet - 7. 7. Zemplínska šírava, 13. 7. botanická záhrada v Košiciach, 20. 7. Jasovská jaskyňa. 27. 7. Vinianske jazero.

August

Celodenná prevádzka v CVČ s pedagogickým dozorom

Informácie: 056/672 25 16, resp. 0917 367 588


Centrum voľného času Príroda

Prímestské tábory

Termín: od 4.7. do 26.8.

Ďalšie aktivity: 1.7. otváranie prázdnin v areáli CVČ Príroda, opekačka a jazda na koňoch.
1. - 3.7. 24-hodinový lov rýb v Rožkovanoch, 6.7. tábor mladých chovateľov, 13. - 15.7. sústredenie mladých ochrancov prírody, 20.7. deň v ZOO Kavečany, 21. - 23.7. v Parchovanoch tábor mladých rybárov.
Informácie: CVČ Príroda na Gorkého ulici 3070 v Trebišove, na číslach 056/672 25 17, resp. 0907 182 850, cez mail cvcpriroda@gamil.com a na webstránke www.cvcpriroda.sk

Rožňava

Tábor v Balatonszepede

Letný tábor pri Balatone v Balatonszepede, termín 5. - 13. 7, cena 130 €.

Centrum voľného času

Pobytový tábor v Bratislave

Termín: 25. - 29. 7., cena 125 €.

Program zameraný na poznávanie histórie, kultúry a súčasnosti hlavného mesta, plavba vyhliadkovou loďou.

Informácie: v CVČ na Šafárikovej 100 v Rožňave.

Denné tábory

Prázdniny s počítačom, ale nielen s ním

Termín: 11. - 15. 7., cena 20 €.

Informácie: na tel. čísle 0911 218 887

Túlavé topánky

Tábor pre deti od 6 do 15 rokov s dennou dochádzkou, termín 18. - 22.7., cena 75 €.

Info: na tel. čísle 0905 739 487 alebo 0905 780 375

Odvážne bublinky

Termín: 1. - 5. 8., cena 50 €.

Letná družina

Termín: 22. - 26. 8., cena 17,50 €

Informácie: na tel. čísle 0904 424 594

Poprad

Centrum voľného času Poprad

Tábory zamerané na turistiku, šport, plávanie, či históriu, cena do 30 €.


Saleziáni Dona Bosca v Poprade

Denné prímestské a pobytové tábory

Cena: za pobytový 70 a prímestský 30 €


Centrum voľného času Kežmarok

Poznávacie tábory, zamerané na pamiatky a históriu

Futbalový tábor, kondičná príprava v dvojfázových tréningoch.

Cena: do 33 €


Centrum voľného času Stará Ľubovňa

Medzinárodné výmenné pobyty mládeže s Poľskom a Nemeckom.

Cena do 35 €

Spišská Nová Ves

Centrum voľného času Adam Spišská Nová Ves

Denný tábor Osem hodín bez starostí.

Termín: 4.- 8. 7. v Domčeku na Hviezdoslavovej 48, cena: za deň 5 €, v cene je obed, cestovné a vstupenky na voľnočasové aktivity.

Program: turistika, návšteva kúpaliska, dopravného ihriska pre bicykle a kolobežky

Skautský tábor

Termín: 13. - 29. 7. pri Nižných Repašoch

Pre deto vo veku 9-18 rokov, prihlášky do 3. 7.

Cena: 65 €

Letný tábor mládeže

Organizuje Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi

Termín: 1. - 6.8.v Tatranskej Lomnici, pre deti a mládež vo veku 14 až 20 rokov.

Program: zameraný na voľnočasové aktivity a zábavné štúdium Biblie

Cena: 40 € pre jedno dieťa, 75 € zaplatia dvaja súrodenci, 110 € trajaCentrum voľného času Levoča

Otvorené je denne, počítače, playstation, športové aktivity.


Prímestské tábory

Termín: 4. - 8. 7.; 11. - 15. 7.

Otvorený denne od 8.00 do 15.30 hod.

Trampolínový deň - 19. 7.

Výlety:

- AQUA CITY - POPRAD
6. 7., cena 6 € deti / 12 € dospelí

- Termal park Vrbov - večerné kúpanie
20. 7., cena 7 € deti /12 € dospelí

- Szarosz Patak - termálne kúpalisko v Maďarsku
26. 7., cena 15 € (cesta, poistenie, vstupné)

- Habakuky - rozprávková dedinka na Donovaloch.
28. 7., cena k 15 € (cesta, poistenie, vstupné)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. Od Česka až po Jadran
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 6. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 7. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 100
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 490
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 205
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 876
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 4 630
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 987
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 579
 8. Od Česka až po Jadran 3 307
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 566
 10. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 473
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barbarou Rusnákovou.


21. júl
Premiér Eduard Heger.

Hlasovanie v parlamente prebehne v nedeľu.


8 h
Miroslav Kocúr.

Klérus bráni sám seba a priťahuje len sebe podobných.


21. júl
Milan Lasica počas klaňačky na svojom poslednom koncerte so súborom Bratislava Hot Serenaders 18. júla 2021 v Štúdiu L+S.

Teraz by som bol rád, keby sme o Milanovi Lasicovi spolu mlčali, hovorí.


23. júl

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop