Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej
VÝCHODNIARSKE DERBY PRE DOMÁCICH

II. liga: Vedúca dvojica nezaváhala

Aj po 28. kole II. futbalovej ligy zostal dvojbodový rozdiel medzi prvou Podbrezovou a druhým Bardejovom. Obaja využili domáce prostredie a naplno bodovali, keď líder vyhral nad Popradom a Hornošarišania si poradili s rezervou Žiliny.

V troch východniarskych derby sa darilo hostiteľom, keď Lipany bez problémov zdolali posledné Humenné a prešovská juniorka si poradila s košickou rezervou a rozdielom triedy vyhral aj Vranov nad Trebišovom.

Bardejov - Žilna B 4:1 (1:1)

BARDEJOV. Domáci sa nevzdávajú nádeje na postup a čakajú na chybu Podbrezovej. V úvode boli aktívnejší, získali stred poľa a skúšali dostať sa do blízkosti brány, kde Jurko i Tomko mali dobré príležitosti. Hostia dobre kombinovali, šikovne sa dostávali do domácej obrany a po presnom centri Fótyik rozvlnil sieť Partizána. V 40. min. sa Cuprišin rozhodol pre slalom cez troch obrancov a kapitálnou strelou vyrovnal. Po obrátke Bardejovčania hrali s nasadením a technicky zdatnejšieho súpera agresívnym atakovaním stačili zatlačiť do defenzívy. Kundra poslal gólovú loptu aj Jurkovi, ale až striedajúci Vasiliakov prvý rohový kop využil Tomko, dostal mužstvo do vedenia po hodine hry, keď sa výdatne rozpršalo. Jurko sa po niekoľkých príležitostiach presadil z pokutového kopu. Hostia postupne strácali stred poľa, nestačili domácemu nasadeniu.

Góly: 40. a 88. Cuprišin, 59. Tomko, 69. Jurko (11 m) - 11. Fótyik. ŽK: Tomko, Kica - Prince, Šimko, E. Lé Giang. Rozhodca: Kakaščík. Divákov: 580. Partizán: Čikoš-Pavličko - Peregrim, Staš, Palša, Kica - Grohoľ, Kundra(57. Vasiliak), Tomko, Kandráč (80. Sokol) - Cuprišin, Jurko (80. Pisárik). MŠK B: P. Lé Giang - Ilko, Minárčík, Ofori, Leitner (46. Kohút) - Poliaček, Škrobák, E. Lé Giang, Šimko - Fótyik (77. Mravec), Almeida.

J. ŠČERBÍK

Lipany - Humenné 4:0 (1:0)

LIPANY. Na mokrom trávniku sa hral útočný futbal, v ktorom dominovalo domáce mužstvo. Už v 8. min. sa ocitol v dobrej šanci Hovanec, no vystrelil iba do náručia brankára hostí Klamára. V 18. min. sa pekne uvoľnil Drobňák, no jeho strelu brankár hostí vyrazil. V 23. min. domácich do vedenia dostal Pončák po prihrávke od Hovanca. V 31. min. pekne vystrelil Drobňák, no brankár hostí jeho strelu vyrazil na roh. V 33. min. sa ocitol sám pred brankárom domáci Hovanec, no jeho strela bola vyrazená brankárom. V 37. min. nastrelil pravú žrď bránky hostí Kovalík. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, keď už v 37. min. zvýšil Angelovič na 2:0, po prihrávke od Heteša. Po rohovom kope v 52. min. dal do šibenice Andraščík 3:0. Hostia vyslali prvú strelu do priestoru brány v 55. min. Voroňákom. V 66. min. Drobňák upravil na 4:0. V 68. min. mal ďalšiu gólovú šancu domáci Kovalík, no v poslednej chvíli zaváhal a jeho pokus obrana hostí zlikvidovala. Nakoniec sa zrodilo celkom zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva.

Góly: 23. Pončák, 47. Angelovič, 52. Andraščík, 66. Drobňák. ŽK: Bezek, Pa. Šuľak. Rozhodca: Leško. Divákov: 300. LIPANY: Talian - Turok-Heteš (65. Hudy), Kaminský, Šimko, Haborák - Pončák (81. Janič), Andraščík, Kovalík, Hovanec - Angelovič (75. Blaško), Drobňák. HUMENNÉ: Klamár - Dysko (71. Kušjon), Bezek, Peter Šuľak, Leško, Niog, Ondica, Karnaj (77. Koromház), Voroňák, Pavol Šuľak, Vasiľ (80. Gajdoš).

P. ŠUHAJ

Prešov jun. - Košice B 1:0 (0:0)

PREŠOV. Oba tímy hrali v svižnom tempe a vynikali v bojovnosti, v prvom polčase sa však vo finálnej fáze nedokázali presadiť. Už v 2. min. trafil pravú žrď prešovskej bránky Bukata. V ďalších minútach mali viac z hry domáci, košického brankára Huka však neprekvapili. V 30. min. nepriniesla efekt dobrá strela Biatta. Útočili aj hostia. V 37. min. zaujala akcia Gála-Andrezlyho, o štyri minúty neskôr si so strelou tohto hráča poradil brankár Poloha. Viac zaujímavých momentov sme videli v druhom polčase. V 53. min. sľubnú akciu Ujčika odvrátila prešovská obrana na rohový kop. V 56. min. trafil brvno prešovskej bránky Gál-Andrezly. V 62. min. strelecký pokus D. Leška zlikvidoval brankár hostí. V 66. min. Biattov dobrý pokus košická obrana odvrátila, no všetko si vynahradil o tri minúty neskôr, keď po rohovom kope dal víťazný gól svojho tímu.

Gól: 69. Biatt. ŽK: bez kariet. Rozhodca: Terašín. Divákov: 86. PREŠOV jun.: Poloha - Hatok, Papp, Luberda, Zbiňovský - Kačala (85. Olejár), Lipták, Biatt (90.+ Gáll), D. Leško - M. Adam, Kirňak (87. Eliáš). KOŠICE B: Huk - Kražel, Džogan, Hovančík, Kolek - Bukata (46. Digoň), Kavka, Ondira, Gál-Andrezly - Skvašík (76. Matyi), Ujčik (54. Kubík).

J. JACOŠ

Vranov - Trebišov 4:0 (0:0)

VRANOV. Hoci sa Vranovčania rozbiehali proti Trebišovu pomalšie, po poslednom hvizde hlavného rozhodcu odchádzali z trávnika maximálne spokojní. Hostia pôsobili v prvom polčase kompaktným dojmom, čo im ponúkalo pridanú hodnotu predovšetkým v defenzíve. Po predĺženej prestávke, o ktorú sa postaral dážď, krúpy a blesky na oblohe, sa obraz hry zmenil. Už v 51. min. sa pýtala do siete príležitosť M. Parasku po rohovom kope, no obranca domácich z päťky prekopol. Vranov sa prvýkrát dočkal v 65. min., kedy domáci prekvapili súpera rýchlou rozohrávkou v strede ihriska a Kulich sa poďakoval Šamovi za jeho kolmicu gólom. V 87. min. sa individuálne presadil Baran a Streňo pohodlne hlavou zvýšil na 3:0. Bodku za stretnutím dal z viac ako tridsiatich metrov Novák, ktorého delovka skončila v pravom hornom rohu.

Góly: 65. Kulich, 76. Lazúr, 87. Streňo, 89. Novák. ŽK: Jenčko, Šamo - Kročko, Capko, Patkanóci. Rozhodca: Kozák. Divákov: 300. VRANOV: Bálint - M. Paraska, Jenčko, Novák, Streňo, Adam (84. Breda), Šamo, Turcovský (35. Ľ. Paraska), Kulich, Lazúr (79. Jáchym), Baran. TREBIŠOV: Sudimák - Kročko (79. Hrubovský), Krucovčín, Capko, Petrovský (70. Antoš), Drobňák, Magáč, Kokočák, Patkanóci, Németh, Olah.

I. MAKÓ

Sp. Nová Ves - Zvolen 2:1 (1:1)

SP. NOVÁ VES. V daždivom počasí začali lepšie Novovešťania. Už v úvode Stadnyk tesne minul bránu. Po rohovom kope v 11. min. mal gól na hlave Diop Amet. O dve minúty prišiel trest. Zo štandardnej situácie a zaváhaní domáceho gólmana skóroval Debnár. Najkrajšiu akciu celého zápasu videli diváci v 23. min., keď z priameho kopu parádne trafil Guman. Ten istý hráč mohol pridať druhý gólový zápis v 38. min., no lopta skončila len na bočnej sieti.
Aj vstup do druhej časti hry mali lepší Spišiaci. Ich snaha bola korunovaná už v 49. min. umiestnenou strelou Sirka - 2:1. Od tohto momentu mali réžiu vo svojich rukách domáci, pozorná obrana likvidovala nebezpečné protiútoky. Na druhej strane volali po góle šance Gumana, Shytova a Čekovského. Jednogólový náskok si tak Novovešťania s prehľadom ubránili a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 23. Guman, 49. Sirko - 12. Debnár. ŽK: Zekucia - Debnár. Rozhodca: Mastiš: Divákov: 200. SP. NOVÁ VES: Gaborčík - Dinis, Baka, Sedláček, Zekucia - Čekovský, Guman (84. Baranyi), Sirko, Shytov - Stadnyk (87. Augustín), Diop Amet (76. Šoltés). ZVOLEN: Vreštiak - Konček (74. Horniak), Debnár, Sýkora - Kubinec, Borbély (73. Paraj), Nikel (46. Konôpka), Tyčiak, Pelegríny - Bobor, Želiezka.

16. Humenné 28 5 3 20 18:55 18

B. Bystrica "B" - Stará Ľubovňa 4:0 (1:0). Góly: 43. Slančík, 59. Považanec, 64. Vician (z 11 m), 90. Rejdovian. Rozhodca: Krivošík. Divákov: 50.

Podbrezová - Poprad 2:0 (1:0). Góly: 29: Tubonemi, 71. Cmarko. Rozhodca: Hracho. Divákov: 200.

Ružiná - Dolná Ždaňa 2:1 (0:0). Góly: 57. Kurák, 78. Vaculčiak - 72. Krivjančin, ČK: 73. Krivjančin (Dolná Ždaňa) po 2 ŽK. Rozhodca: Smolák. Divákov: 260.