Štvrtok, 25. máj, 2017 |Meniny má Urban
VONKU OBSTÁLI LIPANY, BARDEJOV I JUNIORI PREŠOVA

II. liga: Ľubovnianci zaskočili Spišiakov

V zápasoch 27. kola II. futbalovej ligy sa vyskytli zaujímavé okamihy. Nečakal sa úspech St. Ľubovne v meraní síl so Spišiakmi. Rušné stretnutie videli diváci v Humennom, kde Bardejov strelil tri góly a keďže inkasoval iba dva, vyhral.

Šanca. Na ličartovskom ihrisku nebola núdza o zaujímavé okamihy.(Zdroj: Foto: Judita Čermáková)

Zaujímavé derby bolo i v Ličartovciach, kde domáci MFK B dva razy prehrával s Vranovom, ale napokon vyhral. Poprad s Ružinou do prestávky prehrával, no tiež získal po zmene strán tri body. Rovnako tak výsledok otočil Trebišov v druhom polčase v súperení s béčkom B. Bystrice. Vonku sa darilo Lipanom, ktoré prekvapujúco vyhrali v D. Ždani a tiež juniorom Prešova, ktorí obstáli na ihrisku žilinského béčka.

Košice B - Vranov 3:2 (0:1)

LIČARTOVCE. V prvom polčase boli úspešnejšie obrany. Ako aj v prípade najkrajších akcií Barana a vzápätí na druhej strane i Nurkoviča, ktoré nedospeli ku gólovému zakončeniu, hoci Hamuľak i Karaš nabiehali perfektne. Ofenzívnu snahu hostí tak korunoval až v 40. min. Hamuľak, keď prekonal Huka. Po prestávke najprv zaujala individuálna akcia Šama. Po ňom sa predstavil strelou Gál-Andrezly a hlavičkou Nurkovič. No ďalšia nádherná kombinácia Gála-Andrezlyho a Karaša v 76. min. už priniesla vyrovnanie. Vranovčania odpovedali a M. Paraska po rohovom kope poslal svojich opäť do vedenia. O tri minúty nato sa Gál-Andrezly pohral so stredom vranovskej obrany a úspešne poslal loptu za Balintov chrbát. Košičania sa však s remízou neuspokojili. Ďalej dobýjali súperovu bránu a v nadstavenom čase po štandardke Karaša Gál-Andrezly predĺžil jeho prihrávku na zadnú žrď a tam už Nurkovič nechyboval.

Góly: 76. Karaš, 83. Gál-Andrezly, 90. Nurkovič - 40. Hamuľak, 80. Paraska. ŽK: Nurkovič - Šamo, Hamuľak, Streňo. Pred 100 divákmi rozhodoval Straka. Košice B: Huk - Kražel, Džogan, Hovančík (63. Štefaňák), Kolek - Popik (61. Gál-Andrezly), Karaš, Ondira, Bukata - Digoň (61. Govou), Nurkovič. Vranov: Balint - M. Paraska, Jenčko (53. Dubecký), Novák, Streňo - Kulich, Ľ. Paraska, Šamo, Adam (85. Breda) - Hamuľak, Baran.

Poprad - Ružiná 3:1 (0:1)

POPRAD. Hostia sa v 7. min. mohli dostať Kurákom do vedenia, no ten Huszárika neprekonal. Domáci sa nedokázali vymaniť z defenzívnej ulity. V 24. min. navyše posadili hostí na koňa, keď po nedorozumení s brankárom Huszárikom poslal Dulovič loptu do vlastnej siete. V 38. Vaculčiak poslal loptu nad bránu. Po obrátke však Popradčania prevzali réžiu hry. V 59. min. rozohrávke Ondruša s Kočišom sa lopta dostala k Maťašovi, no jeho strelu zastavilo brvno. V 63. min.Maťaš poslal center na Michlíka, po ktorého hlavičke ostal brankár Miščík bezmocný. S chuťou hrajúci domáci v 71. min. otočili skóre, keď všadebol Maťaš posunul loptu Kubusovi a ten nezaváhal. Otrasení hostia v 85. min. inkasovali tretí úder, keď po umnom vysunutí Pitoňákom Maťaš po prieniku prekonal Miščíka. Vzhľadom na predvedený výkon, hlavne po zmene strán, je víťazstvo domácich plne zaslúžené.

Góly: 63. Michlík, 71. Kubus, 85. Maťaš - 24. Dulovič (vlastný). ŽK: Rams, Compeľ, Kubus - Prepelica, Mrva, Balaško. Diváci: 520. Rozhodca: Korista. POPRAD: Huszárik - Dulovič, Daško, Compeľ, Bendík - Rams (50. Maťaš), Vitkaj (29. Ondruš), Kočiš, Pitoňák - Michlík (74. Pazúr), Kubus. RUŽINÁ: Miščík - Prepelica, Libič, Balaško, Ďurica - Kurák (85. Štendl), Boháčik, Kamendy, Mrva (76. Máč) - Vaculčiak (68. Caban), Chromek.

Humenné - Bardejov 2:3 (0:1)

HUMENNÉ. Medzi žrde mieril ako prvý Goga, ktorý nožničkami donútil Molčana k zákroku. Hostia prvý raz pohrozili v 37. min. po treťom rohu v rade. Hlavičku Zápotoku doklepol do siete tiež hlavou z metra Cuprišin. V 44. min. humenský gólman bravúrne zneškodnil jedovku Semana a z následného roku skrotil aj hlavičku Palšu. Do II. polčasu vstúpili domáci s nasadením. V 55. min. sa Voroňák zbavil dvoch obrancov, tretí mu strelu nadvihol a lopta ponad Molčanom skončila v sieti. Humenská radosť trvala iba tri minúty, keďže strieľaný center Sokola vytlačil Brza iba pred Tomka, ktorý s dorážkou nemal problém. Šarišania sa opäť tešili v 76. min., keď strelu Semana vyrazil Brza k Jurkovi, ktorý napol sieť. V 84. min. si Goga obhodil obrancu, ale tutovku nevyužil. V 86. min. po strele Jurka hasil na čiare Bezeg, no v 88. min. sa dostal do šance Voroňák, bránu z 10 m prekopol. V 89. min. fauloval Zápotoka Gogu, ktorý sám z bieleho bodu znížil.

Góly: 55. Voroňák, 89. Goga (11 m) - 37. Cuprišin, 58. Tomko, 76. Jurko. Žlté karty: Ondica - Cuprišin, Seman, Palša, Zápotoka. Pred 200 divákmi rozhodoval R. Weiss. 1. HFC: M. Brza - Peter Šuľák (46. Pavol Šuľák), Bezeg, Berjanidze, Dysko - C. Vasiľ, Ljubarskij (33. Voroňák), Hreško (74. Ondica), Mihok - Paulino, J. Goga. Partizán: D. Molčan - Grohoľ, V. Staš, Palša, Kica - Sokol (63. V. Andraščík), Kundra (72. Jurko), L. Zápotoka, R. Tomko - Cuprišin (80. Vasiliak), M. Seman.

Trebišov - B. Bystrica B 3:1 (0:1)

TREBIŠOV. V 12. minúte pálil Capko, brankár strelu vytlačil. Z následného rohu mieril vedľa Kokočák. Na druhej strane mohol potrestať chybu Petrovského Gálik, no Sudimák jeho pokus zázračne pokryl. V 21. minúte zvolil Rusnák namiesto prihrávky strelu, ktorú obrana hostí zblokovala. Po polhodine hry z ojedinelej akcie poslal hostí do vedenia Faško. Päť minút pred koncom prvého polčasu zahodil veľkú príležitosť Rusnák, keď v dobrej šanci prehlavičkoval Krištofovu bránu. Po prestávke sa domáci snažili o zmenu stavu, čo im aj v 51. minúte vyšlo. Po centri Kokočáka sklepol hlavou Rusnák loptu pred Capka a ten vyrovnal. V 53. minúte mohli domáci pridať aj vedúci gól, no Németh nepochodil. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v 54. minúte Petrovskému, ktorý po rohovom kope poslal Zemplínčanov do vedenia. O desať minút hasil pred Némethom Krištof a kryl aj Petrovského strelu. V 66. minúte nakopol loptu Magáč a tá následne trafila ruku obrancu Poliacha. Rozhodca Kakaščík ukázal na biely bod a Rusnák zvyšoval na konečných 3:1.

GÓLY: 51. Capko, 54. Petrovský, 66. Rusnák - 31. Faško. ŽK: Patkanóci - Poliach, Savič, Faško, Seye. Pred 350 divákmi rozhodoval Kakaščík. SLAVOJ: Sudimák ml. - Patkanóci, Olah, Petrovský, Krucovčin (52. Antoš) - Drobňák, Magáč (90. Lacko), Capko, Kokočák - Haničák (52. Németh), Rusnák. DUKLA: Krištof - Gálik, Libič, Poliach, Savič - Vician (67. Balík), Ľupták, Rejdovian, Mravec (82. Čief) - Faško (82. Tóth), Seye.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Stará Ľubovňa - Spišská Nová Ves 1:0 (0:0). Gól: 49. Dlugoš, rozhodoval: Anguš, 220 divákov.

Dolná Ždaňa - Lipany 1:2 (1:2). Góly: 45. Orolín - 8. Hovanec, 42. M. Drobňák, rozhodoval:
Vlčej, 230 divákov.

Žilina B - Prešov jun. 0:1 (0:0). Gól: 59. M. Adam, rozhodoval: Čmiko, 100 divákov.

Zvolen - Podbrezová 0:1 (0:1). Gól: 28. Hektor, rozhodoval: Leško, 455 divákov.

PROGRAM 28. KOLA

28.5. o 17:00 hod.: Lipany - Humenné, Vranov - Trebišov, Sp. N. Ves - Zvolen
Podbrezová - Poprad, Ružiná - D. Ždaňa, Bardejov - Žilina "B", 29.5. o 10:30 hod.: Prešov jun. - Košice "B", o 17:00 hod.: Bardejov - Žilina "B".

1. Podbrezová 27 17 4 6 44:15 55
2. Bardejov 27 16 5 6 42:25 53
3. Ružiná 27 13 8 6 59:40 47
4. Sp. N. Ves 27 14 5 8 43:32 47
5. D. Ždaňa 27 13 4 10 44:31 43
6. Žilina B 27 12 7 8 38:34 43
7. Poprad 27 12 4 11 33:33 40
8. Lipany 27 10 6 11 28:24 36