II. liga: Bardejov nakoniec skončil na druhom mieste

1. HFC Humenné cýchodniarsku II. futbalovú ligu opúšťa.
1. HFC Humenné cýchodniarsku II. futbalovú ligu opúšťa. (Autor: Branislav Holenda)
Sportnet|13. jún 2011 o 00:00

V druhej futbalovej lige sa včera tešili z postupu hráči Podbrezovej. Bardejovu nepomohol ani plný bodový zásah na domácom trávniku s Trebišovom, v súťaži obsadil druhé miesto.

Dva zápasy posledného kola sa predohrávali už v stredu. Vranov doma zdolal Zvolen, Lipany si poradili s rezervou Žiliny. Humenné v rozlúčke vyhralo s košickým béčkom.

Bardejov - Trebišov 1:0 (0:0)

BARDEJOV. Domáci mali teoretickú postupovú šancu a hostia už zabezpečenú účasť aj v budúcej sezóne. V úvode sa viac hralo v strede ihriska, kde domáci sa snažili zatlačiť Zemplínčanov najmä dobrou hrou Semana i Vasiliaka, ale narazili na posilnenú obranu, kde dominovali Olah s Lackom. V 11. min. sa vyznamenal brankár Sudimák, keď vytlačil umiestnenú strelu Zápotoku, no technicky zdatnejší domáci boli častejšie pri lopte. V 17. min. po Capkovom rohovom kope Olah namieril do náruče brankára Molčana. Domáci z prevahy vyťažili niekoľko štandardiek, ale príležitosti Jurko i Tomko nepremenili. Po obrátke domáci zvýšili tlak, v 55. min. po Cuprišinovej strele Sudimák podržal mužstvo. Škoda, že Jurko nedokázal vrátiť loptu do siete. O 5 min. Cuprišin prenikol za obranu a lopta sa od pravej žrde odrazila do poľa. Hostia sústredene bránili s väčším počtom hráčov a dokázali eliminovať nájazdy i strelecké pokusy domácich. Až v 81. min. po úniku Grohoľa obrana hostí nestačila odvrátiť loptu a Seman dal víťazný gól.

Gól: 81. Seman, ŽK: Tomko, Zápotoka - Oláh, Krucovčin, Ľ. Rusnák, D: 490, R: Š. Leško. BARDEJOV: Molčan - Grohoľ, Andraščík, Palša, Kandráč - R. Tomko, L. Zápotoka (84. Bučko), Seman, Vasiliak (76. Hanuščák) . Cuprišin (62. Kundra), Jurko. TREBIŠOV: Sudimák - Kročko (76. Németh), Oláh, Lacko, Krucovčin - Drobňák, Magáč, Capko, Patkanóci (69. Petrovský) - Haničák (87. Antoš), Ľ. Rusnák.

če

Vranov – Zvolen 1:0 (0:0)

VRANOV. Hoci v prvom polčase nebola núdza o viaceré zaujímavé momenty, skóre ostalo nezmenené, keď predovšetkým hosťujúci Vreštiak si mohol niekoľkokrát odfúknuť bez toho, aby zasahoval, pretože Baranov lob letel mimo a Adamovu individuálnu akciu zastavila obrana hostí. Najviac vzruchu priniesla záverečná štvrťhodina úvodného dejstva, keď Baranovi s Adamom vo finálnej fáze odskočila lopta a Hamuľakovej strele chýbala razancia. V 38. min. zahrával Zvolen roh a Boborovi stačilo už len upratať loptu do odkrytej brány, ale našťastie pre domácich sa rozhodol zakončiť po zemi, čo v poslednej chvíli vystihol Bálint. Bodku za prvým polčasom dal Jenčko, nepríjemným padajúcim priamym kopom Tyčiak a nepresným zakončením z hranice pokutového územia Hamuľak. Nástup po zmene strán vyšiel lepšie domácim. Baran ešte pálil do Vreštiaka, no v 59. min. sa Paluba poďakoval gólom za prihrávku ako na zlatom podnose Adamovi. Stredopoliar Vranova bol pri chuti a o šesť minút musel po jeho ďalšej strele ratovať Konček. Brankár hostí však už musel zasahovať pri pokusoch Barana s Lazúrom, ktorí pušným prachom nešetrili. Desať minút pred koncom sa pri čiare presadil Lazúr a Palubovi vzal druhý gól kĺzačkou Repiský. V závere si ešte Zvolenčania dali takmer vlastenca a rýchly brejk po osi Baran – Paluba – Adam zakončili domáci nepresnou prihrávkou

Gól: 59. Paluba. ŽK: Breda – Vreštiak, Želiezka. Pred 300 divákmi rozhodoval Čiernik. VRANOV: Bálint – Streňo, Novák, Jenčko, M. Paraska (46. Dubecký), Paluba, Turcovský, Breda (58. Ľ. . Paraska), Adam, Baran, Hamuľak (71. Lazúr). ZVOLEN: Vreštiak – Tyčiak, Želiezka, Vrbiniak, Kubinec, Bobor, Paraj, Konček (77. Repiský), Konôpka, Sýkora, Pelegríny.

im

Lipany - Žilina „B“ 1:0 (1:0)

LIPANY. V zápase veľmi dobrej úrovne začali lepšie domáci, keď v 7. min. po peknom centri Pončáka hlavičkoval Angelovič tesne vedľa ľavej žrde Plachovej bránky. Smolu mal v 15. min. domáci Hovanec, keď jeho dorážka skončila na ľavej žrdi bránky hostí. V 27. min. pekne vystrelil hosťujúci Kohút z 25 m, ale jeho strele chýbala presnosť. Následne v 29. min. pekne vystrelil domáci Drobňák, no jeho strela minula ľavú žrď bránky hostí. V 31. min. hostia zahrávali rohový kop a po hlavičke Mravca na bránkovej čiare zachraňoval domáci Hudy. V 48. min. sa ocitol sám pred brankárom hostí Plachom Angelovič, no ten jeho strelu z 5 m vyrazil. V 42. min. sa Pončák po prihrávke Drobňáka ocitol sám pred brankárom hostí, no ten jeho strelu vykopol nohou. V 2. polčase pohrozili najprv hostia Paurom, no jeho strele v 50. min. chýbala presnosť. Čistú gólovú šancu mal Angelovič v 67. min., no jeho strela išla vedľa prázdnej bránky hostí. V 72. min. pekne vystrelil hosťujúci Kucej, no jeho strelu domáci brankár vyrazil. Domáce mužstvo sa predsa dočkalo gólu v 84. min., keď krížnu strelu Drobňáka dorazil do bránky hostí Sekerák. Nakoniec to bol aj víťazný gól.

Gól: 84. Sekerák, ŽK: T. Šimko - Remeň, Smatana, D: 350, R: Ihring. LIPANY: Talian - Hudy (82. Sekerák), Kaminský, T. Šimko, Haborák, Pončák (80. Blaško), Kovalík, M. Drobňák (89. J. Janič), T. Janič, Hovanec, Angelovič. ŽILINA „B“: Plach - Remeň, Minarčík, Mravec, P. Šimko (46. Feefay), Tomanica, Kohút, Kucej, Lé Giang, Paur (86. Jadoň), Smatana.

Prešov jun. - St. Ľubovňa 5:0 (2:0)

PREŠOV. Prešovčania mali viac z hry a hernú prevahu vyjadrili aj gólmi. Skóre zápasu otvoril už v 5. min. D. Leško. V 12. min. trafil Kačala pravú žrď bránky hostí, potom brankár Bičus dobre zasiahol pred Eliášom. V 18. min. parádnou strelou zvýšil vedenie domáceho tímu Adam. Hosťom sa vo finálnej fáze nedarilo, v 30. min. solídnu streleckú pozíciu nezužitkoval Slowik. V závere prvej časti Bičus zlikvidoval pokus Eliáša a D. Leško opečiatkoval ľavú žrď bránky St. Ľubovne. Aj v druhom polčase dominovali juniori 1. FC Tatran a tromi peknými gólmi rozhodli o svojej jasnej výhre.

Góly: 5. a 56. D. Leško, 18. M. Adam, 82. Luberda, 86. Kirňak. ŽK: Gomulec, D. Leško (obaja Prešov), D: 86, R: Molitoris. PREŠOV: Poloha - Zbiňovský, Papp, Luberda, Gomulec - Lipták (76. Dzurík) - Kačala, M. Adam, Janev (67. Hruška), D. Leško - Eliáš (61. Kirňak). ST. ĽUBOVŇA: Bičus - Sekelský, M. Hricov, Kosturko, Galik - Slowik, Kupec, Hvišč (77. Szczepanik), Mariančík (66. Bednár) - Ogar, Dlugoš (46. Renčko).

jj

Humenné - Košice B 1:0 (1:0)

HUMENNÉ. V chladnom piatkovom podvečere zahriala už 9. min., keď na pas Pavla Šuľáka reagoval Goga, košická obrana ho však rukami nepustila a nasledoval priamy kop. Sám faulovaný si loptu uložil na šestnástkový oblúk a excelentne ponad múr vymietol šibenicu. V 13. min. sa ocitol v tutovke Pa. Šuľák, zblízka však loptu dobre neusmernil. Hostia boli snaživí, ich koncovke však chýbala presnosť, napokon v I. polčase Brzu ani priamo neohrozili, pričom nevyužili ani prečíslenie 5 na 2...
Druhý polčas bol už výraznejšie v košickej réžii. Strelu Popíka kryl Brza, v 64. min. ľavačka Popíka napla bočnú sieť. Humenskú poistku mohol stanoviť Pavol Šuľák, ale v brejku bránu minul. V závere podržal tri body brankár Brza. V 85. min. po „zasekávačke“ Gál-Andrezlyho vytlačil loptu nad, z následného rohu technická strela Skvašíka skončila na brvne. V nadstavenom čase sa v tutovke ocitol Skvašík, ale hlavičku Brza reflexívne kryl.

Gól: 9. Goga. Žlté karty: Voroňák - Gál-Andrezly. Pred 150 divákmi rozhodoval Kakaščík. 1. HFC: M. Brza - Dysko, Bezeg, Peter Šuľák, Kušion - C. Vasiľ (83. Tribula), Hreško, Voroňák, Karnaj (69. Koromház) - J. Goga (80. T. Kuzma), Pavol Šuľák. MFK B: Huk - Hejnus, Džogan, Hovančík, Šipoš - Papík, Štefaňák (58. Janoško), Skvašík, Gál-Andrezly - Hojstrič (58. Matyi), UJčík.

mšk

Humenská víťazná rozlúčka

Aj napriek zvládnutému poslednému kolu a zisku troch bodov už nič nezmení fakt, že 1. HFC Humenné vypadáva z druhej futbalovej ligy.

HUMENNÉ. Po dohode oboch celkov sa východniarske derby odohralo už v piatok. O osude stretnutia rozhodol jediný gól. Bol však exportný a zaslúžil sa oň z priameho kopu Goga, ktorý niekedy práve košický dres obliekal.

V chladnom počasí to bol vcelku svižný futbal. Do prestávky však z obojstranne celkovo jedenástich pokusov mieril medzi žrde iba Ján Goga. Už v 9. minúte sa dostal po centri Pavla Šuľáka medzi dvojicu košických obrancov, ktorí ho pred šestnástkovým oblúkom zastavili iba za cenu faulu. Sám si loptu z ideálnej vzdialenosti postavil a pravačkou ponad múr vymietol šibenicu. Gól, ktorý potešil nielen divákov. „Aj keď to bol jediný gól v stretnutí, stál za to. Strela to bola fantastická,“ podotkol Andrej Čirák.

Už tri kolá pred ukončením sezóny sa potvrdilo, že 1. HFC Humenné definitívne skončí na poslednom mieste tabuľky, čo znamená, že opustí druholigový pelotón. Rozlúčku so súťažou však chcel zvládnuť víťazne, čo sa im aj podarilo. Ľahká cesta k trom bodom to však rozhodne nebola, pretože košická rezerva bola po prestávke lepším celkom a len vďaka brankárovi Brzovi sa v závere skóre nemenilo. Po „zasekávačke“ Gál-Andrezlyho vytlačil strelu z 8 metrov reflexívne nad brvno (po následnom rohu opečiatkoval Skvašík technickou strelou brvno) a v nadstavenom čase zmaril brankár 1. HFC tutovku z hlavy Skvašíka. „Chceli sme vyhrať, rozlúčiť sa so sezónou, ktorá bola veľmi ťažká a samozrejme s nepríjemným koncom. Nakoniec sme víťazstvo ubránili, lebo hostia boli po prestávke lepší. Naša defenzíva na čele s brankárom však pracovala dobre,“dodal tréner 1. HFC.

(mšk)

Ostatné výsledky
Banská Bystrica B - Poprad 3:3 (0:0), Spišská Nová Ves - Dolná Ždaňa 5:1 (0:0), Podbrezová - Ružiná 2:0 (0:0).

1. Podbrezová 30 20 4 6 49:15 64
2. Bardejov 30 19 5 6 50:27 62
3. Ružiná 30 15 8 7 62:43 53
4. Sp. N. Ves 30 16 5 9 50:38 53
5. Poprad 30 13 5 12 40:38 44
6. Žilina B 30 12 8 10 41:41 44
7. D. Ždaňa 30 13 4 13 46:39 43
8. Prešov jun. 30 13 4 13 49:44 43