Tatranci oživili svoju šancu na záchranu

Sportnet|6. jún 2011 o 00:00

Futbalisti Vysokých Tatier nevzdávajú boj o záchranu v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži. Vo včerajšom existenčnom domácom zápase s Vyšným Opátskym vyhrali 2:0 a do tabuľky si tak pripísali nesmierne dôležité tri body.

VYSOKÉ TATRY.

Proti oslabenému súperovi rozhodli o svojom triumfe v samom závere prvého polčasu a v úvode toho druhého, keď dvoma gólmi získali vedenie. V závere si už bez väčších ťažkostí svoj náskok postrážili.

"Z našej strany to bol dosť nervózny zápas, pretože chlapci mali v prvom polčase akoby trochu zviazané nohy. Mali sme niekoľko gólových šancí, ktoré sme nepremenili. Veľmi nám pomohol prvý gól, ktorý sme strelili v samom závere prvého polčasu. V druhom polčase sme kontrolovali hru, dali sme druhý gól zo štandardky," povedal nám tréner Vysokých Tatier Ladislav Lipnický.

Podľa neho bol kľúčovým momentom duelu úvodný gól Martina Palgutu z nadstaveného času prvého polčasu, teda klasický gól do šatne. Gólová poistka Šefca zo štandardnej situácie domácich potom ešte viac upokojila.

"Čakajú nás ešte dve kolá a veľmi ťažký boj o záchranu. Ideme vonku, kde môžeme hrať trošku ináč ako doma. Verím, že toto víťazstvo chlapcom psychicky pomôže. Už vo Veľkom Šariši sme nehrali zle, no inkasovali sme góly po hrubých chybách. Toho sa musíme vyvarovať," dodal L. Lipnický.

Nastúpili s dorastencami

Nespokojný bol po stretnutí kormidelník Vyšného Opátskeho Marcel Alexander. "Domáci hrajú o záchranu a o to s väčšou vervou a snahou sa pustili do tohto zápasu, hoci momentálne na to možno futbalovo nestačia. Prišli sme tu dosť oklieštení, lebo nám chýbali až piati hráči zo základnej zostavy. Rozhodli väčšie skúsenosti domácich hráčov, my sme totiž tento zápas odohrali so štyrmi dorastencami. Som z toho rozčarovaný, lebo takto sa nebojuje o miesto v základnej zostave. Keď sme už boli spokojní s polčasovou remízou, dostali sme po našej chybe zbytočný gól do šatne. Tak ako sme prvý polčas skončili, tak sme začali aj ten druhý, teda nedôrazne a bez záujmu. V závere sme síce súpera zatlačili na jeho polovicu ihriska, keď už odpadol kondične, no bol to jalový tlak po šestnástku. Z nášho predvedeného výkonu som sklamaný," uviedol M. Alexander.