Streda, 22. február, 2017 |Meniny má Etela
GÓLOVÉ HODY VO SVIDNÍKU A SVITE

III. liga: Šláger Lokomotíve nevyšiel

Dve kolá pred koncom III. futbalovej ligy ešte nepoznáme víťaza. Vo včerajšom šlágri moldavské béčko zdolalo vedúcu Lokomotívu a znížilo stratu na lídra.

Súboj. V Krásnej, kde sa predstavila Snina, nebola núdza o podobný vzruch.(Zdroj: Judita Čermáková)

Krásna - Snina 2:0 (2:0)

KRÁSNA. Domáce mužstvo vedomé si postavenia v tabuľke vedelo, že iba druhé jarné víťazstvo im zabezpečí reálnu šancu na záchranu. Preto od začiatku sa snažilo získať prevahu v strede ihriska a tlačilo sa pred pokutové územie hostí. Tí však domácim nič nedarovali a podnikali nebezpečné protiútoky. V 23. min. ich hráč Bednár hlavou trafil brvno. Z protiútoku najprv vystrelil Matia, hosťujúci gólman loptu len vyrazil a domáci Čobík-Ferčík dorážkou zabezpečil domácim vedenie 1:0. O tri minúty to už bolo 2:0, keď opäť Čobík-Ferčík preloboval hosťujúceho brankára. Do druhého polčasu domáci nastúpili so snahou udržať výsledok, a preto hrali zo zabezpečenej obrany. V 53. min. hostia pohrozili, avšak hlavička ich hráča skončila na spojnici brvna a tyče. Od tohto momentu sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami s minimálnymi možnosťami na strelenie gólu. Až v 81. min. vystrašil domácich vlastný hráč, ktorý odkopom trafil vlastné brvno. V záverečných minútach už domáci nepustili hosťujúcich hráčov do žiadnej šance, a tak sa zápas skončil 2:0.

Góly: 26. a 29. Čobík-Ferčík. ŽK: bez kariet. Rozhodoval Palinský pred 163 divákmi. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Korfanta, Guza, Macák (85. Frajkor) - Monrigal, L. Surgent (46. Gedeon), Čopák, Golenya - Matia, Čobík-Ferčík (57. Harda). SNINA: Lojka - Lukáč, S. Hanc , Krajník, Jankaj - Hišem, Tomčák, Bednár (65. Pčola), Popovič (79. E. Hanc) - Červeňák (12. Pavlina), Pčola.

Giraltovce - Sp. Podhradie 2:3 (1:1)

GIRALTOVCE. Úroveň zápasu negatívne ovplyvnila veľká horúčava, aj tak sa však hral obojstranne útočný futbal. Už v 6. min. domáci Blaško nevyužil chybu gólmana hostí. O minútu neskôr však už Kaňuch z hranice šestnástky trafil šibenicu. V 26. min. mali Spišiaci smolu, keď Matfiak z podobnej situácie nastrelil len žrď Štefánikovej bránky. V ďalšej minúte si to však vynahradil a presnou strelou vyrovnal. Hostí tento moment povzbudil, ale príležitosti Papcuna v 29. a Pokrivčáka v 36. min. Štefánik skvele zneškodnil. Skórovať mohli aj domáci, ale Caunerovi a Uhrínovi chýbali milimetre. Po prestávke ihneď minul bránku aj Pokrivčák a na druhej strane Kaňuchov nájazd zmaril Pollák. V záverečnej štvrťhodine padali aj góly, keď najprv v 75. min. hosťujúci Kočik dal druhý gól hostí, štyri minúty pred koncom sa podarilo P. Partilovi nevídaný kúsok, keď strelou z diaľky vymietol pavučinu bránky Polláka. O víťazstvo Spišského Podhradia sa nakoniec zaslúžil najskúsenejší hráč A. Mišenčík, jeho gól po individuálnej akcii má cenu zlata.

Góly: 7. Kaňuch, 86. P. Partila - 27. Matfiak, 75. Kočik, 89. A. Mišenčík. ŽK: 0 - Havrila. Diváci: 200. Rozhodca: Bíroš. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, J. Mitaľ ml. (83. Goč), Gdovin, Hudák (73. Roba) - Uhrín, P. Partila, Cauner, Čabala - Kaňuch, Blaško. SP. PODHRADNIE: Pollák - Havrila (75. Prusák), Papcún, V. Mišenčík, R. Hritz - Zelený, A. Mišenčík, Matfiak, Pokrivčák - Ri. Hritz (85. Maliňák), Kočik (84. Sýkora).

Sabinov - Stropkov 1:1 (0:1)

SABINOV. Stretnutie začali aktívnejšie hostia, ktorí už v 2. min. mali rohový kop, ktorý Kolpak vybehnutím vyriešil. Hostia ho faulovali a po rozohraní bola snaha domácich ukončená faulom na Radačovského pred šestnástkou. Loptu si postavil Molčan, jeho strela lízala pravú žrď a rozvlnila bočnú sieť Birošovej bránky. Následne mali domáci možnosť rozohrávať kop z ľavej strany, no nevyužili to. V 13. min. Radačovský dobre vysunul Vranka, ale asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry. Následne išiel sám na brankára Biroša Sochovič D., ale jeho strelu vykopol Adamica z bránkovej čiary. Až v 24. min. vystrelili hostia svojím najlepším strelcom Čepom vysoko nad. O dve minúty z náhodného vysunutia prišiel zľava center od Kentoša a Varga sám nedal Kolpakovi šancu. V 35. min. vyprášil ďalekonosnou strelou Peregrín rukavice Birošovi. Tesne pred polčasom rozohrali hostia rohový kop z ľavej strany a na bránkovej čiare zachraňoval Kolpak, ktorý zabránil gólu. Druhý polčas sa začal veľkým treskom, ktorý spôsobilo krupobitie a prerušenie zápasu. Po 45 minútach pokračovalo stretnutie na podmočenom teréne. Domáci hrali lepšie a pritlačili hostí pred ich bránku, z čoho vyplynula séria rohov. V 58. min. mal šancu hosťujúci Čepa, no potvrdilo sa nedáš-dostaneš. Domáci Dlugoš sa pred brankárom Birošom nemýlil a vyrovnal.

Góly: 59. Dlugoš - 26. Varga. ŽK: Vranko - Adamica, Zápotocký, ČK: 83. Gonos. Rozhodoval Maliňák pred 200 divákmi. SABINOV: Kolpak - Janiga, Sochovič D., Peregrín, Lukáč, Andraščík, Dlugoš, Verešpej, Radačovský, Molčan, Vranko. STROPKOV: Bíroš - Dolutovský, Kaňuk, Gonos, Veselý, Vachaľ (63. Zápotocký), Medvec, Varga, Čepa (90. Porkolab), Adamica, Kentoš.

Moldava B - Lokomotíva 2:0 (0:0)

KOŠICE. Zápas sa hral od úvodného hvizdu rozhodcu vo vysokom tempe. Akcie sa prelínali na oboch stranách. Domáci zo začiatku hrozili hlavne po štandardkách Rybára, no Smrek a po ňom Petričko minuli cieľ. V 11. min. vyslal do gólovky Kozár Palenčára, no kanonier domácich nepochodil. V 18. min. nebezpečne vypálil Smrek, no Chovan bol na mieste. V 25. min. rýchlonohý Kozár obišiel aj brankára, no z uhla prestrelil. O dve minúty mal ďalšiu príležitosť domáci Palenčár, no opäť pohorel na Chovanovi. Po tomto momente prebrali taktovku hostia, no viaceré sľubné náznaky šancí nedotiahli do úspešného konca. Lokomotíva začala druhý polčas nepríjemne, čo domácim zjavne nevoňalo. V 48. min. sa do šance dostal hosťujúci Lipnický, no Konkoľ ho perfektne vychytal. V 58. min. po trme-vrme sa dostal k strele Kozár, no Chovan naňho vytiahol famózny zákrok. To isté sa podarilo domácemu brankárovi Konkoľovi, ktorý zneškodnil šancu Zajaca. Skóre sa prvýkrát menilo v 72. min., keď sa rýchly Kozár prehnal okolo obrancov Loky a s prehľadom skóroval. O tri minúty zvýšil náskok domácich Palenčár, keď dorazil strelu Maďaríka. Od tohto momentu držali domáci opraty zápasu pevne v rukách. Chovan sa ešte zaskvel pri strelách Schnödera a Rybára.

Góly: 72. Kozár, 74. Palenčár. ŽK: 0 - Takáč. Diváci: 500. Rozhodca: Straka. MOLDAVA B: Konkoľ - Petričko, Mačaj, Vereb, Smrek, Kozár, Rusinko (65. Sinčák), Rybár, Maďarík, Hanzeľ (52. Schnöder), Palenčár. LOKOMOTÍVA: Chovan - Borza, Kafka, Pavlovčák, Takáč, Lipnický, Jurek, Chmelo, Klučár, Riapoš (74. Klimek), Lorinčák (51. Zajac).

Topoľany - V. Šariš 4:1 (3:0)

TOPOĽANY. Domáci v dôležitom šesťbodovom zápase začali aktívne, výsledkom čoho bol úvodný gól v 3. min., jeho autorom bol Štefan Horňák . Povzbudení gólom pokračovali vo svojom tlaku a z toho rezultoval druhý gól po akcii Kopáča a následnej dorážke Kandalu. O tri minúty nato napriahol Tkáč a krásnou strelou trafil šibenicu brány na 3:0. Týmto výsledkom sa skončil prvý polčas. Druhý začali hostia odvážnejšie, ale v koncovke zlyhávali. Čistú šancu nevyužil v 62. min. Aľušík, keď z piatich metrov prestrelil. Následne domáci z trestného kopu zo 40 m dali gól na 4:1 Adamom. Snaha hostí bola korunovaná v 90. min. Po faule domáceho obrancu z penalty znížil na 4:1 Chovan.

Góly: 3. Horňák Št., 23. Kandala, 26. Tkáč, 63. Adam - 90. Chovan (11 m). ŽK: Kopáč (Topoľany). Rozhodoval Slebodník pred 100. TOPOĽANY: Komenda - Surmin, Kopka, Liška, Adam - Karafa (72. M. Horňák ), Kopáč (67. Praščák), Petro, Kandala - Tkáč (66. Tabaka), Št. Horňák.
V. ŠARIŠ: Straka - Chovan, Adam, Kizák, Keresteš - Marchevský, Aľušík (84. Duda), Kostovčik, Mathé - Sedlák, Platko (33. Sivák).

Svidník - Barca 6:3 (3:0)

SVIDNÍK. Svidník začal od úvodu aktívne a v 20. min. viedol už 3:0, o čo sa postarali Cenker s dvojgólovým Košom. Do listiny strelcov sa mohol ešte zapísať Puchír, no v dvoch samostatných nájazdoch nepochodil a Koša pridal v 44. min. po rohu brvno. Útočník domácich skompletizoval svoj hetrik v 55. min., keď premenil pokutový kop. Napriek nepriaznivému vývoju hostia nerezignovali a Tokoly s Kurucom korigovali na 4:2. Svidníčania však drámu nepripustili, o čo sa postarali Vaľany s Fričekom. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Durbák.

Góly: 1. Cenker, 13. Koša, 20. Koša 55. Koša 75. Vaľany, 82. Friček - 66. Tokoly, 73. Kuruc, 90. Durbák. ŽK: Hoščuk. Pred 300 divákmi rozhodoval Michalík. Svidník: Hájovský – Vaľany, Luščák, Koscelník, Morjak - Koša (60. Friček), Harvilko, Puchír, Šafranko - Cenker (74. Frančák), Harakaľ. Barca: Dedinský - Kollár, Hoščuk, Gondoľ (65. J. Kováč), Kuruc - Tokoly, Valkučák, Anguš, Durbák - Brunovký, Balog (80. M. Kováč).

V. Tatry - V. Opátske 2:0 (1:0)

V. TATRY. V 15. min. po priamom kope Šefca sa vyznamenal brankár hostí Repovský, ktorý jeho tvrdú strelu vyrazil na roh. V 20. min. po rohovom kope Mihoka sa dostal k odrazenej lopte Pačaj, ale opäť zasiahol výborne brankár hostí. Hostia mali výbornú možnosť v 35. min., keď priamy kop z 20 m výborne zahral Vilčko, ale strela tesne minula brvno domácej brány. V 39. min. mal gólovú šancu Palguta, ale preloboval nielen brankára, ale aj bránu. V 45. min. po výbornej prihrávke Pačaja sa ocitol v gólovej príležitosti Palguta, ktorý ju aj premenil na prvý gól zápasu. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim, keď po rohu v 49. min. sa hlavou presadil Šefc. V 59. min. mohol rozhodnúť Palguta, ale samostatný nájazd nezužitkoval. V 63. min. odpovedal strelou bez prípravy Mohamed. V 67. min. presne vystrelil Sova, ale brankár vyrazil na roh. V 68. min. strelou bez prípravy opečiatkoval brvno Mihok. Hostia sa nevzdávali a v 75. min. po centri Mohameda Bandžuch hlavou tesne minul bránu domácich. V 77. min. netrafil opäť bránu domácich hlavou Turczyk. V 80. min. vyzvŕtal obranu hostí Pačaj, ale jeho strelu v poslednej chvíli vyrazil Repovský na roh.

Góly: 45. Palguta, 49. Šefc. ŽK: Pačaj (domáci). Rozhodoval Džima pred 150 divákmi. V. TATRY: Meleky - Šefc, Cehula, Buc (58. Sova), Baránek - Kubánka, Palguta (88. Semivan), Mihok, Šimšaj - Pačaj, Kakaščík. V. OPÁTSKE: Repovský - Mohamed, Sciranka, Vilčko, Angelovič - Seman, Bandžuch, Turczyk, Jakab - Krakovský (69. Madár), Hudák (62. Sabol).

Svit - N. Hrušov 6:2 (1:1)

SVIT. Domáci boli od úvodu zápasu aktívnejší, avšak šance Badzíka a Lelkeša ostali nevyužité. Hostia z ojedinelého útoku zaznamenali prvý gol, keď Sakala prestrelil Franka. V 36. min. zahrávali domáci priamy kop z hranice šestnástky a Monka strelou k tyči vyrovnal. V 49. min. po pravej strane prenikol Badzík a krížnou strelou dal vedúci gol domácich. V 55. min. Troppov center Badzík nádherne umiestnil do siete. V 58. min. zápasu po rohu Jambora Lajčák skvelou strelou zvýšil náskok domácich. Chvíľu na to po Lajčákovej strele dorážal Lelkeš za chrbát brankára hostí. V 90. min. Sabo z priameho kopu zvýšil na 6:1 a v tej istej minúte hostia z 11-metrového kopu znížili na konečný stav 6:2.

Góly: 36. Monka, 49. a 55. Badzík, 66. Lelkeš, 58. Lajčák, 90. Sabo - 25. Sakala, 90. Mihók. ŽK: Marhefka - Kukuruc. Diváci: 300. Rozhodca: Ištoňa. SVIT: Frank - Koch (67. Marhefka), Jambor (64. Sabo), Lajčák, Fridman - Kozák (64. Tarazhi), Badzík, Kostolník, Monka, Lelkeš - Tropp. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Vajda, Palko, Mikloš - Chudina, Sakala (47. Mezej T.), Smolej, Kukuruc - Hamza, Molek.

PROGRAM 29. KOLA

Nedeľa 12.6. o 17.00 hod.: Sabinov - Giraltovce, Stropkov - V. Tatry, V. Opátske - Topoľany, V. Šariš - Svit, N. Hrušov - Svidník, Barca - Krásna, Snina - Moldava, Lok. Košice - Sp. Podhradie.

NAJLEPŠÍ STRELCI

18 gólov - Palenčár (Moldava B),
17 gólov - Vyravec (Svidník),
14 gólov - M.Keresteš (V. Šariš), Š. Pčola (Snina), Lipnický (Lok. Košice),
13 gólov - Turczyk (V. Opátske),
11 gólov - Bednár, M. Lukáč (Snina), Pokrivčák (Sp. Podhradie),
10 gólov - Rjapoš (Lok. Košice), Radačovský (Sabinov)
9 gólov - Čepa (Stropkov),
8 gólov - Horňák (N. Hrušov), Steininger (V. Opátske), Grunvaldský (Lok. Košice), Pástor (Barca), M. Vranko (Sabinov), Uhrín, Kaňuch (Giraltovce), Jambor (Svit),
7 gólov - Sobota (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Takáč (Lok. Košice),Bandžuch (V. Opatske), Kočík (Sp. Podhradie), Lelkeš (Svit), Dlugoš (Sabinov),
6 gólov - Šuster (V. Opatske), Gašpar (Barca), Tropp, Badzik (Svit), M. Pčola (Snina), Chmelo (Lok. Košice), Valkučák (Barca), Dlugoš ( Sabinov), V. Keresteš (V. Šariš), Koša (Svidník)
5 gólov - Ohman (Barca), Majoroš (V. Opátske), Rybar (Moldava B), Š.Horňák (Topoľany), Palguta (V. Tatry),
4 góly - Jurko, Bačík, Kozár (Moldava B), Hoščuk (Barca), Novotný (Sabinov), Mamaj (N. Hrušov),Vozár, Cehula, Šefc (V. Tatry), Veselý, Pavlík (Stropkov), Chitava (Krásna), Kopka, Kandala, Karafa (Topoľany), Semivan, Vozár, Palguta (V. Tatry), Vojta (Giraltovce), Lorinčák (Lok. Košice), Papcún (Sp. Podhradie), Jačišin (V. Šariš).

1. Lok. Košice 28 20 4 4 60:23 64
2. Moldava B 28 18 5 5 64:35 59
3. Giraltovce 28 14 6 8 36:29 48
4. Snina 28 14 5 9 56:37 47
5. V. Opátske 28 12 7 9 52:45 43
6. Svidník 28 11 7 10 46:40 40
7. Svit 28 12 3 13 43:38 39
8. Sabinov 28 10 7 11 43:48 37