III. liga: Vedúca Lokomotíva zvýšila náskok

Vzruch. V Krásnej, kde sa predstavilo Sp. Podhradie, videli diváci tri góly a zvrat v stretnutí. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|23. máj 2011 o 00:00

V 26. kole III. futbalovej ligy nezaváhal líder súťaže. Košická Lokomotíva zvíťazila gólom v závere vo Svidníku, bolo to jediné víťazstvo hostí.

Vedúci tím tabuľky tak zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na päť bodov, keďže jeho prenasledovateľ - rezerva Moldavy - prehral na ihrisku Giraltoviec. Najviac gólovej radosti mali diváci v Sabinove, ktorý rozstrieľal Veľký Šariš.

Krásna - Sp. Podhradie 2:1 (2:1)

KRÁSNA. Za svoju aktivitu boli hosťujúci hráči odmenení vedúcim gólom, ktorý v 17. min. strelil Havrila. Domácich tento gól vyburcoval a už v 19. min. z trestného kopu nádhernou strelou do "vinkľa" vyrovnali Golenyom. Po tomto góle sa vyrovnala hra a domáci začali častejšie ohrozovať pokutové územie hostí. V 45. min. Matia prešiel po pravej strane a krížnou strelou otočil skóre na 2:1. Do druhého polčasu hostia nastúpili so snahou o vyrovnanie a snažili sa tlačiť do domácej šestnástky. Domáci však spresnili defenzívu a rýchlymi protiútokmi zatápali hosťujúcej obrane. Jedno aj druhé mužstvo si vypracovalo viacero príležitostí. V závere zápasu so zvýšenou bojovnosťou domáce mužstvo udržalo náskok z prvého polčasu a po výsledku 2:1 sa dočkalo aj prvého jarného víťazstva, veľmi dôležitého v boji o záchranu.

Góly: 19. Golenya, 45. Matia - 17. Havrila. ŽK: Harda, Čopák - Mišenčík V., Prusák. Diváci: 146. Rozhodca: Ištoňa. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Kórfanta, Guza, Estočin - Golenya, Surgent (50. Harda), Čopák, Gedeon - Matia, Čobík-Ferčík (83. Frajkor). SP. PODHRADIE: Pollák - Popovec (61. Zelený), Mišenčík V., Havrila, Papcun - Hritz Ri., Mišenčík A., Pokrivčák, Matfiak (85. Hritz Ro.) - Prusák, Kočík.

Stropkov - V. Opátske 1:0 (1:0)

STROPKOV. Až do konca prvej štvrťhodiny to bolo obojstranne opatrné. Čepa unikol po ľavej strane a pred Veselým na rohový kop odvracal Vilčko. Po jeho rozohraní hlavičkoval Veselý nad bránu. Na druhej strane sa cez Poľaka presadil Jakab, ale Bíroš bol pozorný. V 18. min. centrovaná lopta vypadla brankárovi Repovskému z rúk a aj tentoraz na poslednú chvíľu zachraňoval Vilčko. V 24. min. hostia odkopávali loptu z pokutového územia, tá sa však od Veselého odrazila k Čepovi a domáci viedli. Po polhodine hry založili domáci do otvorenej obrany súpera rýchly protiútok, Veselý vysunul Kentoša, ale jeho prihrávku poslal úplne voľný Čepa zblízka vedľa brány. Vzápätí obrana Stropkova nechala voľného Semana a ten z hranice šestnástky trafil brvno Bírošovej brány. V úvode druhého polčasu zahrávali hostia tri rohové kopy, no domácu bránu vážnejšie neohrozili. Domáci opäť ožili po hodine hry. Aktívny Čepa tentoraz zvnútra šestnástky trafil iba padajúceho obrancu. Po centri Gonosa Špak v páde hlavou tesne minul bránu súpera. V závere stretnutia domácich od vyrovnania zachránilo brvno.

Gól: 24. Čepa. ŽK: 0 - Jakab, P. Krakovský. Diváci: 300. Rozhodca: Michalík. STROPKOV: Bíroš - Gonos, Poľak, Adamica, Kaňuk - Dolutovský, Veselý (73. Medvec), Špak, Kentoš (89. Bilas) - Čepa, Varga. V. OPÁTSKE: Repovský - Sciranka (87. M. Krakovský), Školník, P. Krakovský, Vilčko - Bandžuch, Angelovič, Šoltýs, Seman (73. Mohamed Ahmidat) - Majoroš (83. Hudák), Jakab.

Sabinov - V. Šariš 5:1 (2:1)

SABINOV. Už v 2. min. hostia po dlhom aute a hlavičke hosťujúceho hráča mohli dať gól, ale domáci brankár loptu chytil. O minútu už domáci viedli 1:0, keď Verešpej z ľavej strany napriahol a nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. O 7 min. na to mohlo byť už 2:0, keď po peknom centri Molčana domáci Dlugoš z 5 metrov prekopol bránu. V 35. min. po peknej prihrávke Peregrina na Radačovského ten si v 16-ke dovolil kľučku a na dvakrát prestrelil hosťujúceho brankára. O dve minúty už bolo 2:1, keď po chybe domáceho Vranka sa dostal k lopte hosťujúci Jacišin, obišiel hosťujúceho brankára a do prázdnej brány nemal problém skórovať. V 60. min. po peknej prihrávke Peregrina na Vranka, a ten sa nebránil, prehodil hosťujúceho brankára a stanovil stav na 3:1. V 75. min. po faule hosťujúceho obrancu na Verešpeja rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Dlugoš premenil a upravil stav na 4:1. V 79. min. zase našiel Peregrin peknou prihrávkou Vranka a po samostatnom úniku zase prehodil hosťujúceho brankára a dal gól na 5:1.

Góly: 3. Verešpej, 35. Radačovský, 60. a 79. Vranko, 75. Dlugoš (z 11 m) - 37. Jačišin. ŽK: Janiga, Peregrin - Adam, Jačišin, Sedlák. Divákov: 400. Rozhodca: Gál. SABINOV: Bartoš - Janiga, D. Sochovič, Peregrin, Lukáč, Andraščík, Dlugoš, Verešpej, Radačovský (64. R. Sochovič), Molčan (86. Bašista), Vranko (81. Novotný). V. ŠARIŠ: Straka - Adam, Sivák, Ambrózy, Kizák, Kostovčík (75. Macko), Jačišin, Sedlák, Mathé, Platko (63. Aljušik), Duda.

Svit - Snina 2:0 (0:0)

SVIT. Po opatrnom úvode prví pohrozili v 9. min. hostia, no Krajník hlavou minul Frankovu bránu. V 11. min. prenikal domáci Beller, hosťujúci brankár ho fauloval, no videl iba žltú kartu. V tejto časti hry mali domáci miernu prevahu v poli, vypracovali si niekoľko štandardných situácií, avšak bez gólového zakončenia. V závere polčasu dvakrát nebezpečne zaútočili hostia, no najprv odvrátila domáca obrana a potom dobre zachránil Frank. V úvode druhého polčasu čistú šancu zahodil hosťujúci Krajník. V 54. min. hosťujúci M. Pčola z dobrej pozície mieril vedľa. Potom prišli na rad domáci, Troppovu strelu Lojka kryl, hneď na to Lelkeš svoj prienik iba slabo zakončil. V 66. min. Badzík výborne odcentroval a Jambor hlavičkou pod brvno otvoril skóre. Hostia mohli vyrovnať v 72. min., no dobre chytajúci Frank Bednárovu šancu vyrazil na roh. V 90. min. dobre hrajúci Badzík prihral Lelkešovi, a ten strelou k tyči stanovil výsledok zápasu 2:0.

Góly: 66. Jambor, 90. Lelkeš. ŽK: Jambor - Lojka, Pavlina, M. Pčola, P. Krajník, Jankaj, ČK: Jankaj po 2 ŽK (Snina). Divákov: 250. Rozhodca: Mati. SVIT: Frank - Koch, Beller (55. Tropp), Jambor, Lajčák, Fridman, Kozák (89. Sabo), Badzík (90. Marhefka), Kostolník, Lelkeš, Pekarčík. SNINA: Lojka - J. Lukáč, F. Hanc, Jankaj, Pavlina (46. Popovič), Š. Pčola, M. Pčola, Tomčák, Krajník, Bednár (78. Hišem), Červeňák.

Topoľany - Barca 2:1 (2:1)

TOPOĽANY. Hostia vsietili jediný gól už po troch minútach. Odcentroval Ohman a Roško poslal loptu k žrdi. Po necelej štvrťhodine domáci vyrovnali. Lopta sa dostala ku Kandalovi, ten ju priťukol Karafovi, ktorý nezaváhal - 1:1. V ďalších minútach potrápil Dedinského Liška. Najprv ho vystrašil z priameho kopu, a potom netrafil svätyňu z pár metrov. Po polhodine Roškovi brankár Komenda včas uchmatol loptu spod nôh. O konečnom výsledku sa rozhodlo v záverečnej minúte prvého dejstva. Prenikajúci Kandala poslal loptu pred bránu, Dedinský ju nezachytil, dostala sa k Š. Horňákovi, ktorého gólman fauloval a nasledoval pokutový kop. Skúsený Petro ho mazácky premenil. Po zmene strán ubudlo vzruchu. Hneď v úvode druhej polovice merania síl Adam poslal do úniku Š. Horňáka, ktorého nájazd brankár Barce zlikvidoval. Aj v ďalších minútach sa domáci pokúšali o zvýšenie vedenia, ale zámer nevyšiel.

Góly: 14. Karafa, 45. Petro (z 11 m) - 3. Roško, ŽK: Tkáč, Praščák - Dedinský, Durbák, Kollár, pred 150 divákmi rozhodoval Mihálik, Topoľany: Komenda - M.Horňák (80.Surmin), Petro, Liška, Adam - Tatár (46. Praščák), Tkáč, Ovšianik, Kandala (59. Kopka) - Š.Horňák, Karafa, Barca: Dedinský - Gondoľ, Hoščuk, Kuruc, Ohman - Kollár, Pástor (46. Hudák), Tokoly, Brunovský - Roško (77. Balog), Durbák

Giraltovce - Moldava B 2:1 (1:0)

GIRALTOVCE. Hlavnou devízou Slovana bola herná disciplína a veľká bojovnosť. V 6. min. síce prví pohrozili hostia, ale Palencsárovu strelu Štefánik zneškodnil. V 15. min. unikol domáci Uhrín, v dobrej pozícii však trafil len bočnú sieť. O tri minúty si to vynahradil a po rohovom kope Čabalu dal vedúci gól Slovana. Hostia mali šancu po Smrekovej hlavičke, ale Štefánik bol opäť na mieste. Začalo sa hrať tvrdšie a pribudli aj žlté karty. Tempo hry po prestávke mierne upadlo aj vplyvom veľkej horúčavy, čo využili hostia v 55. min. na vyrovnanie. Autorom gólu bol Palencsár. Aj keď to domácimi otriaslo, nevzdávali sa a odmenou im bol druhý gól, po štandardnej situácii Čabalu, keď loptu videl brankár Novák až v sieti. Dramatický záver doslova dvíhal divákov zo sedadiel. O vyrovnanie sa ešte pokúsil Bačík, ale jeho zakončenie bolo nepresné. Na druhej strane naopak domáci hrozili z protiútokov. Giraltovce tak víťazstvom potvrdili povesť najlepšieho jarného mužstva súťaže, keď neprehrali už 11 zápasov v rade.

Góly: 18. Uhrín, 73. Čabala - 55. Palencsár. ŽK: Hudák, Vojta, Gdovin - Bačík, Petričko, Hanzel. Diváci: 300. Rozhodca: Džima. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, Mitaľ, Gdovin, Hudák - Uhrín, Vojta, P. Patrila, Čabala (86. Cauner) - Blaško (74. Róba), Kaňuch. MOLDAVA B: Novák - Hanzuš, Mačaj (79. Hanzel), Petričko, Smrek - Maďarík, Rusinko, Rybár, Frizoni (61. Schnurer) - Bačík, Palencsár.

Svidník - Lok. Košice 0:1 (0:0)

SVIDNÍK. Vo vyrovnanom stretnutí pohrozili ako prví domáci. Vaľany však stroskotal na Petruškovi a po štvrťhodine hry podržal svoj tím aj Hájovský. V 25. min. vyhlavičkoval ďalšiu Vaľanyho strelu hosťujúci obranca a z následného rohu minul bránu Vyravec. Útočník Svidníka mal ďalšiu príležitosť v 47. min., keď nastrelil brvno. Lokomotíva postupne prepla v ofenzíve na vyššie obrátky, ale Hájovský bol pri príležitostiach Takáča s Riapošom pozorný. Rozhodujúci moment prišiel v 80. min. po rýchlom protiútoku, ktorý na gól premenil Riapoš.

Gól: 80. Riapoš. Pred 300 divákmi rozhodoval Maliňák. Svidník: Hájovský - Vaľany (86. Friček), Luščák, Koscelník, Morjak - Paňko (77. Koša), Harvilko (87. Frančák), Puchir, Šafranko - Vyravec, Harakaľ. Lokomotíva: Petruška - Borza, Pavlovčák, Takáč, Jurek - Grundvaldský, Riapoš, Gere, Lorinčák (62. Zajac) - Chmelo, Kľučár.

V. Tatry - N. Hrušov 3:2 (1:0)

V. TATRY. V 14. min. Šefc vysunul Palgutu, ktorý išiel sám na bránu, ale jeho strela išla vedľa. V 24. min. sa ocitol v podobnej situácii Pačaj, ale brankár jeho strelu vyrazil na roh. V 24. min. hlavou trafil pod brvno Kakaščík, ale brankár loptu vyškriabal na roh. V 27. min. sa nepresadil Palguta, keď jeho strelu z bránkovej čiary vykopával obranca hostí. V 30. min. sa presadil v samostatnom úniku Pačaj, keď zo 16 metrov preloboval brankára a dal prvý gól. V 45. min. mohol vyrovnať Smolej, ale Daniš výborne zasiahol. V 47. min. vystrelil Palko, ale Daniš bol opäť proti. V 54. min. sa hosťom podarilo vyrovnať Kačurom. Domáci sa v 64. min. opäť ujali vedenia, keď sa presadil v 63. min. Vozár. O dve minúty sa opäť menilo skóre po samostatnom úniku agilného Vozára, keď ho presne vysunul Kakaščík. Domáci i naďalej boli pri streleckej chuti, ale svoje šance nevyužívali. Hostia zdramatizovali záver, keď v 88. min. znížil opäť Kačur.

Góly: 30. Pačaj, 63. a 65. Vozár - 54. a 88. Kačur. ŽK: bez kariet. Diváci: 250. Rozhodca: Kolesár. V. TATRY: Daniš - Šefc (90. Sova), Cehula, Buc, Baránek - Kubánka, Palguta (79. Semivan), Mihok, Šimšaj - Pačaj (54. Vozár), Kakaščík. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Mezej, Vajda, Palko - Tomko, Chudina, Sakala (46. Gromina), Smolej (76. Kukuruc) - Kačur, M. Molek (68. Hanza).

PROGRAM 27. KOLA

29.5. o 17.00 hod.: Stropkov - Giraltovce, V. Opátske - Sabinov, V. Šariš - V. Tatry, N. Hrušov - Topoľany, Barca - Svit, Snina - Svidník, Lok. Košice - Krásna, Sp. Podhradie - Moldava.

NAJLEPŠÍ STRELCI

17 gólov: Vyravec (Svidník),

15 gólov: Palenčár (Moldava B),

14 gólov: M.Keresteš (V. Šariš), Š. Pčola (Snina), Lipnický (Lok. Košice),

12 gólov: Turczyk (V. Opátske),

11 gólov: Bednár, M. Lukáč (Snina),

10 gólov: Pokrivčák (Sp. Podhradie), Radačovský (Sabinov)

9 gólov: Riapoš (Lok. Košice),

8 gólov: Horňák (N. Hrušov), Steininger (V. Opátske), Grunvaldský (Lok. Košice), Pástor (Barca), Čepa (Stropkov), M. Vranko (Sabinov), Uhrín (Giraltovce),

7 gólov - Sobota (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Takáč (Lok. Košice), Jambor (Svit),

6 gólov - Šuster, Bandžuch (V. Opatske), Gašpar (Barca), Tropp (Svit), Kočík (Sp. Podhradie), Dlugoš (Sabinov), M. Pčola (Snina), Chmelo (Lok. Košice), Valkučák (Barca), Kaňuch (Giraltovce), Dlugoš ( Sabinov),

5 gólov - Ohman (Barca), Majoroš (V. Opatske), V. Keresteš (V. Šariš), Rybar (Moldava B), Lelkeš (Svit),

4 góly - Jurko, Bačík (Moldava B), Hoščuk (Barca), Novotný(Sabinov), Mamaj (N. Hrušov), Badzik (Svit), Vozár, Cehula, Palguta (V. Tatry), Veselý, Pavlík (Stropkov), Chitava (Krásna), Kopka, Š.Horňák (Topoľany), Semivan (V. Tatry), Vojta (Giraltovce), Lorinčák (Lok. Košice), Papcún (Sp. Podhradie).