Utorok, 30. máj, 2017 |Meniny má Ferdinand

III. liga: Zostupujú Krásna a Vysoké Tatry

Až posledné 30. kolo III. futbalovej ligy dalo odpoveď na otázku, ktoré dve mužstvá zostúpia o súťaž nižšie.

Topoľany. Ušli hrobárovi z lopaty.

Najhoršiu východiskovú pozíciu mali Vysoké Tatry, ktorým patrila posledná priečka. Ani víťazstvo nad Sabinovom im tak podľa očakávania nepomohlo. Trochu prekvapujúco vyprevádza Tatrancov celok Krásnej, ktorý mal v priamom súboji s Nižným Hrušovom výhodu domáceho prostredia, ale tá mu zviazala ruky i nohy. Zo záchrany sa tak tešili v Topoľanoch, Veľkom Šariši i Nižnom Hrušove.

Moldava B - Barca 3:1 (1:0)

MOLDAVA. V zápase dvoch technicky vyspelých mužstiev ako prví pohrozili hostia, keď v 3. min. ďalekonosná strela Valkučáka skončila na brvne domácej brány. Barčania boli naďalej aktívni a v 7. min. nebezpečnú strelu Ohmana kryl domáci brankár Konkoľ. Ako prví gólovo udreli domáci v 19. min., keď kolmicu Palenčára bezpečne premenil Hanzel. Ale po tomto momente bola hra v poli vyrovnaná, domáci hrozili najmä po dobre zahraných štandardných situáciách, no bez gólového zakončenia. Naopak, hostia opäť pohrozili streľbou z diaľky, no strela Pástora v 31. min. tesne minula domáci svätyňu. Druhý polčas začali hostia so snahou o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 57. min., keď sa po centri Kuruca presadil Pástor. Naďalej sa hral otvorený futbal s možnosťami na oboch stranách. Domáci strhli vedenie na svoju stranu v 65. min., keď sa z odrazenej lopty presadil presnou strelou Staňo. Domáci mohli zvýšiť svoj náskok najprv v 77. min., keď krížna strela Schnörera skončila na tyči, a vzápätí Palenčár neprekonal Dedinského ani na dvakrát. Zápas definitívne rozhodlo nádherné sólo Smreka, po ktorého prihrávke Palenčár s prehľadom preloboval brankára hostí. Posledné slovo mali opäť hostia, no ďalšiu ďaľekonosnú strelu Valkučáka zneškodnil striedajúci brankár Bodnár.

Góly: 19. Hanzel, 65. Staňo, 80. Palenčár - 57. Pástor. ŽK: 0 - Tököly, Durbák. Diváci: 100. Rozhodca: Čech-Špirek. MOLDAVA B: Konkoľ (80. Bodnár), Sinčák (46. Staňo), Petričko, Vereb, Smrek, Schnörer, Rusinko, Maďarík, Hanzuš, Hanzel (61. Garčár), Palenčár. BARCA: Dedinský - Kollár, Hoščuk, Gondoľ, Kuruc, Tököly, Valkučák, Durbák (61. Anguš), Pástor, Balogh (75. Brunovský), Ohman (88. Roško).

Giraltovce - Lok. Košice 2:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Giraltovčania sa vypli k veľmi dobrému výkonu, v zápase, v ktorom sa hral kombinačný a útočný futbal so šancami na oboch stranách. V 6. min. Blaško vo vyloženej šanci trafil len bočnú sieť a na druhej strane v 10. min. Lipnického čistú šancu zlikvidoval Štefánik. Vzápätí domáci Kaňuch z dobrej pozície prestrelil. Hralo sa svižne a oba tímy sa snažili, hrali pekný futbal, ale navrch mali prekvapujúco domáci. Títo mali vo svojom slede skvelého brankára Štefánika a strelecky disponovaného Blaška, čo rozhodlo. Blaško sa v 25. min. ideálne uvoľnil a proti jeho umiestnenej strele nemal Chovan žiadnu šancu. Hostia chceli vyrovnať, ale v 34. min. Riapoš po Lipnického centri prestrelil a v 42. min. Lipnický po Lorinčákovej prihrávke trafil brvno. Druhý polčas patril Blaškovi. Najprv v 47. min. prudko minul, ale v 60. min. sa zbavil dvoch zadákov hostí a delovkou do šibenice dal druhý gól. V 74. min. opäť Blaško unikol obrane železničiarov, ale gólu zabránil v poslednej chvíli Chovan. Skórovať mohli aj hostia Klimekom, no úspešní neboli ani domáci Kaňuch a Čabala. Minútu pred koncom vznikol veľký závar pred bránkou Slovana a po hlavičke P. Gereho sa hostia už tešili, ale po neuveriteľnom zákroku Štefánika to bola len predčasná radosť.

Góly: 25. a 60. Blaško. ŽK: Bez kariet. Diváci: 200. Rozhodca: Mišenčík. GIRALTOVCE: Štefánik, Kmec (86. Goč), Mitaľ st., Gdovin, Hudák, Uhrín, Vojta, Čabala, Bednár, Kaňuch, Blaško. LOKOMOTÍVA: CHovan, M. Gere, Borza, Takáč, P. Gere, Lorinčák, Paulovčák, Chmelo (71. Končík), Kľučár (54. Poliak), Riapoš, Lipnický (46. Klimek)

Svit - V. Opátske 0:0

SVIT. V zápase šiesteho s piatym sa zrodila bezgólová remíza. Domáci mali počas celého stretnutia viac hry a vypracovali si dostatok gólových príležitostí. V prvom polčase mohli skórovať Jambor, Tarazhi, Lelkeš, avšak brankár Repovský svoje mužstvo podržal. Aj v druhom polčase sa domáci snažili dať vedúci gól, no Lajčák, Tropp, Lelkeš a Badzík nedokázali prekonať hosťujúceho brankára. V 80. min. mohli ísť do vedenia hostia, no Frank Krakovského šancu zmaril, a tak diváci v tomto stretnutí gól nevideli.

ŽK: Fridman, Tropp - Repovský, Zábavník, Angelovič, Krakovský. Diváci: 250. rozhodca: Kačenga. SVIT: Frank, Tarazhi (75. Griger), Marhefka, Jambor, Lajčák, Fridman, Badzík (60. Kozák), Kostolník, Monka (66. Sabo), Lelkeš, Tropp. V. OPÁTSKE: Repovský, Školník, Zábavník, Vilčko, Angelovič, Seman (66. Sabol), Mohamed, Majoroš, Turczyk, Jakab, Krakovský.

V. Tatry - Sabinov 4:0 (2:0)

V 29. min. po dlhom výkope sa dostal k lopte rýchlonohý Pačaj a vedľa brankára dal prvý gól. V 31. min. mohol vyrovnať Sochovič D., ale brankár Meleky vyrazil na roh. V 35. min. po priamom kope z 20 metrov Vozár vymietol pavučinu Kolpákovej brány. V 60. min. sa ocitol v gólovej šanci Janiga, ale opäť Meleky vyrazil na roh. V 70. min. Palguta po odrazenej lopte sa výborne zorientoval a preloboval brankára hostí a dal tretí gól. Skóre zápasu uzavrel v 81. min. hlavou Cehula po centri Vozára.

Góly: 29. Pačaj, 35. Vozár, 70. Palguta, 81. Cehula. ŽK: Cehula - Radačovský, Molčan. Diváci: 150. Rozhodoval: Vlčej. V. TATRY: Meleky, Šefc, Cehula, Baránek, Kubánka, Palguta (86. Buc), Mihok, Kakaščík, Šimšaj, Pačaj, Vozár (86. Sova). SABINOV: Kolpák, Sochovič R. (65. Bašista), Janiga, Sochovič D., Novotný, Peregrín, Lukáč, Andraščík, Dlugoš, Radačovský, Molčan.

Krásna - N. Hrušov 0:2 (0:1)

Obaja aktéri dnešného zápasu boli priamo zainteresovaní do boja o záchranu. Tento fakt bolo cítiť aj na počínaní oboch mužstiev. Ani jedno mužstvo nechcelo ukázať svoje karty, a preto sa na začiatku hralo s očakávaním, čo urobí súper. Prišla však 12. min. a hostia po rohovom kope išli do vedenia. Domácich tento gól ešte viac zabrzdil a ani keď si v závere prvého polčasu vypracovali dve možnosti, nedokázali ich odviesť do úspešného konca. Vedomí si výhody vedenia nastúpili do druhého polčasu so zabezpečenou defenzívou. Domáce mužstvo vedelo, že za tohto stavu má v rukách čierneho Petra a zvýšenou bojovnosťou zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Hostia sa však umne bránili, brnkali domácim na ich nepohodu rýchlymi kontrami. Čím viac sa blížil záver zápasu, domáci hráči boli nervóznejší, čo sa odzrkadľovalo na ich hernom prejave, keď ustrnutosťou a nepresnosťou nedokázali vážnejšie ohroziť hosťujúcu bránu. V 90. min. hostia druhým gólom pribili posledný klinec do zostupovej rakvy.

Góly: 12. Vajda, 90. Palko, ŽK: Domanič - Mezej, Smolej, Palko, Chudina, D: 185, R: Kakaščík. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Korfanta, Guza, Maslák, Monrigal, Harda (46. Frajkor), Čopák, Golenya, Matia (80. Surgent), Gedeon. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Mezej (82. M. Kukuruc), Gromina, Vajda, Palko, Mikloš, Chudina, Sakala, Smolej (57. Molek), T. Kukuruc.

Spišské Podhradie - Snina 4:2 (3:1)

Hneď v druhej minúte sa v šanci ocitol Bednár, nemýlil sa a vsietil po samostatnom nájazde úvodný gól stretnutia. V ďalšej dobrej pozícii sa ocitol Hišem, avšak netrafil odkrytú bránu. A potvrdilo sa nepísané pravidlo „nedáš - dostaneš", keď po predĺženej lopte hlavou Pokrivčáka sa lopty zmocnil domáci Kočik, presne trafil k tyčke a bolo vyrovnané. V 23. min. domáci kopali penaltu, ktorú bezpečne premenil gólman Pollák. O dve minúty už bol rozdiel dvojgólový, Matfiak lišiacky zvýšil vedenie domácich. V 38. min. kapitán hostí M. Lukáč trafil z priameho kopu len do múru. Po zmene strán sa kopala penalta aj proti Spišiakom, ktorú v pohode premenil Š. Pčola. V 62. min. po perfektnej kolmici Matfiaka poza obranu Sniny zvyšoval na 4:2 Kočik, keď si vychutnal gólmana Muchu, ktorého obišiel a trafil do prázdnej brány. Následne na to Pokrivčák hlavičkoval len do náručia brankára. A keďže ani Š. Pčola, ani Tomčák už svoje šance v závere stretnutia nepremenili, stretnutie sa skončilo víťazstvom domácich.

Góly: 14., 62. Kočik, 23. Pollák (pen.), 25. Matfiak - 2. Bednár, 54. Š. Pčola (pen.). ŽK: Kočik. Divákov: 300. Rozhodca: Palinský. Spišské Podhradie: Pollák, Hritz, Popovec, V. Mišenčík (46. Papcún), Havrila, Zelený, A. Mišenčík (70. Prusák), Kočik, Matfiak, Pokrivčák, Maliňák (80. Benko)
Snina: Mucha, J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola, Jankaj, Š. Pčola, Hišem, Tomčák (46. Krajník), M. Lukáč (75. E. Hanc), Bednár, Popovič (23. Pavlina)

Topoľany - Stropkov 3:0 (0:0)

Ako prví mali možnosť hostia, prudkú strelu Zapotockého z priameho kopu brankár domácich Komenda vyrazil. O šesť minút neskôr odpovedal tvrdou strelou aj domáci Praščák, ale mieril tesne vedľa. V 26. minúte mali Topoľany prvú veľkú šancu, Kopáč však zoči-voči brankárovi Jamroškovičovi neuspel. Aj druhé dejstvo odštartovali možnosťou hostia, so strelou Berežného si Komenda poradil. V 62. minúte sa domáci dočkali, po peknej akcii Praščáka a následnom centri sa k zakončeniu dostal Š. Horňák a strelou z prvej otvoril skóre - 1:0. Ten istý hráč unikol o šesť minút po pravom krídle, jeho pokus brankár Tesly vyrazil. V 76. minúte bol opäť v gólovej šanci Š. Horňák, brankár Jamroškovič ho zastavil iba za cenu faulu a nasledovala penalta. Loptu si na biely bod postavil Petro, jeho strelu brankár hostí vyrazil, poradil si aj s dorážkou Kopku, ale do tretice už po opakovanej strele Petra úspešný nebol a Topoľany vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Záverečné slovo patrilo striedajúcemu hráčovi domácich Bátovskému, ktorý zo skrumáže pred stropkovskou bránou vyťažil tretí gólový úspech Topolian, čím spečatil nielen víťazstvo rozdielom triedy, ale aj záchranu v tretej lige.

Góly: 62. Š. Horňák, 76. Petro, 88. Bátovský. ŽK: Kopka - Kentoš, Jamroškovič. Pred 300 divákmi rozhodoval: R. Weiss. TOPOĽANY: Komenda - Surmin, Petro, Kopka, M. Horňák - Tabaka (60. Bátovský), Liška, Tkáč, Praščák - Š. Horňák, Kopáč (86. Žežulka). STROPKOV: Jamroškovič - Fiľarský, Adamica, Zapotocký, Kaňuk - Berežný, M. Veselý, Kentoš, Porkolab - Vachaľ (74. Biroš), Čepa.

Svidník - V. Šariš 0:2 (0:0)

Svidníčania vstúpili do stretnutia aktívne, ale Vyravca v 5. min. vychytal Straka a Puchír mieril o minútu do brvna. Domáci mali síce v ďalšom priebehu územnú prevahu, no do gólu ju pretaviť nedokázali. Keďže ani hostia spoliehajúci sa na rýchle kontry veľa vody v ofenzíve nenamútili, diváci videli futbalové korenie až po zmene strán, kedy sa ako prvý v 55. min. presadil Jačišin. Hoci Svidník mal percentuálne častejšie loptu na svojich kopačkách, proti dobre organizovanej obrane súpera sa nepresadil. Definitívnu podobu skóre dal v 80. min. striedajúci Sivák.

Góly: 55. Jačišin, 80. Sivák. ŽK: Puchír, Paňko, Morjak - Ambrozi, Aľušik, Jačišin. Pred 400 divákmi rozhodoval Leško. Zostava Svidník: Hájovský - Vaľany, Luščák, Koscelník (30. Frančák), Morjak, Koša (85. Friček), Vyravec, Puchír, Šafranko, Paňko, Harakaľ. Zostava V. Šariš: Straka - Adam, Ambrozi, Kizák, Keresteš, Marchevský, Aľušik (90. Duda), Jačišin (89. Matej), Sedlák, Mathé (74. Sivák).