Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián
BOJ O ZÁCHRANU NABERÁ NA OBRÁTKACH

III. liga: Lokomotíva ma postup na dosah

Iba Svit dokázal vyhrať na trávniku súpera v 27. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. V ostatných siedmych dueloch vyhrali domáce celky, pričom povinné body získala Lokomotíva Košice v stretnutí s Krásnou.

Pri zaváhaní Moldavy B v Spišskom Podhradí majú železničiari na čele už osembodový náskok a postup do druhej ligy doslova na dosah. Prvú jarnú prehru si pripísali Giraltovce, keď ťahali za kratší koniec v Stropkove.

Na dne tabuľky to začína poriadne vrieť, keď o dve zostupové miesta je viacero adeptov. Posledná priečka patrí Topoľanom, ktoré v šesťbodovom stretnutí prehrali v N. Hrušove. Dôležité body získal V. Šariš, po výhre nad V. Tatrami. V boji o záchranu ide do tuhého o čom svedčia aj výsledky celkov lavírujúcich nad pomyselnou čiarou zostupu.

Lok. Košice - Krásna 2:0 (1:0)

KOŠICE. Súboj lídra s celkom z dolnej časti tabuľky pripomínal v úvode hru mačky s myšou, ktorá sa len bránila prevahe silnejšieho. Napriek tomu, že mali domáci hernú aj územnú prevahu nedokázali to gólovo vyžiť. Nerozhodný výsledok nahrával Krásnej, ktorá však pri piatom rohovom kope neustrážila v pokutovom území dvojicu Grünvaldský - Riapoš a posledne menovaný otvoril skóre. Gól v sieti hostí domácich hráčov akoby uspokojil, čo súper dokázal využiť a vyrovnal hru v poli. Až po polhodine hry namieril na bránku Lokomotívy Matia, ale mieril vedľa. Ani strela Gedeona si nenašla cestu medzi tri žrde. V závere polčasu ešte hlavičkoval Takáč nad. Po zmene strán sa hral priemerný futbal s minimom vzruchu pred jednou či druhou bránkou. Domáci sa prispôsobili hre súpera a začali nečakane brániť jednogólový náskok. Krásna v útoku toho veľa neukázala a v samom závere striedajúci Klimek využil presnú prihrávku Riapoša a poistil víťazstvo lídra.

Góly: 28. Riapoš, 89. Klimek, ŽK: Surgent. Rozhodca: Slebodník. Divákov: 300. LOKOMOTÍVA: Chovan - Grünvaldský, Borza, Takáč, Kavka - Klučár (57. Lorinčák). Chmelo, Paulovčák, Zajac - Lipnický (67. Pavol Gere), Riapoš. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Korfanta, Guza, Monrigal - Golenya, Surgent (67Harda), Matia (88. Slezák), Cobík - Gedeon, Macák.
J. GLOVIČKO

Veľký Šariš - Vysoké Tatry 4:1 (2:1)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Domáci pohrozili už v 8. minúte, keď úplne voľný Sedlák strieľal vo vnútri šestnástky popod brankára Daniša, ale mimo bránu. O päť minút sa však už Chovan hlavičkou nemýlil, zužitkoval štandardnú situáciu. Hostia v 22. minúte využili nerozhodnosť domácej obrany a Palguta z troch metrov zasunul loptu do siete. Veľkošarišania neklesli na duchu a v 29. minúte Jačišin, ktorý tesne pred tým nevyužil výbornú streleckú príležitosť, predskočil brankára a hlavou center poslal za jeho chrbát. Po prestávke sa hostia trochu viac snažili, v 59. minúte strelu jedného z nich chytil Straka na bránkovej čiare, ale o dve minúty neskôr po tom, čo dlhá lopta preskočila stopéra Baránka, V. Keresteš nezaváhal. Navyše o ďalšie štyri minúty Jačišin po peknom Aľušikovom priklepnutí dokázal loptu zavesiť akurát do gólmanovej náruče. V 74. minúte sa predral Pačaj, ale Straka sa nedal prekvapiť. V 89. minúte v dobrej pozícii „zľuftoval“ Palguta a z protiútoku Kostovčíkovu prihrávku V. Keresteš poslal mimo ľavú žrď. Domácim chuť nechýbala a o minútu na to po krásnom uvoľnení sa pri pravej rohovej zastávke Kizák zacentroval a Jačišinov skákavý volej znamenal štvrtý gól.

Štatistika:
Góly: 13. Chovan, 29. a 90. Jačišin, 62. V. Keresteš - 22. Palguta. ŽK: Marchevský - Vozár. Divákov: 150. Rozhodca: Sedlák. VEĽKÝ ŠARIŠ: Straka - Máthe (67. Kostovčík), Chovan, M. Keresteš, Adam - Sedlák, Marchevský, Kizák, Aľušik (90. Platko), Jačišin - V. Keresteš (89. Duda). VYSOKÉ TATRY: Daniš - Šimšaj, Kubánka, Baránek, Cehula - Mihok, Pačaj, Kakaščík, Vozár, Šefc (77. Semivan) - Palguta.

J. JURČIŠIN

Stropkov - Giraltovce 3:1 (1:1)

STROPKOV. Už v 7. min. najprv do malého vápna poslal loptu Medvec, ale Čepa ani Kentoš na ňu nedosiahli. No po ďalšom protiútoku domácich sa Čepa presadil cez jedného zo stopérov hostí a nekompromisne skóroval. Opäť po prihrávke Medveca z pravej strany loptu cez nohy Štefanika nepretlačil Kentoš a ďalšiu centrovanú loptu toho istého hráča v päťke minuli Čepa i Varga. Pohotovou strelou z otočky sa prezentoval hosťujúci Kaňuch, ale Biroš bol pozorný. Po polhodine hry lopta po rohovom kope Caunera prešla tesne popred bránu Biroša, no nikto na ňu nezareagoval. Na druhej strane po rovnakej štandardke musel zasahovať Štefanik. Pred záverom polčasu došlo ku kurióznej situácii, keď Adamica z polovice ihriska poslal vysokú malú domov a Biroš ju chytil. Nepriamy kop zvnútra šestnástky hostia Kaňuchom zužitkovali na vyrovnávajúci gól. Po hodine hry hosťujúci Vojta mimo súboja o loptu atakoval Čepu a na pokyn asistenta rozhodcu musel predčasne opustiť hraciu plochu. Už o dve minúty domáci túto presilovku využili na vedúci gól, keď opäť krídelnú akciu Medveca tentoraz úspešne zakončoval Varga. O päť minút neskôr Giraltovčania zle nastavili ofsajdovú pascu a Kentoš umiestnenou strelou poistil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 7. Čepa, 67. Varga, 72. Kentoš - 43. Kaňuch. ŽK: bez kariet. ČK: 65. Vojta (Giraltovce). Rozhodoval Zvolánek pred 350 divákmi.

STROPKOV: Biroš - Zápotocký (89. Fiľarský), Gonos, Adamica (78. Porkolab), Kaňuk - Medvec, Dolutovský, Veselý, Kentoš - Varga, Čepa (84. Vachaľ).

GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, Gdovin, Vojta, Hudák - Uhrín, Partila, Cauner (75. Mitaľ), Čabala (59. Blaško) - Kaňuch, Roba.

PETER BARILLA

V. Opátske - Sabinov 3:1 (0:1)

V. OPÁTSKE. Zápas sa začal za ideálnych futbalových podmienok vo svižnom tempe, ale bez výraznejšej príležitosti. Až v 15. min. sa Opátske dostalo do prvej šance, ale Turczyk zakončil nedôrazne. Prišla 20. min. a Sabinov zo svojej prvej príležitosti vsietil úvodný gól zápasu. Vzápätí v 21. min. trafil Šoltís spojnicu brány a v 25. min. Krakovský P. mieril len tesne vedľa tyče brány hostí. V druhom polčase sa hral naďalej futbal medzi šestnástkami s evidentným zdržiavaním hry zo strany Sabinova, ktorý bol spokojný s týmto stavom a spoliehal sa len na brejkové situácie. Domáci sa trápili a navyše v 64. min. im hlavný rozhodca vylúčil P. Krakovského. Opátske to nepoložilo a v 69. min. po priamom kope hlavičkou opečiatkoval bránu hostí Ahmidad. Domáci, aj keď oslabení, hrali s veľkým nasadením a v 72. min. zaslúžene vyrovnal krásnou hlavičkou Sciranka. Domáci prekypovali v druhom polčase obrovskou bojovnosťou, čo sa im vyplatilo, keď v 76. min. vsietili vedúci gól po nádhernej strele Turczyka. Domáci aj naďalej nepoľavovali vo svojom úsilí a vystupňovali tempo zápasu a stav sa zmenil znovu v 84. min., keď po strele Turczyka sa výborným zákrokom prezentoval brankár hostí, ale odrazená lopta sa dostala k Bandžuchovi a ten pohodlne zvýšil na 3:1. V 87. min. mohol Sabinov ešte priklincovať vo výbornej príležitosti Bandžuch, ale proti bola obrana hostí, a tak sa stav už nezmenil.

Góly: 73. Sciranka, 76. Turczyk, 84. Bandžuch - 20. Peregrín. ŽK: bez kariet. ČK: 64. Krakovský P. (domáci). Rozhodca: Kolesár. Divákov: 250. V. OPÁTSKE: Repovský - Sciranka, Školník, Vilčko, Angelovič P., Seman, Bandžuch (90. Krakovský M.), Turczyk, Jakab (66. Ahmidad), Šoltis, P. Krakovský. SABINOV: Bartoš - Janiga, Sochovič, Novotný, Peregrin, Vranko, Lukáč, Andraščík (80. Bašista), Dlugoš, Verešpej, Molčan.

M. ALEXANDER

Barca - Svit 0:4 (0:2)

BARCA. Domáci nastúpili v silne oslabenej zostave, keď nenastúpilo šesť hráčov základnej zostavy, z toho traja útočníci a na hre celého mužstva to bolo celý zápas vidieť. Hostia hrali v pohode a po množstve šancí a nastrelenom brvne strelili štyri góly, jeden krajší ako druhý, kým domáci iba raz žrď a nevytvorili si väčšiu gólovú príležitosť. Svit si za predvedený výkon vysoké víťazstvo zaslúžil.

Góly: 22. Kozák, 44. Tarazhy, 66. Lelkeš, 78. Jambor. ŽK: Hoščuk, Balogh (Barca). Rozhodca: Cuprák. Divákov: 100. BARCA: Dedinský - Kollár, Hoščuk, Šimko, Roško (45. Balogh), Tököly, Valkučák, Rick (70. Hudák), Gondoľ, Anguš, Kuruc. SVIT: Frank - Tarazhy (58. Lelkeš), Sabo, Koch, Jambor, Lajčák, Fridman, Kozák (70. Beller), Bandzik (78. Jarkuliš), Monka, Tropp.

D. BALÁZS

Sp. Podhradie - Moldava B 4:3 (3:0)

Hneď v úvode sa Kočik odhodlal k strele, ale mieril nepresne. V 5. min. domáci kapitán A. Mišenčík napodobnil svojho predchodcu. Na opačnej strane z protiútoku v dobrej pozícii prestrelil Palencsár. V 10. min. opäť Palencsár sa pekne otočil okolo brániaceho Papcúna a jeho nebezpečnú strelu Pollák reflexívne vyrazil na roh, z ktorého moldavská rezerva už nevyťažila nič. Po štvrťhodine hry tiesnený Hritz hlavičkoval len do náručia Konkola. Prvý gólový moment stretnutia prišiel v 17. min., po rohu najvyššie vyskočil Pokrivčák a hlavou sa nemýlil - 1:0. V 38. min. na dvojgólový rozdiel opäť hlavou zvyšoval V. Mišenčík. O minútu nato už bolo 3:0, po rozohrávke hostí sa dostali k lopte Spišiaci a Hritz doklepol do prázdnej brány Papcúnovu prihrávku na päťku. V druhom polčase prevzali taktovku hry hostia v snahe skorigovať, prípadne vyrovnať. Už po štyroch minútach druhého dejstva strieľal gól agilný Palencsár po nedôslednom bránení domácej defenzívy. V 53. min. sa dostal ku kontaktnému gólu Schnurer. Rady Spišského Podhradia upokojil Hritz, keď opäť zvýšil náskok na dvojgólový. Posledné slovo však mala Moldava B, päť minút pred koncom stanovil konečný výsledok peknou strelou k tyčke Palencsár.

Góly: 17. Pokrivčák, 38. V. Mišenčík, 39. a 64. Hritz - 49. a 85. Palencsár, 53. Schnurer. ŽK. bez kariet. Rozhodca: Michalík. Divákov: 300. Spišské Podhradie: Pollák, Popovec, Papcún, V. Mišenčík, Havrila (87. Zahurančík), Zelený, A. Mišenčík, Kočik, Matfiak, Pokrivčák (67. Maliňák), Hritz (76. Sýkora). Moldava B: Konkol, Palencsár, Smrek, Schnurer, Rusinko, Kozár (46. Sinčák), Hanzeľ (87. Bodnár), Maďarík, Mačaj, Petričko, Vereb.

V. ŠOLC

Snina - Svidník 2:1 (1:0)

SNINA. V 9. min. stretnutia Snine nevyšla prihrávka M. Lukáča na nabiehajúceho M. Pčolu. V 17. min. strelil z priameho kopu z 25 m vedúci gól Popovič. V 24. min. nevyužil tutovku M. Pčola, keď dostal loptu od M. Lukáča. V 28. min. sa pokúšal o zakončenie Luščák, ale jeho strela letela nad bránu. V 32. min. postupoval na bránu osamotený M. Pčola, ale zakončil iba na bočnú sieť brány. V 41. min. nevyužil chybičku obrany Sniny hosťujúci Friček, keď zoči-voči brankárovi nechal vyniknúť domáceho brankára Lojku. V 53. min. sa peknou strelou prezentoval hosťujúci Koša, ale brankár Lojka bol proti. V 55. min. po ďalšej nevyužitej tutovke M. Lukáča sa následne zahrával rohový kop a hlavou sa presadil F. Hanc. V 58. min. bolo znížené, keď sa po skrumáži v šestnástke domácich dostal k lopte Koša a prízemnou strelou k tyči skóroval. V 74. min. po rohovom kope na loptu iba tesne nedosiahol Bednár pred odkrytou bránou hostí. V 89. min. potiahol loptu po ľavej strane aktívny Hišem, nahral Š. Pčolovi, ale ten v dobrej pozícii trestuhodne prestreli.

Góly: 17. Popovič, 56. F. Hanc - 58. Koša, ŽK: Popovič. Rozhodca: Kováčová. Divákov: 700. MFK: Lojka - J. Lukáč, F. Hanc, Krajník (46. Hišem) - Červeňák, Popovič, Tomčák (74. Pavlina), Š. Pčola - M. Lukáč 86. E. Hanc), Bednár, M. Pčola. Svidník: Hájovský - Harvilko, Harahaľ, Morjak, Koscelník - Frančák, Luščák, Šafranko, Paňko - Friček, Koša.

M. LUC

N. Hrušov - Topoľany 3:1 (1:0)

N. HRUŠOV. Začiatok zápasu poznamenala jeho dôležitosť. Hralo sa opatrne medzi šestnástkami. V 21. min. si na Chudinov roh nabehol Smolej a peknou hlavičkou otvoril skóre. V 36. min. mohol do dvojgólového vedenia domácich posunúť Palko, no jeho sólo ostalo nevyužité. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom. V 55. min. centrovanú loptu Karafa poslal za domáceho brankára. V týchto momentoch hostia preberali iniciatívu, no domáci ukázali väčšiu chuť po víťazstve. Pričinil sa o to Smolej v 68. min., keď spätnú Sakalovu prihrávku posunul do prázdnej brány. O dve minúty nato Miklošov priamy kop aj s prispením múra skončil v sieti a o výsledku bolo rozhodnuté. Domáci už získaný náskok z rúk nepustili a zaslúžene vyhrali.

Góly: 22., 68. Smolej, 71. Mikloš - 55. Karafa. ŽK: Mikloš, Palko - Komenda, Karafa. Rozhodoval Mriglot pred 300 divákmi.

N. HRUŠOV: Janok - Gromina, Duda, Mikloš, Kukuruc (81. Molek), Mezei, Smolej, Vajda, Sakala - Chudina, Palko.

TOPOĽANY: Komenda - Martin Horňák (53.Kopáč), Kopka, Liška, Adam, Karafa, Ovsianik (80. Surmin), Petro, Kandala, Tkáč (74. Tabaka), Horňák Š.

M. KUŽMA

NAJLEPŠÍ STRELCI

17 gólov - Vyravec (Svidník),Palenčár (Moldava B),

14 gólov - M.Keresteš (V. Šariš), Š. Pčola (Snina), Lipnický (Lok. Košice),

13 gólov - Turczyk (V. Opátske),

11 gólov - Bednár, M. Lukáč (Snina), Pokrivčák (Sp. Podhradie),

10 gólov - Rjapoš (Lok. Košice), Radačovský (Sabinov)

9 gólov - Čepa (Stropkov),

8 gólov - Horňák (N. Hrušov), Steininger (V. Opátske), Grunvaldský (Lok. Košice), Pástor (Barca), M. Vranko (Sabinov), Uhrín (Giraltovce), Jambor (Svit),

7 gólov - Sobota (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Takáč (Lok. Košice), Kaňuch (Giraltovce), Bandžuch (V. Opatske),

6 gólov - Šuster (V. Opatske), Gašpar (Barca), Lelkeš, Tropp (Svit), Kočík (Sp. Podhradie), Dlugoš (Sabinov), M. Pčola (Snina), Chmelo (Lok. Košice), Valkučák (Barca), Dlugoš ( Sabinov), V. Keresteš (V. Šariš),

5 gólov - Ohman (Barca), Majoroš (V. Opatske), Rybar (Moldava B),

4 góly - Jurko, Bačík (Moldava B), Hoščuk (Barca), Novotný(Sabinov), Mamaj (N. Hrušov), Badzik (Svit), Vozár, Cehula, Palguta (V. Tatry), Veselý, Pavlík (Stropkov), Chitava (Krásna), Kopka, Š.Horňák, Karafa (Topoľany), Semivan, Vozár, Palguta (V. Tatry), Vojta (Giraltovce), Lorinčák (Lok. Košice), Papcún (Sp. Podhradie), Jačišin (V. Šariš).