Topoľany sa zachránili

Sportnet|20. jún 2011 o 00:00

Nad oslabeným Stropkovom topolianski futbalisti zvíťazili rozdielom triedy a zachovali si treťoligovú príslušnosť.

TOPOĽANY. Posledný krok zvládli. Futbalisti FK Topoľany sa udržali v najvyššej regionálnej súťaži, keď sa im v záverečnom vystúpení tejto sezóny podarilo zdolať doma Stropkov presvedčivo 3:0. Súťaž napokon opúšťajú Vysoké Tatry a Krásna nad Hornádom, ktoré zostúpili do štvrtej ligy.

Prvý polčas sa držali

Hostia zo Stropkova prišli do Topolian vo výrazne oklieštenej zostave, no napriek tomu v prvom polčase podali solídny výkon a dlho držali nerozhodný stav. Na lavičke mali pritom k dispozícii iba jedného náhradníka. „Chýbalo nám viacero hráčov, citeľne tvorca hry Dolutovský. V prvom polčase sme držali hru pevne v rukách, ale v tom druhom ukázali domáci viac chcenia, a preto im musím pogratulovať k víťazstvu," zhodnotil duel kormidelník MŠK Tesla Ľuboš Reiter, bývalý slovenský reprezentant.

Výborný finiš

Po záverečnom hvizde rozhodcu si mohli hráči a hlavne tréner domáceho celku vydýchnuť, pretože sa im podarilo udržať pre Topoľany tretiu ligu. A to aj napriek tomu, že v záverečnom súboji sezóny sa museli zaobísť bez viacerých stabilných hráčov ako M. Adam, Ovšianik, Kandala, Karaffa či Tatár. „Do zápasu sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. V posledných stretnutiach, hlavne vo Vyšnom Opátskom, sme podali dobrý výkon. Po druhom presnom zásahu som už bol presvedčený, že záchrana nám neujde. Som rád, že sme to zvládli a tretia liga tu ostáva," povedal krátko po stretnutí spokojný tréner FK Topoľany Jozef Valkučák.